IT Expert у Львівському університеті

22 Mar, 2016

Lviv IT Cluster продовжує серію практичних занять для студентів університету. Двоє професіоналів – Сергій Карпенко із SoftServe та Іван Дульнявка із DevCom – долучилося до ІТ Expert. Вони відвідали старшокурсників факультету електроніки ЛНУ та розповіли про управління ІТ-проектами та роботу із мобільними аплікаціями.

На занятті із третьокурсниками, Іван розповів про мобільні платформи, їхню історію та еволюцію. Також говорив про UI design/UI usability та побудову cross-platform UI. Студенти дізналися, як робити дизайн мобільних аплікацій user-friendly, а також на чому варто зосередитися аби вдало працювати у цьому напрямкові.
[1] 5 1920_1«Я вирішив взяти участь у проекті, бо бачу практично повну відсутність інформації про UX Design загалом і Usability зокрема як в навчальній програмі університетів, так і в компаніях,» – говорить Іван. І додає: «Всюди вчать писати код, але ніде не вчать думати, як користувачеві потім використовувати цей “код”. За словами Івана, суть його лекції – показати студентам, що коли вони пишуть код, то мають думати про користувачів, яким потім ним користуватися.

Сергій, натомість, зустрівся зі студентами четвертого курсу, яким розповів про те, як управляти ІТ-проектами. «Мені дуже сподобалася ідея Lviv IT Cluster, бо студенти отримують не просто лекційний матеріал, але спілкуються зі справжніми спеціалістами,» – пояснив експерт свою участь у проекті.

Сергій закінчив Київський політехнічний інститут, де на старших курсах йому не вистачало прикладів із реального життя та розуміння того, де він міг застосувати отримані знання. «Поточний підхід до навчання студентів дещо застарів, бо дає тільки загальне уявлення проектної методології та проектів як таких,» – переконаний Сергій.
[1] 6 1920

«Основна мета моєї лекції – дати практичні приклади, розповісти про життя проекту в ІТ-компанії та допомогти студентам сформувати бачення своєї подальшої діяльності,» – говорить Сергій. Він розповів про питання комунікації в проекті та планування роботи з ризиками.

«Сподіваюся, що отримані знання допоможуть студентам швидше адаптуватися, коли вони почнуть працювати,» – підсумовує Сергій.

IT Expert – це проект, орієнтований на студентів, які мають змогу послухати лекції досвідчених професіоналів. У такий спосіб, Lviv IT Cluster хоче сприяти тому, щоби студенти отримували практичні знання. Цієї весни, команда планує організувати близько десяти лекцій для студентів.