5-річчя Львівського ІТ Кластеру

13 Oct, 2015

3-ого жовтня Львівський ІТ Кластер відсвяткував свою 5-ту річницю. Другий день конференції  Lviv IT Arena був ідеальним часом щоб у колі друзів та засновників відсвяткувати цей маленький тріумф спільноти. Кластер багато чого досягнув і ще багато речей планує зробити. Проте ми хочемо розповісти вам трішки більше  про те чим були ці 5-років для Львівського ІТ Кластеру.

Трішки історії: Львівський ІТ Кластер розпочав свою діяльність у 2009-ому році. Його заснували три компаній – SoftServe, N-IX та Eleks. Спершу головною метою Кластеру було вирішення  незначних проблем у сфері інформаційних технологій, як наприклад низький рівень володіння англійською серед ІТ-шників. Проте ніхто не міг припусти що за 5 років спільнота так виросте і об’єднає 35 компаній, серед яких найбільші ІТ компанії країни. Кластер давно перестав бути просто спільнотою. Він перетворився на потужний орган, який миттєво реагує на усі зміни в ІТ середовищі  міста та готовий вирішувати наявні проблеми. Львівський ІТ Кластер став потужною ланкою, яка зуміла об’єднати ІТ середовище міста,  місцеву владу та університети задля розвитку і процвітання ІТ сфери у Львові.

Трішки про реалізовані проекти. Кластер спершу реалізовував декілька проектів, як наприклад,  проект із покращення знань англійської серед ІТ-шників. Проте невдовзі апетити та масштаби ІТ спільноти почали невпинно зростати, а з ними росли і проекти Львівського ІТ Кластеру. Так почавши з малого, Кластер реалізував проект IT Future – проводивши профорієнтаційні зустрічі із школярами та ознайомлюючи їх із сучасними технологіями та перспективами у цій сфері. Другою невідкладною проблемою у львівському ІТ був низький рівень  підготовки ІТ-шників  в університетах. Тож Кластер розпочав проект IT Expert, котрий об’єднав зусилля досвідчених практиків із найкращих ІТ компаній міста та викладачів аби модернізувати навчальні курси в місцевих університетах. Незабаром усвідомивши, що кількість айтішників  постійно зростає Кластер розчав проект  IT Club – картка лояльності для усіх учасників Кластеру, яка сьогодні надає знижку у більші ніж 180 закладах Львова. Помітивши проблему комунікації із іншими містами Кластер стартував проект Lviv IT Tour у 2014 році. Команда Кластеру та львівські айтішника подорожували всією Україною, обмінювались досвідом та налагоджували комунікацію між містами України.

IT House – проект набув значного розголосу в перші ж місяці свого існування. Проект будівництва житла на 72 квартири лише для айтішників мав на меті показати що Кластер та місто готові створювати комфортні умови для роботи та життя ІТ працівників. Львівський ІТ Кластер завжди гостинно зустрічав айтішників із інших міст України.

Щоб вирішувати проблем в ІТ середовищі міста спершу треба їх вивчити. Саме тому понад 7 місяців Львівський ІТ Кластер проводив масштабне та грунтовне дослідження ІТ ринку Львова – проект IT Research. Опитавши працівників ІТ,  ми зібрали унікальну інформацію про те як виглядає середньо статистичний айтішник у Львові, яка його зарплатня та основні потреби.

Шалений розмах та резонанс отримав проект IT Arena. У 2015 конференція відбулась лише вдруге, проте уже претендує на звання однієї із найбільших ІТ подій України, зібравши понад 1400 учасників. Другий день, кульмінація Lviv IT Arena 2015 стала чудовою нагодою зібрати усіх друзів Кластеру та відсвяткувати урочисту церемонію з нагоди 5-річчя Львівського ІТ Кластеру.

1 / 11

 

Трішки про святкування.  Учасники Львівського ІТ Кластеру та гості зібрались у Citadel Inn. Першим виступив Олексій Скрипник, депутат ВР та один із співзасновників Кластеру, побажавши спільноті стрімкого росту. Також Міський голова Львова Андрій Іванович Садовий пообіцяв виділити для львівських ІТ-шників земельну ділянку для реалізації нових проектів. Привітали Кластер також Синютка Олег Михайлович, Тарас Кицмей, Андрій Павлів та Андрій Ганкевич. Опісля офіційного відкриття, гості могли насолоджуватись живою музикою, смачними десертами,цікавим спілкуванням або ж отримати пам’ятний подарунок-  шарж.

Трішки про великі перспективи. Львівський ІТ Кластер існує саме завдяки постійній підтримці та потребі у ньому. Ми уже багато чого досягли, проте Кластер не готовий зупинятись і вже готує масштабні та потужні проекти, котрі за кілька років перетворять Львів на справжній оазис для розвитку ІТ бізнесу.