У 2018 році ІТ-індустрія Поповнить Бюджет України на 10 млрд Гривень

08 Nov, 2018
30 жовтня, Київ − підчас Software Development Forum – галузевої події для топ-менеджерів вітчизняного ІТ-бізнесу – презентували результати дослідження експертів Асоціації «IT Ukraine» та Офісу ефективного регулювання (BRDO). Зокрема, було зроблено оцінку ринку, проаналізовано сплачені податки та витрати ІТ-компаній, а також визначено кадровий капітал індустрії.

У середньому, за отриманими від Державної фіскальної служби даними, сума сплачених ІТ-компаніями податків у 2014-2017 рр. зростала щороку на 27% і наразі досягла 4,1 млрд гривень. У 2018 році ця тенденція зберігається. Також значна кількість ІТ-спеціалістів співпрацюють з компаніями за контрактом у якості фізичних осіб-підприємців й самостійно сплачують єдиний податок.  Обсяг його надходжень зростав у середньому на 58.8% протягом 2013-2017 рр. і становив 3,2 млрд гривень у 2017.

«За перше півріччя 2018 року сума внесених українською ІТ-індустрією податків зросла на 30,1% і склала близько 5 млрд гривень, − зазначив Ігор Бєда, президент асоціації «IT Ukraine», керуючий директор GlobalLogic в Україні, − ми прогнозуємо, що до кінця року вона становитиме 9-10 млрд гривень, які підуть як до місцевого бюджету, так і бюджету країни».

Відповідно до проведеного в рамках дослідження опитування, оплата послуг спеціалістів займає 80-85% витрат компаній.

Значна частка податків, пов’язаних з витратами на оплату послуг, пояснюється більшим доходом представників галузі порівняно з іншими сферами. Згідно з отриманими даними, у 2017 році дохід співробітників, що перебували у трудових відносинах з компаніями, перевищував середню зарплату в 7 разів, а дохід ФОП — у 7.8 разів.

Крім того, стрімко зростає значущість ІТ-послуг в структурі українського експорту. Так, у 2017 році комп’ютерні послуги посіли 3-тє місце серед експорту послуг з України, а за результатами першого півріччя 2018 року обігнали трубопровідний транспорт і стали другою найбільшою галуззю з експорту послуг, займаючи понад 20% від усіх послуг, що експортуються Україною.
Експорт комп’ютерних послуг з часткою І та ІІ піврічь, млрд. долл. США (за даними НБУ)

Відповідно до опитування компаній, абсолютна біль­шість доходів вітчизняного ІТ-бізнесу має іноземне походження, переважно розробники співпрацюють з США, Великою Британією, Німеччиною, Канадою, Ізраїлем, Швецією та Швейцарією.

«Щороку ринок зростав в середньому на 19% і на кінець 2017 року налічував вже 127 тис. осібЛише за минулий рік кількість зайнятих на ринку зросла на 27 тис. фахівцівТак, молода для країни галузь сьогодні стає важливим елементом сучасного іміджу держави: понад 100 представників списку найуспішніших компаній світу «Fortune 500» є клієнтами вітчизняного ІТ-бізнесу, провідна міжнародна організація Global Sourcing Association відзначає Україну найкращою країною-поста­чальницею ІТ-послуг до Британії. Тепер ми можемо підтвердити успіхи та динаміку галузі реальними цифрами і фактами», – резюмує Олександр Кубраков, керівник сектору IT та Телеком Офісу ефективного регулювання та один з авторів дослідження.

Важливо відзначити, що в IT-галузі залучені не лише програмісти або вузькоспеціа­лізовані технічні фахівці, компанії також співпрацюють з дизайнерами, фахівцями з фінансів, управління персоналом тощо. Згідно з проведеним опитуванням понад чверть людей в командах ІТ-компа­ній – нетехнічні спеціалісти.

Ознайомитись з повною версією дослідження можна за даним посиланням.
PDFверсія для завантаження.

Довідка
 

Асоціація «IT Ukraine» — найбільша спільнота сервісних ІТ-компаній, які ведуть свою ді­яльність на території України. Заснована у 2004 році, Асоціація є платформою для від­критого діалогу між представниками індустрії інформаційних технологій та органами державної влади.
Офіс ефективного регулювання — незалежний експертно-аналітичний центр, створений за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та західних партне­рів. Фінансується Європейським Союзом в рамках проекту FORBIZ та в рамках Ініціативи EU4Business. Сектором ІТ та Телеком Офісу були підготовлені розділи «Оцінка ринку», «Людський капітал» та «Регуляторне поле».