Дослідження Послуг QA Аутсорсингу 2016-17

14 Apr, 2017 1

“Так” чи “Ні” послугам QA аутсорсингу з країн Центральної та Східної Європи?

Асоціація CEEOA, яка займається вивченням ринку аутсорсингу в Центральній та Східній Європі, провела дослідження “Central and Eastern European QA Outsourcing Review 2016-17”. Воно розкриває останні тенденції у сфері забезпечення якості та тестування програмних продуктів у 14 країнах Центральної та Східної Європи. Дослідження містить актуальну інформацію, яка допоможе компаніям прийняти рішення щодо QA аутсорсингу в регіоні Центральної та Східної Європи.

Регіон Центральної та Східної Європи утримує лідируючі позиції за темпами зростання та розвитку QA.

Дослідження підготовлено на основі відповідей 87 компаній, які взяли участь в інтернет-опитуваннях, інтерв’ю із представниками з 29 компаній та 19 асоціацій, а також відповідей експертів ринку щодо оцінки його обсягів та основних тенденцій розвитку в індустрії QA аутсорсингу.

Деякі з ключових висновків дослідження:
• Середні ставки для команди QA варіюються від 19$ до 27$, в залежності від країни
• Інтернет речей (Internet of Things) та тестування безпеки (Security Testing) залишаються провідними тенденціями у сфері надання послуг
• Автоматизація тестування, особливо на ранній стадії тестування, стає обов’язковою (“must do”) частиною до моменту реліза проекту
• Мобільне тестування – найбільш пріоритетний напрямок в QA в 2016-17 рр.
• Висококваліфіковані QA спеціалісти – це важлива конкурентна перевага.

Антон Барановський, керівник відділу продажів в QATestLab (Україна) зазначає: “В нас є чітке розуміння того, що ринок послуг QA аутсорсингу швидко розвивається сьогодні, та регіон Центральної та Східної Європи утримує лідируючі позиції за темпами зростання та розвитку QA. Ґрунтуючись на досвіді української компанії QATestLab, я можу сказати, що протягом 2016 р. географія нашої присутності розширилася на 10 нових країн. Компанії з Північної Америки та Західної Європи стали нашими ключовими клієнтами”.

Разом з дослідженням “Central and Eastern European QA Outsourcing Review 2016-17” був започаткований спеціалізований онлайн-каталог провайдерів аутсорсингових послуг в області QA з країн Центральної та Східної Європи – QAlist.eu.

Дізнатись більше про результати дослідження можна на офіційній сторінці проекту CEEOA – QAList.

Про CEEOA

Central and Eastern European Outsourcing Association була заснована у 2008 році. Членами асоціації є провідні ІТ- та аутсорсингові асоціації з Центральної та Східної Європи. Однією з головних цілей CEEOA є популяризація регіону Центральної та Східної Європи як конкурентної альтернативи іншим світовим офшорним напрямкам та підвищення якості і обсягу надання послуг.