27 Неочікуваних Фактів про IT Arena

23 Aug, 2018

Україні – 27! З цієї нагоди, ми зібрали 27 найцікавіших фактів про IT Arena, одну із наймасштабніших тех-подій України та Сх. Європи, яка стартує вже за місяць. Дізнайтесь, що спікери замовляють у своєму райдері, скільки людей долучається до організації події та як вона змінилася за 5 років.

 1. Місце проведення конференції – Арена Львів, стадіон збудований спеціально до футбольного чемпіонату Європи – Euro 2012. Арена розрахована на 34 915 глядачів, а розмір одного екрану на стадіоні дорівнює площі середньостатичної однокімнатної квартири.

  stadium

 2. Спочатку конференція планувалась як великий локальний івент, але за 5 років виросла до масштабів однієї з найбільших тех-конференцій Сх. Європи. Три роки поспіль IT Arena була названа найкращою технологічною конференцією країни за версією DOU.ua.

 3. За час існування конференції її відвідали більше 7000 учасників зі всіх куточків України та закордону. Були навіть відвідувачі з ПАР, Південної  Кореї, Австралії. Цього року організатори очікують близько 2500 відвідувачів.

 4. IT Arena – перша повністю англомовна конференція такого масштабу в Україні.

 5. Перша конференція складалась аж із 11 потоків – від IT-атсорсингу до Data Science. Зараз, IT Arena фокусується на 4 відгалуженнях індустрії: Business, Technology, Product та Startup.

 6. 77% всіх cпікерів конференції з закордону. Чимало з них представляють глобальні компанії як Google, eBay, Soundcloud, Amazon, Uber, Bayer та ін.

  best (86)

 7. Час пошуку спікера на IT Arena в середньому триває більше 4 місяців.

 8. Cеред найцікавіших речей, які вималагися райдерами спікерів була папуга, яка розмовляє та пляшка шампанського за якою організаторам довелось їхати в Польщу.

 9. Символом IT Arena – є Аріна, уособлення штучного інтелекту, яка має власну Facebook-cторінку.

  best (5)

 10.  В середньому, відвідувач IT Arena робить 16 000 кроків за один день конференції.

 11.  Загальна кількість людей залучених до організації конференції (включно з монтажниками, відеопродакшеном, фотографами) становить 828 людей.

 12.  До того ж, кожного року до IT Arena долучається більше 100 волонтерів.

 13.  У 2017 році відвідувачі IT Arena випили 20 738 чашок кави.

 14.  Керівником охорони під час IT Arena 2017 був Василь Вірастюк, володар титулів Найсильніша людина України та Найсильніша людина світу.

  virastiuk

 15.  Два роки тому на конференції було представлено перший український електрокар – Synchronous. Ззовні він нагадує середньовічну карету та вже використовується як шатл для готелів.

 16.  Одним із найуспішніших стартапів представлених на IT Arena стала компанія Solar Gaps – жалюзі з сонячними батареями, які дозволяють використовувати альтернативну енергетику навіть якщо ви живете в квартирі. Стартап вже залучив більше 1 мільйона доларів інвестицій.

 17.  У 2016 році кіноут-спікером конференції стала Естер Дайсон – найвпливовіша жінка в світі технологій згідно з The New York Times. Естер мріє дожити до 120 років та провести старість на Марсі. Поки ж вона активно інвестує в стартапи пов’язані з медициною та космосом.

  DTV_9965

 18.  У 2017 році IT Arena перенесла 3 день конференції зі стадіону в історичний центр Львова. Метою мітапів було створення неформальнішої атмосфери для відвідувачів події, та можливість познайомитися з містом для не львів’ян. Відвідувачам такий формат сподобався, і цього року відбудеться вже 50 мітапів у різних локаціях старого Львова.

 19.  Загалом, якщо враховувати всі суб-події, за час однієї конференції відвідувачі витрачають 40 годин на нетворкінг. Подейкують, що на IT Arena нетворкають навіть інтроверти.

 20.  Одного разу, спікер переплутав Україну та Угорщину через схожість написання назв його рідною мовою. До останнього, він був впевнений, що летить на IT Arena в Будапешт.

 21.  Конференція відома своїми гучними афтепаті. У 2016 році, вечірки переросли в open-air фестиваль електронної музики – Futureland Festival. Серед попередніх хедлайнерів – Netsky та Сassius.

  IMG_2087 (2)

 22.  У 2016 році компанія Ring, яка займається розробкою IoT рішень для дому представляла свої розробки на Tech Expo під час IT Arena. Вже у 2018, компанію купив Amazon за неймовірну суму – більше 1 мільярда доларів!

 23.  Наймолодшому учаснику IT Arena було трохи менше 1 року. На конференції діє окрема Kids Zone, де дітей навчають програмувати поки батьки на лекціях.

  IMG_8793

 24.  Кожного року на конференцію запрошують студентів. Наприклад, у 2017 році IT Arena відвідало більше 500 студентів, які навчаються на інноваційних технічних програмах у львівських університетах.

 25.  Кіноут-спікер IT Arena 2017 – Александр Нікс потрапив в епіцентр резонансного скандалу з Facebook. Його компанію Cambridge Analytica звинувачують у витоку даних 50 мільйонів користувачів.

 26.  Тричі проведення IT Arena співпадало з проведенням футбольних матчів чи боксерських боїв на стадіоні. Відвідучачі сприймали це як приємний бонус до загальної програми події.

 27.  До Дня Незалежності України, IT Arena пропонує знижку 27% на всі види квитків: https://itarena.ua/