IT Future: школярі дізналися, як почати працювати в ІТ

05 Dec, 2016

«Проект IT Future допоможе школярам віднайти ціль у житті, але треба трошки попрацювати, щоб туди дістатися». Так каже один з експертів ІТ Future Андрій Сивак, який днями виступив перед учнями школи №96 та Академічної гімназії. Ми побували на цій лекції, а також на лекції Івана Дульнявки, та подивилися, як вони зацікавлювали учнів вступати на ІТ-спеціальності.

В Україні є робота

Андрій Сивак працює у компанії Cypress та вже другий рік поспіль бере участь у проекті IT Future. Цього року він відвідав школу, у якій навчався сам. Це цікавіше, адже вчителі можуть подивитися, чого досягнув їхній учень, а діти думають: «Він, як і я, навчався у цій школі та зміг стати крутим ІТ-ішником. Значить і я зможу!».

Значить і ти зможеш – основна ідея виступу Андрія. Та він наголошував, що для цього треба багато працювати, тому розпочав презентацію з переліку предметів must learn для майбутнього ІТ-спеціаліста. Він закцентував увагу на вивчені англійської мови – без неї в ІТ нічого не досягнеш. Саме тому зробив презентацію не українською.

1 / 3

А ще Андрій Сивак показав, чим безпосередньо займається компанія Cypress. Він приніс дисплей, який використовують для управління машинами Tesla. Програмне забезпечення для сенсорного дисплею було зроблено в Україні. Учні змогли не тільки побачити сам екран, як його бачить водій Тесли, а й роздивитися його зсередини.

Окрім того, Андрій Сивак продемонстрував технологію, яка допомагає сенсорним екранам на смартфонах та планшетах реагувати на доторк пальців. Та не обійшлося й без багатих та відомих. Він розказав про найуспішніших у світі ІТ-ішників, які входять у десятку найбагатших людей світу – Білла Гейтса, Ларрі Еллісона, Джеффа Безоса, Марка Цукурберга, Ларрі Пейджа, Сєргєя Бріна. Та до виступу він додав й історії найвідоміших українських стартапів, які змогли підняти інвестиції на тисячі та мільйони доларів. Це те, що заворожує дітей: практичні кейси та можливість дізнатися, як багато можна досягнути у сфері ІТ.

«Одна з причин, чому я беру участь у проекті IT Future, – це те, що люди чомусь демотивовані, думають, що в Україні немає потенціалу з точки зору праці, що єдине щастя – їхати за кордон і працювати на не дуже висококваліфікованих роботах. Цей проект дозволяє показати дітям, що так не є, що тут є робота, і вони мають досить хороше майбутнє. Тоді вони, можливо, щось у себе вкладуть, почнуть працювати та вчитися», – каже Андрій.

1 / 4

Особливо виступ Андрія сподобався декільком хлопцям, які на самому початку лекції висловили бажання працювати в ІТ. Та Андрій сподівається, що надихнув на це й інших дітей – особливо дівчат. «Не думайте, що ІТ – це лише робота для хлопців. В університеті у моїй групі було більше дівчат. Тож, дівчата, не бійтеся йти в ІТ».

Широкий простір ІТ

Іван Дульнявка з DevCom провів лекцію у 32-й школі. Він розказав про переваги роботи в ІТ – як соціальні, так і ті, що стосуються генерування нових ідей. Своєю лекцією він показав: бути ІТ-ішником – це круто, тому що це люди, які займаються інноваціями.

Щоб надихнути школярів на великі звершення, він включив їм відео-кліп групи ColdplayUp&Up”, який повністю задизайнений та вироблений командою українців.

1 / 3

Оскільки лекція була для одинадцятикласників, у класі виявилося чимало зацікавлених сферою ІТ – ці учні вже визначилися із майбутньою професією. А директор школи Микола Зіновійович Пинянський каже, що у школі загалом навчаються багато дітей із перспективами в ІТ.

«Я погодився взяти участь у проекті IT Future, тому що ми – школа, яка намагається йти у ногу з часом. Ми маємо чотири комп’ютерних кабінети. Наші діти є переможцями міських та обласних олімпіад з інформатики», – каже Микола Зіновійович.

Метою ж Івана Дульнявки було розказати школярам про грандіозні можливості, що надає ІТ. Окрім того, це пізнавальний досвід й для нього.

1 / 2

«Потрібно донести дітям про ці можливості так, щоб їм було цікаво, щоб ніхто не думав, що це якісь вищі матерії. Якщо їм це цікаво, простір відкривається дуже широкий. Головне – подати правильно, щоб було зрозуміло, що це не щось далеке. Що це можна самому досягнути, було би тільки бажання».