IT Research 2.0. Економічний Eфект ІТ-галузі Львова

27 Dec, 2017

Львівський ІТ Кластер провів друге масштабне дослідження ІТ-ринку Львова IT Research 2.0. Цього разу його метою було з’ясувати економічний ефект ІТ-індустрії Львова на інші сфери економіки міста, скільки заробляють ІТ-спеціалісти і на що витрачають свої гроші.

734small
ІТ-індустрія Львова дуже динамічна, щороку в місті збільшується кількість ІТ компаній та працівників ІТ-сфери. У 2015 році у Львові діяли 192 ІТ компанії, на сьогодні їх вже 247. Кількість ІТ-спеціалістів зросла з 15 тис, згідно з даними попереднього дослідження Кластеру, до 20 тис.

ІТ-галузь в Україні – одна з найперспективніших. Обороти галузі за 2016 рік у Львові становить 518 млн доларів. Загальний економічний ефект, що складається з прямого і непрямого економічного ефекту від ІТ-індустрії Львова – 734 мільйони доларів. Загалом, один ІТ-спеціаліст створює 3,37 робочих місць в інших сферах у Львові, загальна кількість створених робочих місць за 2016 рік сягає 53 тис. Тобто, ІТ-індустрія у Львові створює 13,8% усіх робочих місць у місті.

robmiscasmall
«ІТ-індустрія, по праву, вважається авангардом львівської економіки. Варто лише порахувати – станом на 2017 рік у місті налічується 247 ІТ компаній і працює майже 20 тисяч ІТ-спеціалістів. Кожен ІТ-спеціаліст, мешкаючи у Львові, створює ще 3,37 робочих місця. Отож, ми забезпечуємо працею понад 50 тисяч львів’ян. Водночас, ІТ – це інноваційний бізнес, який працює з іноземними замовниками. Ми приносимо в місто нові технології, нові способи вирішення питань, нові стандарти сервісу. Сукупність усіх цих факторів дає поштовх розвитку Львова», – коментує Андрій Павлів, СЕО компанії N-iX, голова Наглядової Ради Львівського ІТ Кластеру.

Сфера нерухомості

ner
Середній дохід одного ІТ-спеціаліста у Львові 1740 американських доларів. У дослідженні IT Research 2.0 з’ясували, що купують ІТ-спеціалісти у Львові за ці кошти. Найбільшу суму – 40,4 млн доларів ІТ-спеціалісти витратили на придбання нерухомості на первинному ринку Львова, 6,1 млн – на вторинному ринку та 26,5 млн – на земельні ділянки. Проте не всі купують власне житло, адже 47,1% ІТ-спеціалістів орендують помешкання, витрачаючи на оренду в сумі 18,2 млн доларів на рік.

Автомобільна сфера

autosmall
16 млн доларів ІТ-спеціалісти витратили на купівлю нових автомобілів у 2016 році та 6,2 млн на автомобілі вторинного ринку. 3,5 млн доларів з зарплат ІТ-спеціалістів дісталися львівським таксистам, а 532 126 доларів – громадському транспорту (маршрутки, тролейбуси і трамваї).

Банківська сфера

bankysmall
Загальна сума депозитів львівських ІТ-спеціалістів становить 66,3 млн доларів. Не зважаючи на достатньо високі доходи, 75,5% працівників ІТ сфери заощаджують кошти.

Дозвілля

В ході IT Research 2.0 з’ясували, як ІТ-спеціалісти проводять своє дозвілля. Найбільше грошей вони витрачають на походи в кіно – 2 102 750 доларів було витрачено в сумі на кінотеатри за рік. ІТ-спеціалісти активно подорожують. 29,9 млн доларів за 2016 вони витратили на відпустки закордоном та 10,3 млн на подорожі Україною.

ІТ-спеціалісти полюбляють харчуватися не вдома, на харчування в ресторанах та кафе вони витратили за рік немалу суму – 18,8 млн доларів.

Благодійність

48,1% ІТ-спеціалістів займаються благодійністю. 92,5% з них перераховують кошти на благодійні акції, фонди. Загалом на благодійність витратили 2,7 млн доларів протягом 2016 року.

Портрет ІТ-спеціаліста

Типовий львівський ІТ-спеціаліст – віком 28 років (медіана), таких 44,7% від загальної кількості. 30,9% від усіх ІТ-спеціалістів становлять жінки. Більшість працівників сфери ІТ одружені (45,7%), мають одну дитину (63,5%) та займають посаду Software Engineer (44,7%).

Детальніше про всі витрати ІТ-спеціалістів, список ІТ компаній Львова та більше статистичних даних, можна ознайомитися за посиланням.

Дослідження Львівського ІТ Кластеру IT Research 2.0. проводилося спільно з соціологічною агенцією ФАМА;

Опитано 800 ІТ-спеціалістів;

20+ інтервю з експертами;

Похибка вибірки – 3,4%;

Для аналізу використовувалися дохідний (Income Approach) та виробничний (Production Approach) підходи для розрахунку регіональної валової доданої вартості ІТ індустрії, а також модель мультиплікаторів Кейнса  (Keynesian Multiplier) для визначення вторинних чи індукованих ефектів на економіку міста.