Android для початківців: Поради від Study Jams


«Раніше я нічого не знала про програмування, а тепер змогла створити власну аплікацію,» – говорить десятикласниця Марта Ковальчук. Разом із 17 підлітками, вона взяла участь у Study Jams 2016, який навчає початківців програмувати для Android. За п’ять занять дівчина навчилася базовим навикам роботи із цією платформою і зараз задумується про кар’єру в ІТ.

Марта – одна із наймолодших учасниць програми. До проекту, вони ніколи не програмувала і не знала, як цей процес виглядає. «На початках було складно, однак за п’ять занять я багато чому навчилася,» – говорить школярка. За короткий термін, вона створила власний додаток із мотиваційними книгами.P_20160317_202935

Інша десятикласниця, Дарина Джала, дізналася про проект від організаторів, і вирішила там спробувати власні сили у програмуванні. «У мене дуже маленький досвід програмування, раніше я пробувала дещо писати на JavaScript,» – говорить дівчина. І додає: «Через брак досвіду, складно було писати власну аплікацію. Але курс справді багато навчив, бо ти пробуєш і використовуєш різні можливості.» Дарина вирішили створити додаток із інформацією про країни, який може допомогти мандрівникам.

Study Jams – проект для Android-початківців, які хочуть навчитися працювати із цією операційною системою. Він включає три заняття, дві практичних, та фінальну презентацію проекту. Організатор програми, Олег Засадний із GDG, розповідає, що курс відбувається за підтримки Google та Udacity.P_20160317_203700

«Проект включає роботу учасників із фасилітаторами, які допомагають із розробкою додатка та дають фідбек», – говорить Олег. Основна мета курсу – допомогти почати свій шлях у розробці для Android. «Учасники отримують навики, що дозволяють їм далі працювати із Android та створювати свої додатки», – пояснює організатор.