Дмитро Іванов: Об’єднуючи тренди в ІоТ


2

«Мені цікаво, як звичайні речі можна використовувати трохи по-іншому,» – говорить Дмитро Іванов, Vice President компанії SoftServe. Він працює над розробкою бакалаврської програми Інтернет речей у Львівській Політехніці, яка дозволить готувати фахівців за практичним курсом, розробленим досвідченими професіоналами. Сам Дмитро моніторить ринок IoT і радить вивчати цей напрямок, адже саме туди рухаються тренди.

«Технології приходять, і люди шукають нові рішення, які оптимізують життя,» – говорить Дмитро. Саме взаємодія нових можливостей та наявних технологій і є головним процесом в ІоТ. “IoT дозволяє поліпшити наявні предмети, і дивлячись на них із нового боку, розвиватися самостійно,” – продовжує експерт. Як приклад, наводить новинки від відомих компаній: Samsung випустив джинси, які надсилають смс, а потім мікросигнали, якщо людина задовго сидить. Інший приклад – це трекери, які слідкують скільки користувач їсть, і можуть блокувати доступ до холодильника, якщо він споживає забагато калорій.[1] 1 1920

«Я вирішив долучитися до розробки навчальної програми, бо бачу, що туди йдуть тренди. Це значить, що буде створюватися попит, який треба заповнювати знаннями, прикладами, фахівцями,» – пояснює Дмитро. І додає: «Якщо ми заходимо у цю нішу, то зможемо не лише заробляти гроші, але й приваблювати людей із різних регіонів, а також навчатимемо їх». Загалом, ІоТ вимагає знань із програмування, аналізу, дизайну та протоколів взаємодії, тому люди, які здобудуть освіту у цій галузі, будуть дуже добре підготовлені та зможуть приводити в Україну і фінанси, й інтелектуальний капітал. «Бакалаврат ІоТ – це інвестиція в людський капітал, яка створює більше можливостей розвитку регіону. Чим більше ми розвиватимемо інтелект, то більша можливість, що у нас з’являться свої винаходи та винахідники. Для цього треба критичну масу та середовище,» – переконаний Дмитро.

За його словами, українці теж працюють у сфері ІоТ, зокрема, над такими проектами, як розумні годинники. Відомий PetCube також містить елементи із ІоТ. «З’являється все більше стартапів та ідей, які охоплюють не лише програмне забезпечення, а цілий цикл із hardware,” – пояснює Дмитро. Утім, в Україні ще не вивчали цей напрям окремо, а лише деякі його аспекти на певних програмах. ІоТ-бакалаврат у Політехніці – це пілотний  курс, який дозволить цілком зосередитися на тренді та стати у ньому експертом.[1] 1920

«Програма  – це win-win для різних сторін, бо маємо інтерес держави і Львова у збільшенні конкурентноздатних інтелектуальних спеціалістів у певній області. Для студентів це нагода розвиватися та стати ефективними. Регіон отримує нові робочі місця, притік капіталу і поліпшує бізнес-клімат. Бізнеси отримують нових працівників, які приносять гроші. Тобто, програма створює виграшну екосистему для усіх,» – підсумовує Дмитро.

Загалом, над програмою працюють фахівці із досвідом в ІТ та освітній сфері, і вони долучають до проекту із різних напрямків, як-от маркетинг, менеджмент чи викладання. Сам Дмитро долучиться до проекту і як розробник курсу об’єктно-орієнтованого програмування. Програма уже чекає на абітурієнтів, які розпочнуть навчання у вересні цього року. Більше про неї читайте у статтях та інтерв’ю у нас на сайті. І готуйте документи!