У Львові відкрили ще одну лабораторію Epam

30 Dec, 2016

Компанія Epam відкрила навчальну лабораторію в Національному університеті імені Івана Франка. Вона запрацює вже з нового року. Львівський ІТ Кластер побував на презентації та дізнався, як там буде проходити навчання.

Компанія Epam відкриває навчальні лабораторії в університетах у всьому світі.

За словами Head of Educational Laboratory Epam Володимира Вергуна, працювати саме у такому форматі було стратегічним рішенням компанії. Одна з причин – це те, що університет є широким інформаційним полем. Якщо там є лабораторія, то студенти зразу про неї дізнаються. Студенти, як каже Володимир, – це основна база росту компанії. Окрім того, співпраця з університетами дає можливість компанії працювати з людьми, які мають серйозний науковий бекграунд (передусім, викладачами), та залучати їх до роботи над проектами компанії.

Лабораторія в Університеті Франка – не перша подібна структура у Львові. В УКУ та Львівській Політехніці вже є по одній лабораторії. За словами проректора з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ Віталія Кухарського, незважаючи на відкриття лабораторії тільки зараз, діалог між університетом та компанією тривав давно:

«Було розуміння, що треба відкривати лабораторію, але через якісь обставини це не виходило. Я знаю навіть, що у самій компанії був період, коли переглядалося, чи потрібні ще класи у Львові. Так само й в університеті було не до кінця розуміння, що ми мусимо співпрацювати саме на таких умовах, коли треба віддавати на півдня чи на вечір клас, де компанія може проводити те, що хоче. Це все приводило до того, що ми це не зробили раніше, і дуже шкода», – каже ректор.

Сама лабораторія – це комп’ютери та проектор. Всього – 21 посадкових місць, бо навчати більшу групу людей дуже складно. Та головне – не у техніці, а навчанні, яке забезпечує Epam. Протягом піврічного навчання зі студентами працюють спеціалісти компанії. Потім розпочинається стажування. Сумарно процес навчання триває до року.

Потрапити у «лабораторію» – нелегке завдання, на одне місце претендують 20-30 осіб. Спочатку кандидати складають тести з англійської та з технології, в залежності, на яку програму подаються, потім – проходять співбесіду.

«Нам потрібні адекватні люди, – каже Володимир про критерії відбору на співбесіді. – Адекватну людину набагато легше навчити. Нам потрібна людина, яка прийде і скаже: «Я не знаю нічого. У мене є хороша математика, і я готовий на ваших курсах викластись на сто відсотків. Я готовий пройти перший і другий етап, рік чекати».

Він каже, що найважливіше – це висока мотивація. Навчання дуже інтенсивне та складне, після першого зрізу (середина курсу) не всі продовжують курс. Тому бажання будь-що опанувати спеціальність часто стає на перший план.

Навчатися у лабораторії можуть як студенти університету, де вона розміщена, так і студенти інших вишів або й навіть не студенти. Навчання безкоштовне, і його проходження дає шанси отримати роботу в Epam. Зокрема, 89 випускників стали працівниками компанії. Навчаються у лабораторіях і викладачі, які потім часто лишаються там викладати.

До слова, лабораторії – не єдиний освітній напрям Epam. Компанія веде чимало проектів. Серед них – активна робота на програмах Computer Science УКУ та Internet of Things Львівської Політехніки, допомога студентам старших курсів обрати фах в ІТ, мотиваційні лекції для студентів, аби вони не вважали університетське навчання безкорисним, підвищення кваліфікації викладачів. Окрім того, спеціалісти Epam працюють в освітніх проектах Львівського ІТ Кластеру – зокрема, ІТExpert та IT Future.

«Ми хочемо не те, щоб впливати на якість освіти. Ми хочемо показати освіті, що у нас є певна компетенція у навчанні, і ми можемо допомогти покращити освіту. За три роки ми навчили 1000 людей. Чому ми стверджуємо, що у нас є компетенція? Бо людей після наших курсів хочуть інші компанії», – каже Володимир.

Та Epam ніколи не каже, що університетська освіта – погана. На переконання Володимира, певні прогалини є, але їх неможливо повністю закрити університетом.