У N-iX Відбувся Міжнародний Хакатон Garage 48

10 Mar, 2017

Нещодавно у Львові у компанії N-iX відбувся щорічний хакатон Garage 48. Він був присвячений мобільній розробці та, за словами організаторів, став однією з найбільших подій серед всіх інших хакатонів Garage 48.

Хакатон Garage 48 – це міжнародна подія родом з Еcтонії, яка подорожує різними країнами. Серед країн, де він проводився, – Білорусь, Грузія, Киргизстан, Латвія, Молдова, Фінляндія, Нігерія, Кенія та ПАР. За всю історію проекту було проведено понад 70 подій, залучено 4 тисячі учасників. На цих подіях було близько 15 тисяч ідей, з яких вийшло 685 продуктів, що зараз працюють.

1 / 3

На хакатоні у Львові зібралося понад 200 розробників, дизайнерів, маркетологів з різних міст України, а також Білорусі, Фінляндії та Канади. Іноземці приїхали до Львова з різних причин. Наприклад, для білоруського стартапу GraiMe – додатку для вуличних музикантів та їхніх слухачів – було важливо познайомитися з львівськими артистами:

«Ми приїхали до Львова, тому що у нас давно була ідея створення сервісу для вуличних музикантів і їх слухачів, а Львів – це одна зі столиць вуличної музики на рівні з Берліном, Лондоном. Ми дійсно знайшли тут дуже багато вуличних музикантів, які стали нашими першими користувачами», – зазначили учасники команди.

Стартувала подія із презентацій ідей перед всіма учасниками хакатону. Таким чином люди, які прийшли без команди, могли долучитися до одного з проектів, а команди, яким не вистачало спеціалістів, зібрати повний комплект професіоналів, потрібних для їхнього стартапу.

Для більшості учасників такі презентації – тренування перед серйозними пітчінгами, адже чимало з них мали перший досвід у цьому. Так, наприклад, було з переможним проектом GoBuddy – його ініціатор Олег Стасула зізнався, що пітчився вперше, тому сильно хвилювався.

1 / 4

Після презентацій учасники поділились на команди (хто ще не встиг цього зробити до хакатону) та розпочалася запекла робота. За дві доби їм було потрібно зробити прототип продукту, з якого потім можна зробити реальний продукт.

Серед запропонованих учасниками розробок були абсолютно різні мобільні додатки. Ось деякі з них. Chamy (сервіс, у якому людина може попросити про допомогу, а той, хто її надасть, може отримати винагороду), Support Job Service (він сам розішле за вас резюме та знайде варіанти роботи, що вам підходять), What do people think about (сервіс, який складає психологічні портрети людей, виходячи з даних їхніх соцмереж та смартфонів), Fit Dreams (додаток, який вирішує, коли варто лягти спати), Recruiter’s Helpmate (чат-бот для рекрутерів, який нагадає, що потрібно дати відповідь на листа, та сам відповідатиме на часті запитання кандидатів), PicBack (якщо завантажити фото на цей сервіс, воно потрапить до випадкових людей, і ви побачите їхню реакцію, так можна вирішувати, чи варто публікувати його на особистому профілі).

Як вже було зазначено, переможцем стала ідея під назвою GoBuddy – додаток, який шукає найвигідніші пропозиції страхування для подорожі. Пошук відбувається у чаті з ботом Justin Case, тому, власне, у назві додатку є слово «buddy», а слоган продукту – Just in Case. Переможці отримали подвійну винагороду – 10 тисяч доларів від Midealab як початкові інвестиції, а СЕО N-iX Андрій Павлів подвоїв цю суму.

1 / 4

За словами Maarika Truu, яка була на цьому хакатоні менторкою, перемога GoBuddy стала сюрпризом для членів журі:

«Коли ми розпочали менторство, ми не відчули такий великий потенціал у цій команді. Але потім вони показали гарний дизайн, довели, що думають про маркетинг. І сама команда чудова. Всі члени журі проголосували за неї. Коли ти маєш команди приблизно однакового рівня, може статися велика дискусія у журі – кому віддати переможний голос? Тут ми подумали, яка з команд має потенціал розвинутись після хакатону? Саме тому ми обрали GoBuddy».

Вона зазначила, що для них Україна є одною з пріоритетних країн для діяльності, а, зокрема Львів, показав найшвидші темпи росту ІТ. Тож, можна сподіватись, що невдовзі Garage 48 знову порадує львівських ІТ-ішників цікавими ідеями та інтенсивною роботою.

Читайте також:

Як Два Друга з Levi9 та SoftServe Організували Дизайн-курс для Студентів

Розробник програми ІоТ Володимир Федак: попит на спеціалістів з Інтернету речей росте

The 2017 Global Outsourcing 100: Сім Кластерних Компаній Визнано Найкращими