Empowering Women Hackathon: 15 стартапів за 48 годин

06 Nov, 2018
Вже другий рік поспіль компанія N-iX  та Garage 48 організовує хакатон присвячений залученню жінок до ІТ-підприємництва. Garage48 Lviv 2018 Empowering Women Hackathon  – подія, яка зібрала всіх  дівчат, які мають свої ідеї і потребують допомоги в їх реалізації. Взяти участь у хакатоні та позмагатись за цінні призи прийшло 16 команд, які ймовірно в близькому майбутньому поповнять список українських компаній-єдинорогів.

Garage48 Empowering Women Hackathon це серія міжнародних хакатонів від естонської організації Garage48. Естонія, як країна з найбільшою кількістю стартапів-єдинорогів на душу населення, взяла на себе ініціативу спонукати розвиток стартапів по всьому світу. Організація влаштовує хакатони в Білорусі, Грузії, Киргизстані, Латвії, Молдові, Фінляндії, Нігерії, Кенії та ПАР. На хакатоні у Львові зібралось понад 100 учасників, половина з яких жінки. В процесі активної роботи на хакатоні сформувалось 17 команд, 15 яких дійшли до фіналу та презентували свої ідеї в неділю, 4-го листопада.

ha
Упродовж останніх кількох років кількість впливових жінок у бізнесі значно зросла. Продовжуючи цю позитивну тенденцію, естонська організація Garage 48 та
Archimedes Foundation приїхали до Львова, щоб надихнути українських жінок на активну участь в технологічному бізнесі. За 48 годин командам-учасникам потрібно було спрезентувати свою ідею, переконати учасників доєднатись до команди, разом з менторами пропрацювати свою бізнес-модель, маркетингову стратегію, зробити MVP продукту, продумати CUJ і запітчити свою ідею перед міжнародним журі.

Перший хакатон присвячений популяризації ІТ серед жінок дуже сильно вплинув на кумулятивний ріст кількості жінок-лідерів серед підприємців у Львові, тому ми були впевнені, що подію варто повторити вдруге. Це доводить, що диверсифікувати ІТ спільноту не тільки хороша ідея, але й справа, якої справді потребує ІТ-ком’юніті у Львові,” прокоментував Андрій Павлів, учасник журі та ментор хакатону, СЕО та засновник N-iX.

Команди учасники працювали над різноманітними ідеями: платформа для студентів-волонтерів, додаток для аналізу текстів на пропагандистські ідеї, airbnb для салонів краси, організація для притулків з тваринами та інші.

ww
Переможцями цьогорічного хакатону стали:

SafeRoad – ідея стартапу полягає в тому, щоби зробити пересування на автомобілях якомога безпечнішим для водіїв, шляхом системи розпізнавання облич. Як тільки програма фіксує сонливість у водія, вмикається сповіщення і пропонує людині за кермом зупинитись та відпочити. Команда отримала  €1000 та поїздку до Естонії за підтримки Archimedes and Study in Estonia. Також команда виграла квитки на IT Arena 2019 від Львівського ІТ Кластеру.Андрій Вахній з SafeRoad розказав, що задумка продукту виникла в п’ятницю, поки інші команди презентували свої ідеї. Андрій з кількома іншими учасниками спонтанно організували свою команду для того щоб втілити ідею в життя. “Ми вирішили ризикнути, налаштувались на роботу та отримали надзвичайне задоволення від процесу.” – Розповідає Андрій. Учасники команди були вельми здивовані таким поворотом подій.

Яніка Мерило, ментор хакатону та фахівчиня з питань ангельських інвестицій стверджує, що  SafeRoad – це чудовий приклад того, що реальний продукт, який матиме суттєвий вплив можна збудувати за 48 годин. “Короткого часу достатньо, щоби зробити магію”.

CupDivide – команда-творці додатку для здорового харчування. Мають на меті створити AI аплікацію, яка аналізуватиме показники стану здоров’я споживачів і на основі зібраних даних пропонуватиме індивідуальний раціон. Команда збирається співпрацювати з сервісами доставки їжі, щоб окрім визначення раціону користувачам також не приходилось думати про приготування потрібних страв. Команда отримала 2 квитки на конференцію Startup Day 2019 та можливість презентувати свій проект на конференції.

Look& – стартап, який обіцяє справитись з усім остогидлою проблемою, коли немає, що вдягнути. Хлопці та дівчата працюють над створенням додатку, який проаналізує гардероб користувачів та запропонує найбільш вдалі поєднання одягу, враховуючи погодні умови.

Chichi  команда, що вирішила зробити мобільний додаток, своєрідний airbnb для салонів краси. Розробники chichi виграли квитки на IT Arena 2019 та можливість представити свій продукт на Startup Alley під час конференції.

Наступний, третій хакатон для жінок-підприємців пройде в грудні у Харкові.