Як Львівський ІТ Кластер Розвиває ІТ-індустрію Міста: 10 Проектів за 10 років

04 Nov, 2021

Львівський ІТ Кластер, що обєднує більше 160 ІТ-компаній та 20 тисяч ІТ-спеціалістів, відсвяткував 10-річчя в Львівській Національній Опері в межах конференції IT Arena. Вечірка з нагоди 10-річчя пройшла в особливій атмосфері, зібрала власників та керівників ІТ-компаній, представників влади, а також учасників конференції та тех-експертів. Сцена Львівської Опери перетворилась на фотозону, а зали на простір для нетворкінгу. Історія Львівського ІТ Кластеру розпочалась в межах розробки Стратегії Конкурентоспроможності Львова. Першими учасниками Кластеру стали три ІТ-компанії SoftServe, ELEKS та N-iX, що об’єдналися в спільноту для виконання ключових завдань, таких як співпраця бізнесу, влади та освіти для розвитку ІТ-галузі міста. Протягом 10 років Кластер запускає проекти з інфраструктурного розвитку міста, модернізації вищої та професійно-технічної освіти, підтримки стартапів та забезпечення комфортних умов для життя та ведення бізнесу в місті. Розповідаємо про проекти Львівського ІТ Кластеру, що є найбільш знаковими та важливими для ІТ-спільноти, міста та країни.

IT Arena

img_23712

Один з наймасштабніших проектів спільноти – міжнародна тех-конференція IT Arena, яку Кластер організовує вже 8 років поспіль. Щороку конференцію відвідують близько 4 тисяч осіб, а в 2021 завдяки новому гібридному формату, що поєднав найкращі можливості онлайн та офлайн подій, їх кількість зросла до 5345 учасників. На ІТ Arena відвідувачі досліджують тех-тренди бізнесу, технологій, створення продукту та налагоджують корисний нетворк. Спікери з таких світових тех-гігантів, як Google, Microsoft, Tesla, Facebook, Headspace, Airbnb діляться власним досвідом, дають учасниками конференції актуальний контент та цінні інсайти. В 2021 році хедлайнером ІТ Arena стала Мей Маск, зосередившись на розширенні прав і можливостей жінок та їх впливі на розвиток технологічної індустрії. 

Cтарт проекту: 2014 рік

IT Park

lviv_it_park_vyd1_kНайбільшим інфраструктурним проектом спільноти є IT Park – інноваційний парк, який стане центром розвитку львівської ІТ-індустрії, з офісами для 10 тисяч ІТ-спеціалістів, навчальними лабораторіями, фітнес залом та зеленою парковою зоною для відпочинку. Проект отримав кредит на будівництво на суму €81,5 млн. від найбільшого державного банку Польщі BGK. В 2019 році відбулось підписання договорів з майбутніми резидентами – найбільшими IT-компаніями Львова, серед яких SoftServe, Intellias, N-iX, Perfectial, GlobalLogic. Загальна сума інвестицій проекту IT Park склала $180 млн.

Cтарт проекту: 2018 рік

IT Village

tup_3_02

Львівський ІТ Кластер запускає інфраструктурні проекти, щоб об’єднувати ІТ-спеціалістів в проактивну спільноту, де цінностями є відповідальність та відкритість до співпраці. Одним з таких проектів є IT Village – 17 гектарів заміського простору з 134 будинками для ІТ-професіоналів, які хочуть мешкати поблизу Львова, обєднавшись в активну спільноту. IT Village поєднав комфорт, сучасний мінімалізм та ідею добросусідства, маючи на меті значно більше, ніж просто збудувати житло. Інфраструктурні проекти Кластеру – відповідь на потребу ІТ-спільноти в якісному житлі. Саме так в 2016 році Кластер реалізував IT House – багатоквартирний будинок для представників ІТ-галузі, з активною спільнотою сусідів, які розвивають та удосконалюють спільний простір, організовують пікніки на даху чи спільні заняття спортом. 

Cтарт проекту: 2018 рік

United for Health

img_0002

United for Health – екстрений проект Львівського ІТ Кластеру, який долучився до боротьби з поширенням Covid-19 у Львові та області. Проект передбачає актуальну допомогу місту та області, в межах якої Львівський ІТ Кластер надав кошти загальною сумою близько 8 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Проект запустив старт масової вакцинації у Львові. Зокрема, перший Центр вакцинації у Львові створив саме Львівський ІТ Кластер. Згодом його передали під управління Міністерства охорони здоров’я України та Львівської обласної державної адміністрації.

Cтарт проекту: 2020 рік

IT Research

З 2015 року з ініціативи Львівського IT Кластеру проводиться масштабне дослідження ІТ-ринку Львова. IT Research надає вичерпну інформацію про економічний ефект ІТ-галузі для Львова, динаміку ринку, число та портрет ІТ-спеціалістів, кількість ІТ-компаній та їх сегментацію. Мета IT Research – відслідковувати динамічні зміни та розвиток ІТ-бізнесу у Львові, а також його вплив на місто, суміжні індустрії та загальний економічний ефект.  У 2021 році з метою масштабнішого дослідження ІТ-індустрії до IT Research долучився Івано-Франківський ІТ Кластер. Проект стає дослідницькою мережею і в майбутньому до нього приєднаються всі тех-хаби країни. Дані дослідження дають можливість орієнтуватися в галузі та тенденціях ринку зацікавленим бізнесам, партнерам, потенційним інвесторам, ІТ-компаніям, які хочуть зростати та розвиватися у Львові. Дані дослідження ілюструють внесок ІТ-галузі в економіку міста. Згідно з IT Research, загальний економічний ефект від діяльності ІТ-сфери у Львові у 2019 році перевищив $1 мільярд. Крім вищезазначених економічних показників, IT Research проводить аналіз впливу кризи, спричиненої пандемією COVID-19 на ІТ-сферу Львова. 

