Авторське vs. податкове права: що варто знати розробникам


Виплата працівникові заробітної плати не є тотожною виплаті авторської винагороди?  Ці та інші нюанси укладення договорів з розробниками обговорили  ІТ-юристи, які зібралися на круглому столі, організованим Lviv IT Cluster та Асоціацією правників України. То чи мають компанії платити більше, дізнаєтесь у статті.

Наразі ситуація така, що податкове і авторське права часто створюють протиріччя та суперечності для розробників, а також компаній.  Різні підходи до трактування законів ускладнюють їхнє розуміння та правильну імплементацію.

«Ключова проблема  – чи може авторська винагорода оподатковуватись єдиним податком,» – пояснює Микита Полатайко, голова Комітету АПУ з питань телекомунікацій, ІТ та Інтернету. «Ми дійшли висновку, що податкова так не вважає, а тому таку винагороду слід включати в оплату послуг,» – говорить він. Відповідно, авторське право не слід трактувати як те, що уже включено у зарплату працівникові, і воно потребує окремої оплати та договорів.IMG_9705

«На жаль, законодавство у нас не завжди узгоджене, і іноді виконати всі норми неможливо – доводиться робити вибір, зробити все ідеально з точки зору авторського права чи податкового,»  – продовжує Микита. «Будь-яке рішення несе ризики, адекватно оцінити, які значно легше радячись з колегами, і ми отримали змогу зробити це за круглим столом. Ми дійшли єдиного рішення, яке на думку присутніх несе найменші ризики,» – підсумовує експерт.

«Сьогодні юристи вже не можуть уникати податкових нюансів, юрист і бухгалтер мають працювати спільно,» – переконаний Микита. Саме тому круглий стіл – це можливість синергії та співпраці між різними фахівцями.

1 / 8

Марта Романяк, юрист Lviv IT Cluster, говорить: «Одним із суттєвих специфічних аспектів роботи ІТ-компаній є взаємовідносини з авторами. Залежно від обраного варіанта їхнього оформлення, такі відносини матимуть різні правові наслідки, по-різному відображатимуться в бухгалтерському обліку та оподатковуватимуться».

«Організація таких круглих столів дає нам чудову можливість поділитися власним практичним досвідом та отримати новий.  Під час заходу ми обговорили особливості укладення договорів з розробниками з огляду на можливі податкові наслідки та предмет таких договорів»

«Надалі ми плануємо продовжувати нашу співпрацю з АПУ та організовувати більше схожих заходів. Дуже дякуємо Асоціації правників України за партнерство та співпрацю. Зажди приємно проводити час в висококваліфікованому та доброзичливому товаристві»