IT Expert: Студенти Львівського університету створили власний аналог Team Viewer

04 Aug, 2016

Remote Support – це програма, яка дозволяє віддалено керувати власним комп’ютером та вирішувати бізнес-проблеми на відстані. Це – результат семестрової роботи третьокурсників факультету Прикладної математики Львівського університету. Протягом семестру, вони працювали разом із експертом Epam Олегом Гриником аби реалізувати практичний проект.

Remote Support дозволяє моніторити, що відбувається із іншими комп’ютерами у мережі. Програма вигідна компаніям із багатьма офісами, адже дозволяє тех-спеціалістам вирішувати проблеми на відстані. Вона також зручна для обміну інформацією, бо дозволяє розшерити зображення екрану для інших комп’ютерів.

Студенти створили свій проект із нуля. Зокрема, написали власні алгоритми відправки даних, що змінюються залежно від швидкості. Команда Remote Support – це лише п’ять людей, хоча аналогічні проекти часто включають набагато більше досвідчених розробників.

«Я долучився до проекту, бо мені це подобається. Я вже давно хотів викладати і веду багато тренінгів,» – говорить Олег Гриник, який менторив студентів. За його словами, реалізований проект у дечому навіть випереджує відомий аналог Team Viewer завдяки своєму дизайну, який студенти теж створили з нуля. Він додає: студентам вдалося реалізувати проект завдяки власній мотивації, і багато з ним продовжать працювати над ним у дипломних роботах. Більшість із учасників команди уже працюють в ІТ-компаніях.

«Університети дуже багато часу виділяють на самонавчання, тому після закінчення вузу, треба дуже багато вчитися самостійно уже на роботі, – продовжує Олег. – Є багато нюансів, яким в університеті не навчишся – наприклад, як працювати в команді,зробити складну задачу,вирішення якої не знаєш, чи як комунікувати із замовниками, які англійської майже не розуміють.»

На думку Олега, студенти можуть вирішувати дуже складні практичні завдання, якщо мають бажання,  однак їм бракує ментора. «Студенти хочуть вчитися, але часто не знають, куди рухатися далі, – говорить він. – Під час навчання, я їх скеровував, і така практика дуже потрібна для українських університетів.»

Сам Олег вражений від того, що студентам вдалося створити такий складний і потрібний проект. Він планує продовжити свою співпрацю із університетом у наступному семестрі.