«Проект IT Future допоможе школярам віднайти ціль у житті, але треба трошки попрацювати, щоб туди дістатися». Так каже один з експертів ІТ Future Андрій Сивак, який днями виступив перед учнями школи №96 та Академічної гімназії. Ми побували на цій лекції, а також на лекції Івана Дульнявки, та подивилися, як вони зацікавлювали учнів вступати на ІТ-спеціальності
В Україні є робота
Андрій Сивак працює у компанії Cypress та вже другий рік поспіль бере участь у проекті IT Future. Цього року він відвідав школу, у якій навчався сам. Це цікавіше, адже вчителі можуть подивитися, чого досягнув їхній учень, а діти думають: «Він, як і я, навчався у цій школі та зміг стати крутим ІТ-ішником. Значить і я зможу!».
Значить і ти зможеш – основна ідея виступу Андрія. Та він наголошував, що для цього треба багато працювати, тому розпочав презентацію з переліку предметів must learn для майбутнього ІТ-спеціаліста. Він закцентував увагу на вивчені англійської мови – без неї в ІТ нічого не досягнеш. Саме тому зробив презентацію не українською.
А ще Андрій Сивак показав, чим безпосередньо займається компанія Cypress. Він приніс дисплей, який використовують для управління машинами Tesla. Програмне забезпечення для сенсорного дисплею було зроблено в Україні. Учні змогли не тільки побачити сам екран, як його бачить водій Тесли, а й роздивитися його зсередини.
Окрім того, Андрій Сивак продемонстрував технологію, яка допомагає сенсорним екранам на смартфонах та планшетах реагувати на доторк пальців. Та не обійшлося й без багатих та відомих. Він розказав про найуспішніших у світі ІТ-ішників, які входять у десятку найбагатших людей світу – Білла Гейтса, Ларрі Еллісона, Джеффа Безоса, Марка Цукурберга, Ларрі Пейджа, Сєргєя Бріна. Та до виступу він додав й історії найвідоміших українських стартапів, які змогли підняти інвестиції на тисячі та мільйони доларів. Це те, що заворожує дітей: практичні кейси та можливість дізнатися, як багато можна досягнути у сфері ІТ.
«Одна з причин, чому я беру участь у проекті IT Future, – це те, що люди чомусь демотивовані, думають, що в Україні немає потенціалу з точки зору праці, що єдине щастя – їхати за кордон і працювати на не дуже висококваліфіков
Особливо виступ Андрія сподобався декільком хлопцям, які на самому початку лекції висловили бажання працювати в ІТ. Та Андрій сподівається, що надихнув на це й інших дітей – особливо дівчат. «Не думайте, що ІТ – це лише робота для хлопців. В університеті у моїй групі було більше дівчат. Тож, дівчата, не бійтеся йти в ІТ».
Широкий простір ІТ
Іван Дульнявка з DevCom провів лекцію у 32-й школі. Він розказав про переваги роботи в ІТ – як соціальні, так і ті, що стосуються генерування нових ідей. Своєю лекцією він показав: бути ІТ-ішником – це круто, тому що це люди, які займаються інноваціями.
Щоб надихнути школярів на великі звершення, він включив їм відео-кліп групи Coldplay “Up&Up”, який повністю задизайнений та вироблений командою українців.
Оскільки лекція була для одинадцятикласни
«Я погодився взяти участь у проекті IT Future, тому що ми – школа, яка намагається йти у ногу з часом. Ми маємо чотири комп’ютерних кабінети. Наші діти є переможцями міських та обласних олімпіад з інформатики», – каже Микола Зіновійович.
Метою ж Івана Дульнявки було розказати школярам про грандіозні можливості, що надає ІТ. Окрім того, це пізнавальний досвід й для нього.
«Потрібно донести дітям про ці можливості так, щоб їм було цікаво, щоб ніхто не думав, що це якісь вищі матерії. Якщо їм це цікаво, простір відкривається дуже широкий. Головне – подати правильно, щоб було зрозуміло, що це не щось далеке. Що це можна самому досягнути, було би тільки бажання».