«Мені цікаво, як звичайні речі можна використовувати трохи по-іншому,» – говорить Дмитро Іванов, Vice President компанії SoftServe. Він працює над розробкою бакалаврської програми Інтернет речей у Львівській Політехніці, яка дозволить готувати фахівців за практичним курсом, розробленим досвідченими професіоналами. Сам Дмитро моніторить ринок IoT і радить вивчати цей напрямок, адже саме туди рухаються тренди.
«Технології приходять, і люди шукають нові рішення, які оптимізують життя,» – говорить Дмитро. Саме взаємодія нових можливостей та наявних технологій і є головним процесом в ІоТ. “IoT дозволяє поліпшити наявні предмети, і дивлячись на них із нового боку, розвиватися самостійно,” – продовжує експерт. Як приклад, наводить новинки від відомих компаній: Samsung випустив джинси, які надсилають смс, а потім мікросигнали, якщо людина задовго сидить. Інший приклад – це трекери, які слідкують скільки користувач їсть, і можуть блокувати доступ до холодильника, якщо він споживає забагато калорій.
«Я вирішив долучитися до розробки навчальної програми, бо бачу, що туди йдуть тренди. Це значить, що буде створюватися попит, який треба заповнювати знаннями, прикладами, фахівцями,» – пояснює Дмитро. І додає: «Якщо ми заходимо у цю нішу, то зможемо не лише заробляти гроші, але й приваблювати людей із різних регіонів, а також навчатимемо їх». Загалом, ІоТ вимагає знань із програмування, аналізу, дизайну та протоколів взаємодії, тому люди, які здобудуть освіту у цій галузі, будуть дуже добре підготовлені та зможуть приводити в Україну і фінанси, й інтелектуальний капітал. «Бакалаврат ІоТ – це інвестиція в людський капітал, яка створює більше можливостей розвитку регіону. Чим більше ми розвиватимемо інтелект, то більша можливість, що у нас з’являться свої винаходи та винахідники. Для цього треба критичну масу та середовище,» – переконаний Дмитро.
За його словами, українці теж працюють у сфері ІоТ, зокрема, над такими проектами, як розумні годинники. Відомий PetCube також містить елементи із ІоТ. «З’являється все більше стартапів та ідей, які охоплюють не лише програмне забезпечення, а цілий цикл із hardware,” – пояснює Дмитро. Утім, в Україні ще не вивчали цей напрям окремо, а лише деякі його аспекти на певних програмах. ІоТ-бакалаврат у Політехніці – це пілотний курс, який дозволить цілком зосередитися на тренді та стати у ньому експертом.
«Програма – це win-win для різних сторін, бо маємо інтерес держави і Львова у збільшенні конкурентноздатних інтелектуальних спеціалістів у певній області. Для студентів це нагода розвиватися та стати ефективними. Регіон отримує нові робочі місця, притік капіталу і поліпшує бізнес-клімат. Бізнеси отримують нових працівників, які приносять гроші. Тобто, програма створює виграшну екосистему для усіх,» – підсумовує Дмитро.
Загалом, над програмою працюють фахівці із досвідом в ІТ та освітній сфері, і вони долучають до проекту із різних напрямків, як-от маркетинг, менеджмент чи викладання. Сам Дмитро долучиться до проекту і як розробник курсу об’єктно-орієнтованого програмування. Програма уже чекає на абітурієнтів, які розпочнуть навчання у вересні цього року. Більше про неї читайте у статтях та інтерв’ю у нас на сайті. І готуйте документи!