У Львівському ІТ Кластері кожен спеціаліст може стати Експертом та поділитись своїми знаннями зі студентами технічних спеціальностей. Наприклад, нещодавно дві представниці компанії DataArt провели лекції у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Катерина Анастасова була Експерткою на факультеті електроніки на предметі Управління ІТ-проектами, Олена Шестакович – на тому ж факультеті на предметі Web-технології та Web-дизайн.
Їм обом сподобалося викладати. Кажуть, що студенти із захопленням слухали їхні виступи:
«Я проводила лекцію з непрофільного для студентів предмету (розказувала про дизайн студентам технічної спеціальності), але хлопці й дівчата були уважними. Лекція була їм цікавою, особливо багато позитивних відгуків було про спосіб подачі матеріалу (я використовувала слайди з веселими картинками і мінімумом тексту)», – ділиться враженнями Олена Шестакович.
За словами Катерини Анастасової, її студенти так само уважно слухали та брали участь у дискусії. Та завжди можна покращувати те, що є:
«Можливо прикладні теми були б більш цікавими для них (Dev, QA, Devops), через менший поріг входу та більшу кількість вакансій. Але вважаю що з ПМ (Project та Product Management) теж можна починати працювати, ринок до того схильний», – каже вона.
Для того, щоб лекції Експертів були якнайбільш корисними для студентів, перед ними вони комунікують із викладачами. Ті пояснюють, на якій стадії вивчення матеріалу перебувають студенти, як краще з ними спілкуватися. Також це гарний досвід і для самих викладачів.
Загалом, усі учасники проекту IT Expert, так чи інакше, отримують вигоду від участі у проекті: студенти – нові знання, практичний досвід та мотивацію працювати, аби стати такими же успішними, як ІТ-Експерти; викладачі – можливість поспілкуватися з людьми-практиками; Експерти – розвиток презентаційних та викладацьких навичок, а також відчуття причетності до великої та потрібної місії – розвитку ІТ-освіти.
«Мені цікаво було перевірити себе в ролі викладача (давно забутій), розповісти про можливості реалізації для студентів, – каже Катерина Анастасова. – Подумала, що мені таке було цікаво, коли я була студентом. Умовно кажучи, показати як воно буває в реальності, куди можна дивитись та з чого обирати».
У Олени Шестакович причини участі у проекті схожі:
«Я вирішила взяти участь у проекті тому, що згадала своє навчання, і як цікаво було слухати запрошених викладачами випускників, які вже працювали за спеціальністю. Університетська освіта зараз не завжди встигає за прогресом, предмети часом застарілі, і такі зустрічі були як ковток свіжого повітря. Отже, я відчула, що мені є, чим поділитись зі студентами, і що моя лекція може бути для них корисною».
До слова, львівські ІТ-спеціалістів все більше висловлюють бажання покращувати освіту, оскільки від цього залежить якість майбутніх працівників ІТ-компаній. Саме тому, це один із пріоритетних напрямків роботи Львівського ІТ Кластеру.
Читайте також:
Степан Веселовський провів лекцію для студентів програми «Інтернет речей»
Студенти програми «Інтернет речей» навчились працювати над реальними проектами