HR Meetup: Найцікавіші Тези

27 Apr, 2017

В середу, 26 квітня, Львівський ІТ Кластер разом зі страховою компанією “ІНГО Україна” зібрав HR-працівників ІТ-компаній Львова на цікаву зустріч в трамвайному депо LEM Station. Більше п’ятдесяти присутніх мали нагоду послухати доповідь відомої тренерки з управлінського менеджменту Анни Власової. Вона є засновницею та директоркою київської школи менеджменту HRM та радником Адміністрації Президента України, має багаторічний досвід навчання провідних менеджерів та керівників компаній в Україні, є кандидатом економічних наук з міжнародною освітою. Ми відібрали найцікавіші тези її доповіді, аби не проґавити найважливішого.

Тема доповіді Анни Власової: «Soft-інструменти HR-менеджера як конкурента перевага».

«Ми не можемо виграти конкурентну боротьбу, якщо будемо користуватися лише hard-інструментами. Мусимо використовувати також soft skills – особисті поведінкові характеристики. Весь дохід в промисловості перейшов зараз від базового капіталу до інформаційного. Сьогодні в світі інформаційний капітал домінує. Це ідеї, інновації, швидкість прийняття рішень, доступність інформації до споживача та її якість. Боротьба за таланти, це інформаційна війна в умовах великої конкуренції».

1 / 5

 

«Згідно з останніми дослідженнями World Economic Forum, на 2020 рік будуть актуальними такі компетенції: на першому місці – комплексне розв’язування проблем, далі йдуть – критичне  мислення, креативність, управління людськими ресурсами, вміння співпрацювати з іншими. В другій п’ятірці – емоційний інтелект, прийняття рішень, орієнтація на сервіс, вміння вести переговори та когнітивна гнучкість. Це 10 найголовніших і найочікуваніших компетенції майбутніх років. Вони постійно змінюються. У 2015 така десятка виглядала зовсім по-іншому».

«Якщо ви маєте певний набір компетенцій, необхідний на вашій посаді, тоді компанія, бізнес буде попереду інших, а якщо ні то програє. Підвищення компетенцій, їхній розвиток, набуття навик – ось це найголовніший soft- інструмент HR. Це єдина конкурентоспроможна перевага інформаційного капіталу. Є компетенції, яких ви не можете змінити в людині чи набути, тут вже треба добре підбирати людей на ту чи іншу посаду».

«Більшість компаній у світі проводять посилену комп’ютеризацію функцій HR. Рекрутинг, анкетизація, навчання, оцінка роботи – все це відбувається онлайн, з відправленням заявок, анкет, онлайн-навчання з переглядом відео та тестуванням. Навіть звільнення працівників великі компанії проводять дистанційно. Якщо щодня звільняють дві сотні людей,  то неможливо фізично всіх повідомити. Креативною залишається лише стратегія».

1 / 4

«Без HR-аналітики не може бути жодного прогресу. Треба обробити багато даних, вивчити купу аспектів, щоб змогти передбачити наступні кроки. Наприклад, компанія Google передбачає завдяки Big Data (велика кількість даних) коли захворіє той чи інший працівник або коли він захоче звільнитися. Вони знають це до того як працівник захворіє чи подумає про звільнення. Вони використовують дані соціальних мереж: на які сторінки заходив користувач, що коментував, що шукав в Інтернеті і так далі. Це все в сукупності якщо обробити і проаналізувати дасть нам точний результат. Це передбачувана аналітика».

Також на зустрічі виступив з доповіддю Сергій Майстренко з “ІНГО Україна”. Він розповів про переваги медичного страхування персоналу для HR-менеджерів.

HR Meetup відбувся за сприяння страхової компанії “ІНГО Україна”. Львівський ІТ Кластер висловлює щиру подяку компанії за підтримку події та допомогу в організації.