Знайди Однодумців: 5 IT-Спільнот Львова

17 Aug, 2017 2

ІТ Кластер – не єдина спільнота Львова, яка займається розвитком ІТ у Львові та об’єднує однодумців. В місті діють й інші тематичні ІТ групи за інтересами, в які об’єднуються для того, щоб разом вчитись, вдосконалюватись у своєму напрямку та обговорювати найновіші тренди у світі технологій. Львівський ІТ Кластер розповідає вам про 5 найцікавіших та найактивніших ІТ-спільнот Львова.

Група розробників Google у Львові

gdg
Google Developer Group (GDG) – група прихильників сервісів Google, які цікавляться найновішими технологіями, які компанія використовує для своїх веб-сервісів. GDG у Львові існує вже більше 5 років.

«За цей час спільнота провела понад 50 заходів, в яких прийняли участь більше 250 спікерів та тисячі відвідувачів, а команда організаторів виросла з 3 до 10 людей. – Розповідає один з засновників GDG, Остап Андрусів. Щомісяця ми проводимо локальні мітапи на тематику Android, Web та Cloud технологій, зробили декілька хакатонів. Ціль GDG Lviv – створити простір, в якому програмісти, дизайнери, тестувальники та всі учасники спільноти зможуть ділитися ідеями, новими знахідками та досвідом. В кожного учасника команди є своя мотивація, всі ми працюємо в ІТ, всі ми з України і віримо, що IT індустрія може розвиватися набагато швидше, якщо учасники будуть ділися досвідом, історіями успіху і провалів».

Вже шостий рік поспіль, спільнота організовує GDG DevFest Ukraine – найбільшу конференцію в Центральній та Східній Європі, пов’язану з технологіями Google. Цього року GDG DevFest у Львові відбудеться 13-14 жовтня.

Java Lviv

javalviv
Java Lviv – група користувачів мови програмування Java, одна з найперших та найактивніших у Львові. Концепція Java User Group (JUG) широко розповсюджена у Світі, такі групи можна знайти чи не в кожній країні. Java – найпопулярніша мова програмування серед українських програмістів за версію останнього дослідження ресурсу DOU.

«В спільноти Java Lviv є кілька функцій. Перша – це згуртувати ком’юніті, що дозволяє обмінюватись знаннями та проводити регулярні зустрічі. Наприклад, наша наступна зустріч буде 19-го вересня, до Львова приїде доповідач з польської групи JUG. Окрім того, учасники JUG можуть впливати на розвиток самої мови java. Зокрема, дві людини з київської групи брали участь в розробці нових специфікацій джави. Cама ідея задумувалась кілька років тому як спосіб просувати java, тримати контакт між розробниками мови і людьми, які на ній пишуть» – розповідає співзасновник Java Lviv, Андрій Андруневчин.

З 2013 року спільнота організовує свою конференцію JDay Lviv.

Angular Lviv Meetup

angular1
Angular – це JavaScript-фреймворк з відкритим програмним кодом, над котрим працюють розробники Google та Microsoft. Львівська спільнота Angular Lviv Meetup діє вже близько року і нараховує 400 ІТ спеціалістів, які працюють з фреймворком Angular.

«Основу наших мітап-зустрічей складають воркшопи, тобто спільний покроковий кодинг. Для новачків, можливо, це буває трохи важко, але ми ділимось матеріалом для самостійного опрацювання в домашніх умовах. Ми стараємось залучати до наших подій не просто спікерів, але тих хто працює з технологією і хоче чимось поділитись з спільнотою. Вже в наступні два місяці в нас планується приїзд іноземних експертів, котрим є чим поділитись з нашими учасниками», – розповідає засновник спільноти Євгеній Потупа.

З червня спільнота запустила ініціативу Angular Lab. ЇЇ суть – залучати охочих людей до практики. В рамках ініціативи дві групи по 5 осіб працюють над двома різними проектами з різним стеком технологій, в основі яких є Angular.

Lviv RUG #pivorak

pivorak
Львівська група прихильників мови програмування Ruby, Lviv RUG #pivorak була створена у 2015 році, до неї входять близько 400 осіб і було проведено вже більше 25 подій. Щомісяця організатори групи влаштовують мітапи з місцевими та закордонними спікерами, а цього літа випустили своїх перших студентів на безкоштовних курсах по Ruby та RoR.

«Спільнота #pivorak була створена для підтримки і розвитку Ruby розробників — це середовище і платформа для навчання, обміну досвідом, публічних виступів, підтримки і менторства. Формат наших подій користується великим попитом, та й багато відвідувачів настільки здружились між собою, що називають один одного “піворакерами”. Також пишаємось тим, що ми об’єднуюмо зусилля інших Ruby User Groups і обінюємось досвідом із організаторами не тільки в Україні, але й в Німеччині та Польщі” – розповідає Анна Головченко, співзасновниця групи та організатор подій.

IT-HR Club Lviv

hr
IT HR Club Lvivспільнота, яка має на меті підвищити професійний рівень львівських HR-менеджерів, заснована 3 роки тому. Щомісяця клуб організовує лекції експертів та тематичні воркшопи.

«IT HR Club існує для того, щоб вдосконалювати професію HR, дати можливість професійного росту людям, які в цій сфері вже працюють. Ми хочемо створити діалог між людьми у сфері HR і поліпшити розуміння самої HR професії, зробити професіоналів на ринку більш обізнаними» – розповідає співзасновниця Клубу, Марія Олійник.  

Минулого року клуб долучився до LITS, спільно з якою запустив HR School. HR School пропонує наразі такі курси: «Курс ІТ рекрутера» та «HR in IT. Essentials».