EPAM University Days: Навчальна ініціатива для викладачів ВУЗів.

04 May, 2016

8 квітня відбулася вже друга зустріч у рамках EPAM University Days, навчальної ініціативи від Resource Development (RD) юніта компанії EPAM.

Цей захід розраховано на викладачів, які прагнуть розвиватися в IT сфері та залишатися на вістрі технологій. Як стверджує координатор ініціативи University Days Оксана, спочатку було вирішено провести цей захід у формі дискусійної панелі, тому що ця форма взаємодії найбільш близька для викладачів вишів. Перша зустріч University Days проходила в харківському офісі EPAM. Модератором зустрічі виступив директор освітніх програм EPAM в Україні Максим. Він розповів, чим займається сервіс RD Department, повідав про соціальні ініціативи компанії у вишах і пояснив, як EPAM може співпрацювати з викладачами, і які практики вже є в арсеналі компанії.

На цю зустріч запросили експертів, які представляють різні напрямки як у розробці програмного забезпечення, так і у внутрішній програмі навчання компанії.Дискусія на зустрічі була настільки жвавою, що вирішили продовжити цю ініціативу і зустрічатися раз на місяць у форматі networking на базі харківських ВНЗ.IMG_5288

Компанія EPAM співпрацює з багатьма вищими навчальними закладами Харкова, такими як ХНУРЕ, НТУ ХПІ, ХАІ, ХНУ, ХНЕУ. Саме з цієї причини більшість викладачів, які прийшли на другу зустріч University Days під “кодовою” назвою RD Sharing Knowledge, представляли вищезгадані університети. Першим зовнішнім майданчиком для проведення University Days став ХНУРЕ, тому що саме в цьому ВНЗ була відкрита перша спільна лабораторія EPAM і ХНУРЕ, на базі якої проходять навчання майбутні IT-спеціалісти. «На цей раз University Days пройшов у форматі IT Share. І цей формат виявився однозначно цікавішим, – каже Максим. – Це дозволило не тільки занурити викладачів в сучасну освітню середу, а й визначити нові теми доповідей, які будуть більш цікаві і зрозумілі для аудиторії, що викладає».

Якщо перший захід пройшов в форматі дискусійної панелі і його мета була почути питання і пропозиції аудиторії, то друга зустріч University Days, після аналізу фідбів викладачів, пройшла в форматі конференції. На цю зустріч запросили спікерів, які є молодими, але вже успішними EPAMівцями, а також тренерами і менторами в RD юніті. «Радує, що цей захід знайшов відгук не тільки у викладачів, а й у спікерів, не дивлячись на сильне завантаження на проектах. Адже всі чудово розуміють, що спікерам непросто виступати перед своїми ж викладачами, які ще вчора оцінювали знання сьогоднішніх спікерів», – пояснює лідер University Days Оксана.
IMG_5260

Другу зустріч University Days відкрив Максим з доповіддю про проектне навчання, розповів про різницю між тренером і викладачем, про те, чим відрізняється роль від професії, що таке проектно-орієнтований підхід, і поцікавився у аудиторії, чи можлива його реалізація в вишах в принципі. Продовжив зустріч Павло, Lead Software Testing Engineering, постійно діючий тренер RD Department. Павло розповів про техніки тест-дизайну і поділився найбільш актуальними практичними кейсами, які допомагають робити його проекти краще і простіше. Завершувала вечір п’ятниці спікер University Days – Марія, Senior Java Developer, яка ще три роки тому була стажером RD юніта. Сьогодні Марія є одним з найбільш затребуваних тренерів і менторів pre-production.
IMG_5748«Не дивлячись на те, що в моєму проекті є вимоги про code coverage, ми пишемо тести, щоб “спіймати” помилки заздалегідь. У разі, коли ми знаходимо баг і є можливість спочатку написати тест, який би відтворював цей баг, то саме так ми і робимо і лише після цього фіксим його. У своїй доповіді я розповідала про best practices з тестування, більшість з яких застосовуються у нас на проекті. Коли я дізналася про TDD ще на стажуванні, то ця ідея мені сподобалася. Спочатку вона була мені незвична. Але чим більше я про неї читала, тим більше я переймалася нею, незважаючи на те, що на проекті у нас TDD не використовується».

З огляду на актуальність і затребуваність такого роду заходів, команда University Days не збирається зупинятися на досягнутому. Наступна зустріч, на якій IT компанія запропонує свій досвід викладачам ВНЗ для покращення навчального процесу, пройде вже в травні на території НТУ ХПІ. «Ми плануємо розширювати горизонти і проводити нові заходи в різних ВУЗах не тільки Харкова, але інших міст України. Адже це не тільки наші доповіді – це і обмін думками, і тренінг, і постійна самоосвіта для всіх учасників. Наступним містом буде Київ. Слідкуйте за анонсами!» – каже Максим.