Кібербезпека: Дві Нові Навчальні Програми Кластеру

28 Mar, 2018

Львівський ІТ Кластер продовжує вдосконалювати освіту та створювати нові навчальні програми. Окрім п’яти програм, які вже успішно діють у львівських університетах, цього року Кластер запустить ще чотири бакалаврські програми, серед них – дві програми з кібербезпеки.

Львівський ІТ Кластер спільно з ІТ компаніями Львова працює над оновленням навчальних програм з кібербезпеки – у Львівській Політехніці та в Університеті безпеки життєдіяльності. Кібербезпека об’єднує технології та процеси, спрямовані на захист та контроль систем, даних, мереж, користувачів від витіку інформації та кібератак. Студенти інноваційних програм з кіберезпеки матимуть унікальну можливість отримати найактуальніші знання сучасних технологій, працювати з досвідченими менторами з ІТ компаній над справжніми кейсами.

На сьогодні існує проблема: брак фахівців на ринку праці. Молоді спеціалісти, котрі здобувають спеціальність з кібербезпеки не мають відповідних знань і навиків, необхідних для роботи. Нові програми дадуть можливість отримувати підготовлених фахівців, котрі зможуть працевлаштуватися як в українських так і в міжнародних компаніях”. –  Розповідає Михайло Кропива, куратор обох програм з кібербезпекиInfoSec Director у SoftServe.

На рахунку Львівського ІТ Кластеру вже 9 інноваційних бакалавських програм, разом з тими, які запустимо цього року та одна сучасна лабораторія. Це – дуже багато роботи, зусиль та тісної співпраці між Кластером, експертами львівських ІТ компаній, керівництвом університетів, тощо. Проте, ці зусилля точно вартуватимуть результатів. Технічна освіта в Україні ніяк не може залишатися на місці на сьогодні, вона має рухатися вперед, студенти повинні отримувати найактуальніші знання, достатні для того, аби почати працювати в індустрії після випуску. Це також чудова можливість для нашого міста – тримати першість в якісній освіті в Україні та розвитку ІТ індустрії”. – Розповідає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру.

Програма Кібербезпека у Львівській Політехніці запрацює в Інституті комп’ютерних технологій, автоматики та метрології (ІКТА) на кафедрі захисту інформації, а в Університеті безпеки життєдіяльності – в Навчально-науковому інституті цивільного захисту, на Кафедрі управління інформаційною безпекою. На них навчатимуться 180 студентів, навчання розпочнеться з вересня.

«Кіберзахист є вагомою складовою частиною усієї системи захисту суспільства і держави, про що свідчать низка ухвалених Законів України, Указів Президента, Постанов Кабміну у сфері інформаційної безпеки. Але всі ці заходи можуть бути втілені в життя тільки креативними, освіченими фахівцями з кібербезпеки. Львівська політехніка за два останні роки подвоїла кількість студентів, зарахованих на перший курс спеціальністю «Кібербезпека» – з 80 до 165 осіб».  – Розповідає Валерій Дудикевич, професор, завідувач кафедри захисту інформації Львівської Політехніки, доктор технічних наук.

Детальніше про інноваційні програми з кібербезпеки, умови вступу на них та особливості навчання, можна буде дізнатися на офіційних сторінках програм у ФБ (Кібербезпека в НУЛП та Кібербезпека в ЛДУБЖД), а також під час Днів відкритих дверей, які відбудуться у квітні.

Більше новин:

Розпочинається Новий Сезон IT Future

Women Techmakers Lviv: Вчитись і Надихатись

Garage48 Lviv 2018: Empowering Women Hackathon