Ідеальний PM та професіонал комунікацій: поради від ІТ Expert

17 Mar, 2016

Одразу двоє професіоналів виступили в університетах в рамках проекту IT Expert. Ростислав Заболотний, senior .NET developer компанії SoftServe, та Наталка Шпот, директор Lviv PM School (LITS), ділилися зі студентами професійними навиками та практичними порадами.

Ростислав Заболотний зустрівся із випускниками кафедри комунікацій Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки Політехніки. Їм він розповів про комунікацію у розподілених системах, потокову передачу даних, починаючи із основ комунікації. Зустріч допомогла студентам дізнатися більше про профільні навички професії, яку вони опановують, а також про особливості практичного застосунку знань на роботі.
IT-C-2016_03_10 (7 of 72)Ростислав вирішив долучитися до проекту аби поділитися власним досвідом зі студентами, які тільки починають кар’єру та потребують практичних порад. «Я навчався в Європі і мав чудові можливості залишитись там. Але все ж я вирішив повернутись до України, і однією з причин було те, що я маю досвід, який можу передати іншим,» – пояснює Ростислав. У такий спосіб експерт допомагає Україні, адже ділиться набутими навиками та закордонним досвідом.

«Саме тому я і приєднався до проекту IT Expert –  це можливість передавати мій досвід, знання і вміння майбутнім поколінням і поточним викладачам,» – додає Ростислав.

А от четвертокурсникам із Прикладної Математики ЛНУ ім. Івана Франка пощастило почути лекцію про основи проектного менеджменту від досвідченого PM-а Наталки Шпот. Вона почала лекцію із основ, зокрема, із опису проектів – їхньої історії, якими вони бувають, а також чому і звідки виникають. Наталка також зосередилася на факторах, які часто обмежують проекти, як-от бюджет, час, об’єм роботи, якість, ресурси та ризики. «Можна нехтувати бюджетом або об’ємом, але у жодному разі не можна нехтувати якістю проекту,» – наголосила експерт.
IT-Cluster-politeh (13 of 86)Наталка розповіла про Project Management Institute, що розробив систему сертифікації спеціалістів в області управління проектами. А найбільше аудиторію зацікавив опис керівника проекту. Наталка поділилася баченням ідеального керівника та навиками, які необхідні для вдалої роботи. Лектор не лише відповіла на запитання студентів, але й розказала про практичні кейси роботи та реальні випадки із професії.

Нагадаємо, ІТ Expert – це проект, який сприяє практичній підготовці студентів. Ми запрошуємо професіоналів із величезним практичним досвідом та навичками, які розповідають студентам про особливості певної спеціалізації чи діляться практичними кейсами. Команда Lviv IT Cluster організовує такі лекції та рекомендує професіоналам долучитися!