Як Долучитися до Світу ІТ: Поради від Софії Гуц

10 Mar, 2016

“Стереотипи, що «програмування для чоловіків» потроху розвіюються,» – говорить Софія Гуц із Women Techmakers Lviv та координатор GDG Lviv. Ціль Women Techmakers – доносити інформацію про ІТ, ділитися спільним досвідом та заохочувати початківців, студентів та школярів, в першу чергу дівчат, долучитися до цієї галузі. Софія розповіла Lviv IT Cluster про свій ІТ-досвід та дала поради для тих, хто хоче стати частиною цієї динамічної сфери.

«Найдієвіший засіб для промоції ІТ – це поширювати інформацію в школах, коли підлітки починають задумуватися над майбутньою професією,» – переконана Софія. Зокрема, разом із Women Techamakers, вона відвідувала львівські школи та розповідала про свою роботу. Сама Софія почала вивчати ІТ після педагогічного ліцею, де були переважно дівчата. Спочатку вона побоювалася, що у новому колективі буде некомфортно. «Але як виявилось, інколи з хлопцями простіше спілкуватись, ніж із дівчатами, – ділиться Софія. – Тому за роки навчання взагалі не помічала гендерної різниці в групі». Інші одногрупниці Софії – теж співорганізаторки Women Techmakers Lviv.

10622725_879473195457350_3930387341048235813_n

Стати програмістом Софії та її одногрупницям допомогли професійні курси, на які вона потрапила на третьому курсі. «Долучитися до навчання було нелегко, ми самостійно читали книжки та готувались до вступних тестів. Але саме там почали працювали над реальним проектом, і мабуть, аж тоді зрозуміли як все насправді відбувається в ІТ-світі,» – говорить Софія. За її словами, університетському навчанню дуже часто бракує практики, і треба модернізувати вищу освіту аби студенти отримали потрібні навики для майбутньої роботи.

Софія переконана – стереотипи про «ІТ лише для хлопців» поступово зникають, однак цей процес дуже повільний. «Хоча програмуванню в університеті навчаються 20-30% дівчат, дуже небагато далі працюють за спеціальністю», – продовжує вона. Часто жінки відмовляються від цієї сфери через суспільні стереотипи.  “Із дитинства прищеплюється думка, що комп’ютер більше підходить хлопцям, а дівчатам достатньо мінімальних користувацьких навичок. Такі ідеї поширюють і змі, бо у рекламі технічних новинок персонаж – це обов’язково чоловік,»  – говорить Софія.

XUw2t69p1Y0

Утім, “жіночий склад розуму” не є перешкодою для роботи в технічній області, переконана Софія: «Про це говорить хоча б той факт, що першим у світі програмістом була саме жінка. Тим не менш, мало батьків хочуть записати доньку в комп’ютерний гурток, віддаючи перевагу традиційнішим заняттям». Зараз уже є програми, які сприяють залученню жінок в ІТ, як-от Anita Borg Scholarship від Google. Поки що про неї мало знають у Львові, однак дівчата із WTM Ukraine поширюють інформації про цю можливість.

«Дівчатам раджу не боятися невідомого чи вагатися перед вибором професії, а треба хоча б спробувати. Особливо якщо вони люблять математику та різні задачі,» – підсумовує Софія.