80% Молодих ІТ-спеціалістів Потребують Більше Менторства і Практики: Дослідження GlobalLogic

19 Nov, 2020
81% студентів IT-спеціальностей у Львові, які вже встигли працювати в комерційних проектах, потребують більше практики та менторства. Про це йдеться у дослідженні GlobalLogic, яке компанія провела до Дня студента. Вона опитала майбутніх IT-фахівців з 5 вищих навчальних закладів Львова, 60% респондентів — студенти 1-5 курсу і випускники ЛНУ ім. Івана Франка та Львівської політехніки.

Найпопулярнішими напрямками технологій серед студентів у Львові стали C/C++, Python, JavaScript та Java. Так 17% опитаних обрали Java Script, близько 14 % — Java та майже 30% визначили основним напрямком С++. Це зумовлено запитом ринку та бажанням майбутніх спеціалістів працювати над комплексними програмними рішеннями. При цьому 93% студентів рекомендують свій вибір друзям, які лише планують вивчати програмування.

Щоб майбутні IT-фахівці більше практикувалися у складних програмних рішеннях, компанія GlobalLogic спільно з ЛНУ ім. І. Франка розробили 2 освітні програми та відкрили нову лабораторію програмної інженерії (High Performance Computing i Software Engineering). Очікується, що нею зможуть користуватися понад 800 студентів Факультету електроніки та комп’ютерних технологій університету.

gl-2020-11-17-lviv-lab-lnu_9922_hbr_lufa-107-logo-1Ми прагнемо, щоб наші випускники отримали не лише якісну теоретичну підготовку, але і навички, що відповідають запиту ринку. Cпівпраця з IT-компаніями у розробці навчальних програм, курсів, таких як GL BaseCamp, відкриття практичних лабораторій допомагає нашим студентам краще зрозуміти як працювати в реальному проєкті. Ми раді, що сьогодні спільно відкриваємо лабораторію з розробки програмного забезпечення, де наші студенти зможуть отримати більше коду, а не теорії,” — зазначив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ ім. Івана Франка Віталій Кухарський.

Переконаний, що спільні навчальні проєкти та спеціалізовані комп’ютерні лабораторії допоможуть задовольнити потреби студентів щодо практики та менторства з боку досвідчених інженерів. В результаті молоді фахівці зможуть отримати більше практичних навичок та краще освоїти фундаментальні мови програмування такі як С++”, — прокоментував молодший віцепрезидент GlobalLogic Ігор Костів.

У 2019 група компаній GlobalLogic інвестувала понад 2 млн доларів в розвиток інженерних талантів в регіоні Центральної та Східної Європи. Істотна частина цих вкладень припадає на Україну. У межах напряму GlobalLogic Education компанія є партнером 18 ВНЗ у різних містах України, в тому числі й у Львові. У 2019 році компанія відкрила свою першу embedded-лабораторію, а у цьому, до Дня студента, — практичну лабораторію з програмної інженерії у Львівському національному університеті імені Івана Франка.