Конференція IT Jazz: Найцікавіші Тези

27 Jun, 2017

Протягом 23-24 червня у Львові в рамках фестивалю Alfa Jazz Fest відбулась конференція IT Jazz, в ході якої пройшли панельні дискусії на тему інвестицій, розвитку ІТ в Україні та креативного міста. Ми підібрали для Вас найцікавіші тези панельних дискусій. У дискусіях брали участь керівники львівських ІТ компаній, іноземні інвестори та експерти з ІТ галузі з різних країн. Ось декілька найцікавіших думок.

Андрій Павлів, голова Наглядової Ради Lviv IT Cluster, СЕО компанії N-iX: «Ми завжди говоримо, що Україна – це країна інновацій. Нашою місією є розблокувати український потенціал і ми це робимо, надаючи нашим клієнтам хороший сервіс. Ми робимо промоцію країні, тому що більшість наших програмістів працюють тут. ІТ індустрія в Україні швидко розвивається. Я думаю, що львівські компанії продовжуватимуть рости, а також в місті з’являтимуться офіси глобальних компаній з закордону. Кілька років тому у Львові налічувалось 15 тисяч ІТ спеціалістів, на сьогодні їх вже 20 тис, до 2022 року їх може бути близько 30 тис. Це дуже велика цифра як для міста, країни, так і для Європи».

1 / 4

Тарас Кицмей, президент Асоціації «ІТ Україна», SoftServe: «Ми любимо джаз, тому що це свобода. ІТ – це також свобода, але в бізнесі. Ми всі її любимо. Українська ІТ індустрія стає великою частиною економіки України, яка працює на експорт. ІТ індустрія також має великий вплив на суспільство. Ми вже є частиною глобальної економіки. Нам не треба створювати новий “windows” чи “explorer”, чи нову систему таймменеджменту, бо вони вже давно створені. Ми маємо концентруватися на нових технологіях. Тут я бачу великі можливості. Штучний інтелект, Big Data, комп’ютерний зір, розпізнавання облич – це та сфера, де можна знайти свою нішу на сьогодні».

Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України: «Бізнес завжди є силою, яка підштовхує розвиток  країни, інформує що ми можемо показати Світові – український успіх, українські інновації, українські R&D офіси. Тому нашим головний завданням є бути в курсі глобальних процесів. Ми повинні глобально говорити про наш успіх, наші технології та історію науки в країні. Світ має знати що Україна може запропонувати щось, привнести свою лепту в глобальні процеси».

1 / 4

Діана Френсіс, Член консультативної ради, Hudson Institute Kleptocracy Initiative: «Індустрія ІТ аутсорсу є лише початком. Неможливо відразу почати працювати з дослідженням та розвитком, це не матиме жодного сенсу. Вам потрібно спочатку зрозуміти світовий ІТ ринок, як він працює. Щоб почати творити джаз музику, музикантові спочатку треба навчитись грати на фортепіано, вивчити табулатуру. Так само Вам потрібно зробити спочатку базові речі, вивчити що і до чого, це і є ІТ аутсорс, а вже потім можна почати творити джаз, створювати власний продукт. Якщо Україна подолає корупцію, то матиме шанс стати для Світу новим Китаєм. США також були корумпованою країною, але побороли це. Тому продовжуйте працювати над цим. Я бачу Україну та українську ІТ індустрію дуже перспективними у майбутньому».  

Діпак Бхандарі, голова європейського відділення компанії Avendus: «У всьому Світі зараз -брак талановитих людей. Саме тому більшість великих компаній відкривають дослідницькі центри та офіси у різних країнах Світу, щоб акумулювати місцеві таланти. Тут в Україні вже є багато компаній та великий потенціал. Тому завданням західних компаній є ідентифікувати цей потенціал. Україна є зручною країною для Заходу завдяки розташуванню та європейському менталітету. Саме тому ми зацікавились нею».

Степан Веселовський, СЕО Lviv IT Cluster: «Тут дуже хороша атмосфера для створення чогось нового, нових домовленостей. Минулого року на конференції IT Jazz ми зробили першу презентацію нашого проекту Innovation district IT Park, цього року ми готові відкрити вже більше карт – маємо вже інвесторів проекту та перших резидентів. Можна сказати, що це вже стало нашою традицією – презентувати на конференції щороку нові проекти. Налагодження контактів та спілкування на конференції є дуже важливим моментом у створенні нових проектів разом з бізнесом та владою».