Кластер Направив Депутатам Пропозиції Правок до Закону Дія City

05 May, 2021

Львівський ІТ Кластер направив фракціям і депутатам Верховної Ради пропозиції правок щодо законопроекту № 4303 про Дія City в рамках роботи над проектом до другого читання.

 

Після профільних обговорень щодо правових аспектів функціонування Дія City, Львівський ІТ Кластер, як і більшість ІТ-спільноти країни, вважає необхідним наголосити на окремих критичних зауваженнях до проголосованого в першому читанні законопроекту Дія City, які Кластер обговорив та пропрацював з компаніями-учасниками.

 

Зокрема, подані правки стосуются збереження наявної моделі ФОП для роботи ІТ-компаній за межами Дія City, забезпечення мінімального перехідного періоду протягом трьох років, забезпечення стабільного рівня оподаткування на строк 15 років, заміни обов’язкового щорічного аудиту для малого та мікробізнесу поданням стандартної фінансової звітності. Також, піднято питання механізму застосування рішення уповноваженого органу (Мінцифри) про позбавлення ІТ компанії статусу резидента Дія City виключно після набрання законної сили відповідним судовим рішенням, після вичерпання всіх національних засобів захисту права в суді. Логічним є повне усунення самоврядної організації з законопроекту і з концепту Дія City. Насамкінець, важливим є збереження цілісного підходу при прийнятті всіх законопроектів що в сукупності складають правову основу Дія City.

 

Представники ІТ компаній Кластеру сподіваються, що всі надіслані правки будуть враховані у другому читанні законопроекту № 4303.