EdPro: Стартапи, які Зроблять Навчання Цікавішим

10 Aug, 2017

Навчання у школі може бути цікавим та захоплюючим. Львівська компанія EdPro започаткувала серію прогресивних технічних рішень для шкіл, які мають на меті допомогти українським школам зробити навчання інноваційним, а учнів – успішнішими.

EdPro – це три різні продукти, об’єднані однією назвою: інтерактивна панель EdPro Touch, навчальне програмне забезпечення для шкіл MozaBook та конструктор для уроків фізики EdPro Amperia.

EdPro Touch – це інтерактивна панель нового покоління різних розмірів, яка може замінити в навчальному класі відразу кілька приладів – класну дошку, проектор, інтерактивний екран та комп’ютер. Усі моделі панелі мають здатність розпізнавати близько 20ти одночасних дотиків. На таких панелях, вчителі можуть демонструвати учням презентації, відео, графіки чи зображення під час уроків. А учні натомість, можуть розв’язувати відразу навчальні завдання, рахувати чи редагувати тексти тощо.

tab
MozaBook – програмне забезпечення, розроблене спеціально для інтерактивної панелі. Вчитель будь-якого предмету під час уроку може використовувати візуальні навчальні матеріали у вигляді 3D зображень та відео. Навчальні матеріали створені угорською компанією Mozaik і зараз активло перекладаються українською мовою компанією EdPro. Компанія EdPro також проводить навчання викладачів шкіл – як максимально функціонально використовувати всі можливості панелей, програмного забезпечення та  інтерактивних матеріалів на уроках.

«EdPro Touch – це прилад, який завжди працює, – розповідає Андрій Табачин, співзасновник компанії EdPro. Він дуже інтуїтивний та зрозумілий для дітей, які зараз користуються смартфонами та планшетами вдома. Завдяки інтерактивному програмному забезпеченню, панель стає ще прогресивнішою – замінює не лише класну дошку, проектор, комп’ютер, інтерактивний екран, але й майже всі навчальні матеріали – об’ємні макети з біології чи фізики, макет скелета, наприклад, навчальні таблиці чи плакати, зрештою й підручники та мікроскопи».

tab6
Контент програмного забезпечення надзвичайно великий, кажуть розробники – від підручників, авторських навчальних відео, 3D зображень, інтерактивних вправ та шкільних зошитів з завданнями з усіх шкільних предметів, анімації. Навчання з такими матеріалами краще засвоюватиметься учнями, а також підлягає кращому контролю вчителя, все можна зупинити, повторити, придивитися, тощо. Окрім того, будь яке слово можна перекласти іншою мовою, а це дозволить учням вивчати іноземні мови навіть під час інших предметів, таких як біологія, фізика чи математика. До кінця року розробники планують завершити програмне забезпечення, над яким ще ведеться робота зокрема з місцевими вчителями шкіл. Панелі вже замовили кілька шкіл Львова та інших міст України.

EdPro Amperia – проект, розробку якого розпочали два роки тому і зараз він перебуває на етапі підготовки до масового виробництва. Це конструктор для проведення лобораторних робіт з електрики в школах. В конструкторі є багато інновацій, які ще не використовувались в подібних рішеннях. Також він комплектується розумними вимірювальними приладами та блоком живлення. Учні матимуть можливість складати робочі схеми, проводити експерименти, вимірювати різні величини і краще розуміти як все працює.

tab2
«Ми подивилися, що пропонують наші школи дітям на уроках фізики – старе обладнання. Потім ми шукали якісь варіанти, що взагалі існує на цьому ринку в світі, що пропонують для учнів і виявилось що абсолютно нічого. Тому в нас з’явилась ідея зробити навчальний пристрій у формі кольорового конструктора. Це така олд скул фізика, але в новому баченні. Ми хочемо щоб сучасне обладнання було в усіх українських школах. EdPro Amperia може стати першим приладом, який матимуть українські школярі першими серед усіх інших» – продовжує Андрій Табачин.

Розробку конструктора планують завершити до кінця року та розпочати його масове виробництво. Розробники вже тестували конструктор на уроках фізики у львівських школах, це дозволило вдосконалити його, замінивши деякі деталі.