4 Місяці Проекту United for Health: Виклики та Результати

28 Jul, 2020

Проект Львівського ІТ Кластеру United for Health, який стартував наприкінці березня цього року, об’єднав сили проактивних ІТ-компаній у боротьбі з пандемією COVID-19 у Львові та області. Хоч проект ще триває, підводимо підсумки роботи за останні чотири місяці, які засвідчили важливість єдності спільнот у непрості часи.

Місією проекту United for Health стала максимальна допомога місту та області із боротьбою з поширенням пандемії через тісну комунікацію з владою та медиками. Проконсультувавшись з імунологами та мед експертами, Львівський ІТ Кластер вирішив сприяти запуску масового тестування населення на СOVID-19 у Львові та області, яке було визначено найефективнішим методом для моніторингу та контролю поширення вірусу серед населення. 

«Ми розпочали проект United for health, коли довкола панувало суцільне незнання ситуації, паніка та страх, введення строгого карантину у світі та в Україні. Я радий, що в такий складний час ми зорієнтувалися, що робити. Спільно з Наглядовою радою Кластеру ми прийняли важливе рішення запустити цей проект і навіть трохи перепрофілювати нашу діяльність на допомогу місту та області у боротьбі з пандемією. Ці 4 місяці були дуже насиченими для нас, але результати варті того», – коментує Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру.

ufh-sajt3ukr

Протягом першого тижня вдалося зібрати близько 3 мільйонів гривень серед ІТ-компаній та закупити першу партію експрес-тестів на виявлення COVID-19. На наступному етапі, Кластеру вдалось вийти з проектом за межі ІТ-спільноти і залучити до збору коштів усіх охочих. Станом на 10 квітня, Львівському ІТ Кластеру вдалось зібрати вже 6 мільйонів гривень та долучити до проекту 41 компанію Асоціації. До проекту долучилась також конференція IT Arena. 50% від продажу кожного квитка було перераховано на підтримку проекту. В результаті, за весь час проекту, було закуплено 32 995 експрес-тестів та протестовано 29 845 осіб у Львові та області. Зокрема, в рамках кампанії масового тестування у співпраці з компанією Ріел та Львівською міською радою, було протестовано 100 журналістів, які працювали в умовах пандемії.

Важливим напрямком роботи в межах проекту United for Health стала підтримка медиків. Кластер забезпечив  працівників ПЛР-лабораторій багаторазовими комплектами повного захисту для роботи з мікроорганізмами 1-2 рівня патогенності, які були передані Львівському обласному лабораторному центру Міністерства охорони здоров’я України.

ufh-sajt2ukr

Також Львівський ІТ Кластер долучився до ініціативи страхування медпрацівників Львова та області, які інфікувались коронавірусом. На проект, який було анонсовано 28 квітня Львівською облдержадміністрацією, ІТ-компанії, члени Львівського ІТ Кластеру передали 700 000 грн. Станом на зараз, 24 медики вже отримали фінансові виплати, а 10 заявок на отримання виплат у процесі розгляду. 

Аби підтримати медиків також і в інший спосіб, Кластер надав доступ до своєї унікальної програми лояльності IT Club, яка раніше була доступна лише для ІТ-спеціалістів. IT Club це програма зі спеціальними знижками та спецпропозиціями від 700 партнерів по всій країні.  2000 карток учасника програми були передані медикам Львова та області з нагоди Дня медичного працівника.

ufh-sajt1-ukr

Окрім фінансової допомоги місту та облаcті у боротьбі з COVID-19, також вдалось залучити експертність ІТ-компаній. В межах проекту, були розроблені такі технологічні рішення: інтерактивна карта для відслідковування спалахів COVID-19 у Львові та області спільно з компанією N-iX, чат-бот “Температурка” для контролю стану здоров’я у співпраці з BotsCrew та Viber-бот для медиків, який розробили Chatbots.studio.

IT Arena, Lviv Tech Angels та ELEKS провели хакатон для пошуку технологічних рішень, щоб допомогти місту та бізнесу пристосуватись до посткарантинного періоду. 15-17 травня відбувся хакатон Hack the New World, на якому обрали трьох переможців. Стартапи SafeMenu та Thermal Camera, які посіли 2-ге та 3-тє місця відповідно, вже імплементували свої рішення в життя. SafeMenu співпрацюють з Львівською міською радою та закладами міста, виміряти температуру за допомогою EdPro Thermal Scanner вже можна у школах міста та будинку міської ради. Головний приз отримав стартап Kolo.Track за рішення, яке має на меті допомогти фермерським господарствам повернутись до роботи після кризи.

«United for Health – приклад чудової співпраці у кризовий період, приклад злагодженої роботи бізнесу задля спільної мети. Львівський ІТ Кластер разом з ІТ-спільнотою Львова, міською владою та освітніми закладами реалізовують дуже багато важливих для міста проектів, United for health став ще одним проектом, який показав що спільно ми можемо зробити дуже багато і самоорганізуватися в короткий період», – коментує Іван Бабічук, голова Наглядової Ради Львівського ІТ Кластеру.

З детальним звітом проекту United for Health можна ознайомитися, завантаживши його.

ЗАВАНТАЖИТИ