Цікаві Люди: Тарас та Денис із Juniors Club Lviv


Як залучити більше людей в ІТ та самому вчитися у процесі? Juniors Club Lviv вдається поєднати ці два завдання, об’єднавши молодих ІТ-спеціалістів. Клуб стартував у компанії Epam, і залучає переважно джуніорів до різних просвітницьких проектів на тему ІТ. Cпівзасновники – експерти Epam Тарас Озарків та Денис Рудяк  – розказали Lviv IT Cluster про масштабні плани та нові заходи, які чекати від клубу.

«Хоча ми почали приблизно рік тому, усе більше людей долучається до наших проектів», – говорить Тарас. У клубі є десять людей, які є безпосередніми драйверами ідей; окрім цього, різні спеціалісти залучені у різні події, якими займається клуб. Наприклад, вони активно співпрацюють із Lviv IT Cluster у проекті IT Future. Зокрема, 11 учасників провели заняття для школярів та поділилися своїми ІТ-історіями.IT-Cluster-12_11_2015 (208 of 210)

«Ми також працюємо над заходами для студентів, як-от 7Ways Conference у Львівській Політехніці, –  говорить Денис. – Подія дозволила студентам попрацювати над практичними навичками та напряму поспілкуватися із фахівцями-практиками». Конференція включає в себе 7 технічних лекцій, 4 майстер-класи та дводенний хакатон. Перша лекція відбулася наприкінці березня, а завершальний хакатон відбудеться 14 і 15 травня.

«На конференції ми говоримо про найцікавіші ІТ-напрямки, аби студенти могли запитувати фахівців,  – продовжує Денис. – Плануємо робити такі конференції регулярними». Також, Juniors Club Lviv долучився до програми E-kids від Еpam, де дітям розповідають про ІТ. «Маємо круту ідею, як закінчити сезон IT Future, однак поки що хай лишається таємницею,» – говорить Денис.

«Juniors Club Lviv допомагає людям потрапити в ІТ. Ми хочемо аби люди знайшли себе у цій сфері, обрали власну нішу та вдосконалили навички, – говорить Тарас. – Ми також допомагаємо світчерам та ділимося досвідом про перші кроки у сфері». За його словами, це win-win і для відвідувачів заходів клубу, і для самих учасників. «Джуніори розуміють, що завдяки нам, можуть багато чому навчитися і вдосконалити власні навички презентації, – говорить Денис. – Ми даємо їм цю можливість і самі вчимося у процесі».3

«Ми хочемо спростувати багато стереотипів, які існують про ІТ, аби люди обирали цю галузь,» – говорить Тарас. За його словами, різні проекти мають різну цільову аудиторію, орієнтуючись як на школярів та студентів, так і випускників та експертів із різних галузей. «У таких проектах, як ІТ Future, ми не можемо побачити результати зараз, а за пару років, коли частина школярів долучиться до ІТ, – говорить Тарас. – Але дуже приємно бачити, коли школярі, з якими познайомилися на проекті, приходять на інші наші заходи».

Клуб хоче розширити діяльність, залучивши спеціалістів Epam із інших міст, а також усіх охочих фахівців.  «Ми сподіваємося, що така ініціатива розійдеться іншими містами, і про нас ще почують і в інших куточках України,» – підсумовує Денис.