700+
СТУДЕНТІВ
90+
ЕКСПЕРТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ

Про проект

Здобути вищу освіту, яка максимально підготує до роботи в ІТ, – мрія кожного студента технічної спеціальності, який хоче досягнути професійного успіху та стрімко побудувати кар’єру.

Допомога у наданні такої освіти – мета Львівського ІТ Кластеру та компаній, що є його учасниками.

Проект з модернізації навчальних програм – ІТ Експерт – одна з найважливіших освітніх ініціатив Кластеру.

Залучення ІТ-практиків до викладання дисциплін в університетах дозволяє студентам отримати максимум актуальних тапрактичних знань, необхідних для роботи у галузі, а компаніям, які долучаються до участі у проекті, – підготувати висококваліфікованих молодих спеціалістів відповідно до потреб ринку.

Якісні зміни в освіті майбутніх працівників галузі – це якісні зміни в майбутньому країни

 

Цілі проекту

Консультаційна допомога

Консультаційна допомога викладачам ВНЗ у питаннях наповнення та змін навчальних курсів на ІТ спеціальностях, відповідно до сучасних вимог ІТ галузі;

Запровадження реальних кейсів

Запровадження до навчального процесу вивчення реальних кейсів та сучасних технологій програмування, які використовуються в ІТ галузі;

Мотивація студентів

Мотиваційні лекції від CEO ІТ-компаній

Добра освіта – запорука підготовки висококваліфікованого
людського капіталу

Реалізація та Участь 

Для вирішення проблем в освіті Львівський ІТ Кластер забезпечує всебічну та глибоку взаємодію з кафедрами університетів та викладачами, які викладають професійні IT дисципліни – ті, які є найважливішими для забезпечення належного рівня знань майбутніх ІТ-спеціалістів.

Партнерство з ВНЗ

Кластер пропонує укладати угоди про партнерство з університетами на умовах, що наша спільнота забезпечить:

 •  Спільне оновлення навчальних програм спеціальностей (розробка карти курсів та наповнення робочих програм дисциплін)
 • Робота над студентськими проектами (організація стажувань у львівських ІТ компаніях та проведення літніх ІТ-таборів)
 • Участь працівників ІТ компаній у навчальному процесі (залучення провідного експерта в якості викладачів, кураторів. менторів на вибрані заняття та іспити)
 • Створення нових навчальних лабораторій на базі програм (за фінансування ІТ Кластеру та ІТ-компаній).

Робота з викладачами

Викдадач, який веде IT-курс, має бути готовим до наступних вимог:

 • Співпраця з експертом
  Співпраця з експертом (консультантом) з Львівського IT Кластеру.
 • Сучасні практики
  Впровадження сучасних методів і програмних засобів у ході лабораторних робіт.
 • Модернізація курсів
  Модернізація вмісту курсів, особливо з точки зору матеріалів та прикладів.
 • Навчання
  Проходження навчання у навчальних центрах однієї з компаній-членів IT Кластеру.

Контроль навчання 

Управління якістю навчання студентів IT спеціальностей відповідно вимогам IT Кластеру.

 • Відгуки експертів
 • Опитування студентів
 • Моніторинг якості навчання

ЛАБОРАТОРІЇ

Протягом 2017 – 2019 років Львівський ІТ Кластер спільно з компаніями активно працює над створенням інноваційних лабораторій для навчання студентів.

У 2018 році була відкрита перша ІоТ лабораторія в НУЛП. В лабораторії займатимуться студенти програми ІоТ, в ній облаштували 14 робочих місць, обладнаних комп’ютерами та приладами, необхідними для створення та конструювання «розумних пристроїв».

Найбільше фінансово до створення лабораторії та закупівлю обладнання долучилися компанії PLVision, SoftServe, Ciklum та Cypress. Серед інших спонсорів також Eleks, Sombra, KindGeek, Vakoms, V.I.Tech, Lohika, GlobalLogic, Intellias,

N-iX, Conscensia, Perfectial, Vector Software.

Детальніше

У 2019 році на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій відкрита перша професійна Data Science and Machine Learning лабораторія завдяки фінансовій підтримці компанії Infopulse. Відкриття Infopulse Data Science & Machine Learning Lab забезпечить можливість студентам опрацьовувати великі масиви даних. Infopulse Data Science & Machine Learning Lab має 15 робочих станцій і сучасний надпотужний сервер для проведення обчислень. Тут студенти зможуть працювати над власними проектами, для них проводитимуться лекції та майстер-класи ІТ-експертів.

Детальніше

Окрім цього, Кластер активно працює над створенням ще 2-ох лабораторій в ЛНУ ім. І. Франка та НУЛП. Це лабораторія Smart Solutions & ІоТ та Лабораторія “Проектування і конструювання Інтернет речей” відповідно.

Компанії, які вже надали фінансову підтримку на створення цих двох лабораторій:  Conscensia, Sigma Software, PL VISION LLC, SoftServe, Intellias, Perfectial, Vakoms та N-iX.

Христина Мартиняк
Координатор проекту

«Маєш запитання чи пропозиції або хочеш долучитися до проекту? Будь ласка, пиши мені на khrystyna.martynyak@itcluster.lviv.ua »

Часті запитання по проекту

 • Навіщо змінювати якість надання ІТ освіти у вищих навчальних закладах України?

  У ВНЗ викладається забагато застарілої та неактуальної інформації. Студентам зазвичай потрібно йти на ІТ курси чи у відповідні академії, щоб отримати актуальні знання та навички. Тобто базові знання вузи надають, але цього явно не достатньо для початківців, так як ІТ сфера постійно рухається і досить часто студенти вивчають мови програмування, які вже майже не використовуються в реальному житті.

 • Які саме дисципліни проект планує модернізовувати?

  Список минулорічних та цьогорічних дисциплін можна переглянути у нас на сайті

 • Чим цей проект займається?

  Проект IT Expert намагається модернізувати ІТ освіту в університетах міста. Ми залучаємо досвідчених експертів із провідних ІТ компаній до співпраці із викладачами аби донести до студентів практичні знання і покращити рівень освіти.

 • Хто може брати участь?

  Усі працівники компаній-учасників Кластеру, які проживають у Львові. Дізнатися, чи є твоя компанія у Кластері, ти можеш тут.

Новини проекту

Інші новини