CEO N-iX Андрій Павлів: «Для розвитку ІТ у Львові потрібна синергія всіх інституцій і компаній, які тут є»

28 Dec, 2016

Згідно з дослідженнями IT Research та PwC, ІТ-галузь у Львові та Україні в цілому має великі перспективи розвитку. Зокрема, згідно з PwC, до 2020 кількість працівників в українському ІТ та суміжних галузях може зрости до 250 тисяч. IT Research каже про щорічний ріст львівського ІТ близько 20%. Ми поспілкувалися з головою Наглядової ради Львівського ІТ Кластеру та CEO N-iX Андрієм Павлівим та дізнався, куди має рухатись ІТ-галузь. Читайте в інтерв’ю про діджитал-революцію, співпрацю компаній та інституцій та інноваційний трикутник між Львовом, Івано-Франківськом та Тернополем.

Про синергію, інноваційний трикутник та перспективи росту ІТ-галузі

«У 2016 році ріст кількості ІТ-спеціалістів у Львові склав 15%. Аби досягти нашої мети – понад 30 тисяч ІТ-ішників у 2020 році – нам потрібно пришвидшити темпи розвитку індустрії. Одне робоче місце в ІТ створює п’ять робочих місць в інших галузях. Якщо нам вдасться досягти мети, то це буде плюс 150 тисяч робочих місць. Це велика частина працездатного населення. Це дозволить також розвиватися місту», – говорить Андрій Павлів.
pavliv2

Рецепт успішного розвитку ІТ у Львові складається з багатьох компонентів. Найголовніші – пропагування роботи в ІТ серед молоді, покращення технічної освіти та створення комфортних умов життя, аби ІТ-спеціалісти обирали саме Львів.

«Це дуже тяжка, клопітка праця, яка потребує синергії всіх інституцій міста, всіх компаній та всіх мешканців міста».

За словами Андрія Павліва, саме такими організаціями як Львівський ІТ Кластер досягаються подібні цілі. Проекти Кластеру стосуються кожного з цих напрямів, та він сподівається, що ця робота стане ще інтенсивнішою.

«Нам потрібно продовжувати проекти, пов’язані з покращенням добробуту ІТ-ішників. Це такі проекти як IT House, які допомагають їм почувати себе комфортно у місті. Не менш важливим для комфорту життя є гарне авіасполучення. Тому проект IT Jet – зокрема, дослідження авіаперельотів ІТ-спеціалістів та спроба впливати на збільшення кількості конекшинів до Львова, також вплинуть на ІТ-спеціалістів, щоб вони обирали Львів як місце для життя. Найчастіше ІТ-спеціалісти, які приїжджають сюди, мають досвід роботи 4-5 років і більше. Вони вже досить забезпечені, тому у їхні вимоги до міста входить комфорт – зокрема, й можливість легко подорожувати. Це важливо і для клієнтів. А зі збільшенням кількості клієнтів буде збільшуватись кількість ІТ-ішників», – каже Андрій Павлів.

Окрім того, він говорить про промоцію Львова як ІТ-міста. Цьому, зокрема, сприяють такі проекти як Lviv IT Arena та Innovation District IT Park. Вони набули великого розголосу, тож чимало львів’ян та загалом українців знають про ІТ у Львові завдяки цим проектам.
pavliv3«Для того, щоб ІТ-ішники залишалися у Львові, має бути ще й хороший розвиток освіти. Багато ІТ-ішників готові змінювати своє місце перебування тільки для того, щоб їхні діти здобували кращу освіту. Відповідно, місту треба працювати над цим – щоб тут був більший вибір освіти».

За словами Андрія Павліва, це три компоненти, які забезпечать комфортне життя ІТ-спеціалістам у Львові. Інакше вони будуть їхати в інші міста у пошуках кращих умов. Тим паче, що конкуренція за кадри в Україні дуже серйозна.

До слова, аби збільшити конкурентоспроможність Львова на українській та світовій аренах, Андрій Павлів пропонує об’єднати Львів, Тернопіль та Івано-Франківськ, створити з цих міст так званий інноваційний трикутник (за прикладом «інноваційного трикутника» між Торонто, Кітченером та Ватерлоо).

«Львів, Тернопіль та Франківськ – це міста, чиї зусилля легко об’єднати, адже вони розташовані близько одне до одного. Працюючи таким чином, з трошечки більшою концепцією, ми об’єднуємо наші 17 тисяч з приблизно трьома тисячами ІТ-спеціалістів цих міст і додаємо їхній потенціал розвитку».

Про digitalреволюцію, конкуренцію та майбутнє ІТ-сектору

Андрій Павлів – людина зі стратегічним баченням розвитку ІТ. Він слідкує за світовими тенденціями та екстраполює їх на розвиток української та львівської ІТ-галузей. Головний прогноз – для української ІТ-індустрії відкриється ще більше можливостей.

Згідно з дослідженням Європейської Комісії, незважаючи на стрімкий розвиток ІТ, до 2020 року Європа може зіткнутися з нестачею ІТ-працівників у розмірі до 900 тисяч. Це означає, що люди, які оберуть або вже обрали професію в ІТ, матимуть багато можливостей для розвитку та вибору місця праці.

Друга тенденція – діджиталізація всього:

«Скоро не ІТ-компаній не буде. Всі компанії переживають діджитал-трансформацію. Практично немає компаній, які не потребують діджитал-рішень. Деякі індустрії навіть повністю трансформовуються. Останній приклад – з ПриватБанком. Основне побоювання клієнтів стосувалося втрати ІТ-системи, до якої вони звикли. Тобто люди лояльні не до банку як такого, не до бренду, а до зручності користування сервісами», – стверджує Андрій Павлів.
pavliv

За його словами, зараз компанії більше конкурують не у тому, що є їхнім основним продуктом, а у діджитал-сфері. Наприклад, Uber своїм рівнем розвитку змусив Uklon покращити свої сервіс та мобільний додаток.

«Навіть великі компанії перетворюються з тих, що потребують багато людей, на діджитал-компанії, коли працівників там немає. Там є системи, які адаптуються під клієнтів, стають все зручнішими. Це відбувається у всіх індустріях», – пояснює Андрій Павлів.

На його думку, оскільки українські компанії мають великий досвід роботи та кваліфікованих розробників, вони зможуть надати клієнтам готові діджитал-рішення для їхніх бізнесів. Окрім того, чимало клієнтів потребуватимуть якісного аналізу та плану, як втримати свій бізнес на плаву. Саме тому найближчим часом на ринку дуже затребуваними будуть діджитал-консультанти.

Окрім того, Андрій Павлів каже про розширення можливостей для ІТ-ішників завдяки створенню нових напрямів як, наприклад, віртуальна реальність.

«Передумови для росту індустрії з точки зору тенденцій дуже великі. Нам треба не гальмувати і багато працювати. Ми звикли пишатися маленьким, і треба це ламати. Є книжка «Zen Mind, Beginner’s Mind», там є фраза: «One who thinks he is a good father is not a good father; one who thinks he is a good husband is not a good husband. One who thinks he is one of the worst husbands may be a good one if he is always trying to be a good husband with a single-hearted effort».

Читайте також:

Львівський ІТ Кластер: перемоги та досягнення 2016

Обери житло у наступних будинках IT House

Lviv IT Cluster працюватиме над розширенням авіасполучення зі Львовом