Cтарт проекту: 2015 рік

ITID Lviv

img_1174

З 2017 року Львівський ІТ Кластер видає ITID Lviv щоквартальний англомовний журнал про ІТ-індустрію Львова, який розповідає про досвід, експертизу та хобі людей з індустрії. ITID Lviv ділиться інтерв’ю з лідерами індустрії, блогами від тех-експертів та досвідом стартапів Львова, як перспективного міста з можливостями для бізнесу та комфортними умовами життя. З 2020 року ITID Lviv виходить в друці та онлайн. ITID Lviv показує сучасний Львів, спілкуючись із його талановитими мешканцями та розповідаючи про досягнення ІТ-сфери.

Cтарт проекту: 2017 рік

IT Club Loyalty

IT Club Loyalty – це програма лояльності для IT-спеціалістів, яка налічує понад 25 000 користувачів та об’єднує працівників понад 160 компаній. Проект стартував для того, щоб зробити Львів лояльним до людей, що працюють у тех-індустрії. Зараз користуватися пропозиціями від 900 партнерів програми можна в 11 містах країни. Програма лояльності має великий попит серед ІТ-працівників, тому Кластер має амбітні плани масштабувати IT Club Loyalty на всі українські міста, в яких є ІТ-компанії. Картка IT Club надає IT-спеціалістам знижки та подарунки від партнерів програми лояльності. 

Старт проекту: 2014 рік

Lviv Tech

Lviv Tech – це платформа для зустрічі львівських IT-компаній з міжнародними замовниками та клієнтами, що поєднує функціонал онлайн-каталогу компаній та маркетплейсу. Метою Lviv Tech є просування місцевої, а у майбутньому й української ІТ-галузі на глобальному ринку, зокрема, малих та середніх компаній, які не мають достатньої можливості просувати себе самостійно. На платформі Lviv Tech потенційні замовники послуг можуть знайти потрібну компанію, використовуючи систему пошуку та фільтрів та сконтактувати з нею напряму для налагодження співпраці. Проект розроблений за підтримки Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”. 

Старт проекту: 2021 рік

Lviv Tech Angels
img_0369
Для підтримки та розвитку стартапів, Львівський ІТ Кластер створив Lviv Tech Angels – клуб інвесторів, які прагнуть вкладати кошти в стартапи Львова, регіону та України загалом на ранніх стадіях розвитку. Lviv Tech Angels спрямований створити у Львові культуру ангельського інвестування та розвинути стартап екосистему міста, створення потужної спільноти інвесторів, які регулярно підтримуватимуть найкращі українські стартап-ідеї. Усі учасники клубу – власники місцевих ІТ-компаній, які готові ділитись власним досвідом та знаннями для розвитку та побудови успішних тех-бізнесів та продуктів. В 2020 році 7 учасників клубу інвестували $560 000 в розвиток місцевих стартапів.

Старт проекту: 2019 рік

IT Expert
img_9963
В межах проекту IT Expert, спільнота реформує та модернізує вищу та професійно-технічну освіту, створює нові бакалаврські програми та відкриває навчальні лабораторії у закладах вищої освіти міста. Кластер розпочав ініціативу запуску освітніх програм для ІТ-спеціальностей, щоб сприяти наближенню освіти до потреб ринку. На сьогодні, 17 інноваційних навчальних програм вже діють у трьох університетах міста – Львівській політехніці, ЛНУ ім. І. Франка та ЛДУ БЖД, на яких навчаються більше 4000 студентів. Програми в університетах викладають співробітники вищих навчальних закладів, а також ментори – працівники ІТ-компаній, що є учасниками Кластеру. Серед повністю оновлених програм: Data Science & Intelligent Systems, Internet of Things, Artificial Intelligence, Computer Science, Cybersecurity. Ще одна освітня ініціатива Львівського ІТ Кластеру – це IT Expert: School Edition, проект модернізації програми предмету “Інформатика” з залученням до викладання ІТ-спеціалістів та підвищення кваліфікації вчителів інформатики у закладах середньої освіти Львова. Метою проекту є надання школярам практичних та адаптованих до потреб часу знань з інформатики. Залучивши найкращих ІТ-експертів та вдосконалені програми з інформатики, IT Expert: School Edition модернізує інформатику в школах, роблячи її актуальною для кожного учня.

Старт проекту: 2015 рік

Спільнота Львівського ІТ Кластеру, заклади освіти та міська влада об’єднують зусилля для розвитку ІТ-галузі міста. Проекти Кластеру спрямовані на створення нового позиціонування та стратегії бренду міста, наближуючи Львів до провідних міст Європи. Щоб дізнатись більше про проекти спільноти перейдіть за посиланням.