Цікаві Люди: Мандрівники Арсен і Наталія

18 Apr, 2016

Як організувати спільноту мандрівників у Львові та подорожувати екзотичними країнами? Арсену Чистякову і Наталії Федоровій це вдається. Вони займаються спільнотою Lviv Travel Club, яка об’єднує понад шість тисяч людей. Щотижня спільнота організовує зустрічі із мандрівниками, які відвідують цікаві локації, а також діляться порадами самостійних подорожей. Про те, як поєднати поїздки із роботою ІТ-спеціалістів– читайте в інтерв’ю про цікавих людей Кластеру!

Арсен  – python developer у компанії Lohika, а Наталія – QA в Intellias. Вони долучилися до Lviv Travel Club, коли там було лише з десяток людей, які збиралися у кафе. Там розповідали про свій досвід мандрівок та ділилися порадами й ідеями майбутніх подорожей. Із часом спільнота розрослася до кількох сотень людей, тому довелося шукати нове приміщення. Компанія Lohika запропонувала проводити зустрічі у своєму офісі аби презентації мандрівників могло почути більше людей.

«Lviv Travel Club – це клуб по інтересах, і ми хочемо аби люди знайомилися і спілкувалися між собою,» – говорить Арсен. Для цього спільнота організовує спільні подорожі, і кожен охочий, який нестандартно подорожує, має змогу поділитися власним досвідом. Організатори обирають різні країни та різні аспекти мандрів, аби слухачі отримували різні поради.13023268_10205970355164446_1088225859_n

Арсен і Наталія теж часто подорожують, і теж у доволі незвичні локації. «У нас не так багато вихідних, тому ми зазвичай усе ретельно плануємо, – говорить Арсен. – Вибираємо дні, шукаємо квитки. Якщо їх купувати за кілька місяців заздалегідь, то можна дуже зекономити на перельотах».

«Ми дивимося на квитки і підбираємо дати, коли можемо полетіти, – додає Наталія. – У нас є карта із місцями, які хочемо побачити. Арсен шукає, як туди дістатися, а я – де жити». Вона продовжує: «Ми зазвичай їздимо тоді, коли не туристичний сезон. Однак тут є свої нюанси, бо наприклад, тоді у країні може бути найбільша спека чи сезон дощів». Так вони їздили на Велику китайську стіну, обравши місце, куди туристи не дістаються.

Коли пара їде кудись, то шукає знайомих чи місцевих, які могли би розповісти про країну заздалегідь. «Скоро ми поїдемо в Іран і познайомилися із іранцем, який вчиться в Канаді, вільно балакає українською, і розповідає про свою країну. Наприклад, не радить їхати туди у Рамадан,» – говорить Арсен. Мандрівники ніколи не покладаються на Інтернет і шукають якомога більше інформації про країну перед тим, як туди потрапити.1074965_982570565152154_6812407185016346565_o

Серед усіх країн, які пара відвідала, обом найбільше сподобалася Індонезія. «Це справді найщиріша і найусміхненіша країна, де люди до всього стараються ставитися позитивно,» – ділиться Арсен. «Якщо розглядати країну за параметрами «люди-архітектура-природа», то Індонезія має все,» – додає Наталія.

Lviv Travel Club дозволив організаторам не лише створити велику спільноту, але й самим багато чому навчитися. «Я познайомився із багатьма мандрівниками, дізнався, хто як подорожує та щось нове про різні країни,» – говорить Арсен. «Мені Lviv Travel Club допоміг подолати страхи, які інколи виникають, коли думаєш про подорожі у нові країни. Дивлячись на людей, які, буває, взагалі не планують нічого, але все одно вдало мандрують, зникає страх їхати кудись».

Хоча є думка, що найлегше подорожувати самому, пара із задоволенням мандрує разом. «У нас збігаються інтереси. Можемо і вночі прокинутися аби побачити все у новій країні,» – підсумовує Арсен.