Чого Очікувати IT-експертам: Тренд Третій

17 Feb, 2016

Дрони та wearables – одні з найважливіших трендів цього року. Поки ми чекаємо на великі зміни у цих сферах, поговоримо і про стару нову загрозу 2016 – кібервійни. Ми спробували розібратися, що чекає бізнес та звичайних користувачів разом із допомогою експерта з безпеки Назара Тимошика.

Прихована загроза

Кібервійни вийшли за межі комп’ютерних ігор – ми бачимо їх щодня із постійними фейками, хакерськими атаками, викраденими даними та сфальшованою інформацією. Після краху MH17 та інших лих, cyberwars стали частиною повсякденної реальності, показуючи, наскільки важливою є онлайн-безпека та необхідність мати кваліфікованих фахівців у цій сфері. Безпековий напрям привертатиме особливу увагу у 2016 із прогнозованим зростанням кібератак.

Увесь рік експертам доведеться реагувати на нові загрози та шукати нові безпекові рішення.   Йдеться про масові хакерські атаки, поширення фальшивих даних, видалення важливого контенту, та злом цілих систем. Важлива роль ІТ-фахівців – забезпечити адекватну відповідь на виклики кібервоєн і створити безпечніше мережеве середовище.

Cyberwars пов’язані із поточною ситуацією у світі, тому доки тривають традиційні війни, доти триватимуть і кібервійни. Особливість 2016, однак, полягає у тому, що «війни у мережах» можуть стати важливішими, ніж реальні бойові дії, а їхній вплив призведе до розвитку інших типів зброї, які допоможуть в онлайн-атаках.

The-Flame-virus-008Уряди багатьох країн витрачають все більше коштів на кібербезпеку, а також підвищують кількість фахівців, яких навчають реагувати на нові загрози. Ще рано говорити про заміну традиційних воєн на кібервідповідники, однак їхню роль не можна недооцінювати.

«Якщо дивитися на проблему об’єктивно, то ми не готові до кібератак; в ідеалі, є план, але його ніколи не тестують,» – говорить Назар Тимошик, Security Consulting Lead компанії SoftServe. Він додає: «Багато підприємств та ІТ-компаній нехтують питаннями безпеки або через обмежений бюджет, або ж відсутність фахівців і брак негативного досвіду попередніх атак».

IMG_7985Безперервні хакерські атаки будуть одним із основних тенденцій 2016 року так як російські хакери отримали зелене світло на кібератаки. Назар додає: “Недавно, ці хакери інфікували наші сканер-системи і, як наслідок, відключили енергоблоки у Львівобленерго.»

Назар попереджає: якщо компанії не мають плану реагування на кібератаки, їхній бізнес може повністю зупинитися. Окрім цього, шпигунство представляє серйозну загрозу. “Ми маємо спецпідрозділ в СБУ, який займається питаннями безпеки у мережі, однак він відстає від реальних викликів. Замість того, щоб реагувати на загрози, владні структури часто контролюють громадян і порушують їхню приватність в Інтернеті,» – говорить Назар. Добрий приклад – це зникнення анонімності в мережі та урядові запити на отримання особистих даних користувачів від провайдера.

Окрім зростання ролі кібервоєн, є й інші тенденції, на які варто звернути увагу у 2016. Якщо хочете дізнатися більше про wearables, що їх чекає у 2016, та думку експерта про прийдешні зміни, то наша стаття для вас. А якщо вас цікавлять дрони та способи їх сконструювати, то маємо для вас матеріал і відео.