День відкритих дверей на Бакалаврській програмі Інтернет речей

25 May, 2016

Як створити свій розумний винахід, який допоможе людям? Як стажуватися в ІТ-компанії і потім знайти класну роботу? Як навчатися безкоштовно? Творці Бакалаврської програми Інтернет речей розповіли абітурієнтам про ці можливості на Дні відкритих дверей у Львівській Політехніці. Які винаходи показали абітурієнтам та що обіцяє нова спеціальність –  у нашій статті.

Близько ста абітурієнтів та батьків відвідали День відкритих дверей Бакалаврської програми Інтернет речей. Це нова спеціальність, спільно розроблена компаніями Lviv IT Cluster та Львівською Політехнікою і готує фахівців у популярній сфері Інтернету речей. Про те, чим важлива ця сфера, і як вона створює розумні речі, розповіли представники університету, а також ІТ-експерти, що розробляли програму.

Абітурієнтів привітав заступник мера Львова із питань розвитку Андрій Москаленко, директор Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Микола Микийчук та завкафедри комп’ютеризованих систем автоматики Львівської Політехніки Адріан Наконечний. Як виглядатиме навчання та чим особливий курс – про це розповів Ініціатор програми ІоТ, Solutions Architect у SoftServe та викладач Політехніки Зеновій Верес. Абітурієнти отримали коротку екскурсію програмою та практичними напрямками, які вивчатимуть студенти.

1 / 6

“День відкритий дверей – можливість побачити, наскільки важлива наша програма для абітурієнтів. Оскільки програма нова, слід було показати круті приклади застосування Інтернету речей – і нам це вдалось.  Завдяки класним спікерам, вдалось продемонструвати перспективність нового напрямку, і дуже приємно, що діти і батьки активно обговорювали Інтернет речей під час кавоперерви,” – говорить Зеновій Верес.

Компанії-учасники Lviv IT Cluster подарують три стипендії найталановитішим студентам, які вступлять на програму. Троє студентів зможуть навчатися безкоштовно за результатами ЗНО, а також за підсумками співбесіди із розробниками навчальної програми.

Українські програмісти-експерти Інтернету речей показали свої розробки у цій галузі. Назар Білоус ділився досвідом творення розумного годинника La Metric Time. Абітурієнти дізналися про історію успіху проекту, який відомий у всьому світі та отримав Red Rod Product Design Award. «ІоТ – це сфера,  за якою майбутнє, і зараз – найкращий час долучатися до цієї галузі,» – переконаний Назар.

1 / 6

Один із творців програми, Андрій Сивак, Software Engineering Group Lead у Cypress Semiconductor, представив дисплей Tesla, над яким працює його компанія, а також говорив про майбутні розробки Інтернету речей. Абітурієнти дізналися як студенти програми можуть успішно працевлаштуватись в ІТ-компаніях та розвиватися у цій галузі.

Про успіхи та маленькі катастрофи ділилася R&D Team компанії SoftServe, яка створила розумну кавову машину Barista. Команда розказала як працювала і тестувала пристрій, переживала, що із неї нічого не вийде, бо машина раз вибухнула. Експерти також розповіли, як їм таки вдалося подолати всі труднощі, а зараз розробкою користуються на практиці, готуючи каву через Apple Watch.

Третьокурсники кафедри, які створили команду HardCode теж взяли участь у Дні відкритих дверей, де розповіли про власний шлях в Інтернеті речей. Навчаючись у Політехніці, хлопці уже встигли створити розумний пристрій – стартап «Emer». Прилад самостійно викликає швидку допомогу мотоциклістам у разі нещасного випадку. Команда перемогла на SpinOffHack – хакатоні у Львівській Політехніці і зараз долучається до інновацій на кафедрі. “ІоТ – це як ніколи актуальна сфера. Конкуренція на ринку програмного забезпечення величезна, а от ІоТ – це доволі молодий напрям. Великий плюс цієї програми – це багато викладачів із практичним досвідом, які зможуть передати свої знання студентам,» – говорить Віктор Сурков із HardCode.

1 / 7

“Інтернет речей – це напрям, який готуватиме фахівців в одній із найважливіших ІТ-напрямків. Уже за чотири роки – коли перші вступники завершать навчання – у світі буде понад 20 мільярдів розумних пристроїв. Ми хочемо готувати фахівців у цій сфері, аби львівські розробники створювали винаходи у цій сфері,» – говорить Степан Веселовський, CEO у Lviv IT Cluster.

Під час кавоперерви із смаколиками Форнетті, абітурієнти отримали змогу поговорити та запитати творців програми про умови навчання, вступ, та стажування в ІТ-компаній під час бакалаврату. Нагадаємо, що програма стартує уже в вересні, тому усі абітурієнти можуть подавати документи на вступ. Програма створена експертами-практиками із компаній-учасників Lviv IT Cluster і націлена на підготовку фахівців із практичними знаннями, яким легше працевлаштуватися в ІТ-сфері. Більше про програму – на сайті IoT.