Кластер Підтримав Учасника Всесвітньої Олімпіади з Робототехніки

09 Jan, 2018

Львівський ІТ Кластер підтримує талановитих учнів та студентів. Завдяки фінансовій підтримці Кластеру, учень львівської школи взяв участь у найбільшому змаганні роботів  – Всесвітній Олімпіаді з робототехніки в Коста-Ріці.

Святослав Жданюк, учень львівської школи ім. П. Сагайдачного №81  – єдиний учасник зі Львова в українській збірній, зайняв 19 місце на Всесвітній Олімпіаді з Робототехніки, яка проходила цього року 11-12 листопада в Коста-Ріці.

c
Всесвітня Олімпіада з Робототехніки (World Robot Olympiad) – одна з найбільших олімпіад світу. Щороку вона відбувається в різних країнах і вражає своєю масштабністю, адже в ній беруть участь команди учнів з більше ніж 50 країн світу – близько 400 команд у трьох вікових категоріях. В ході олімпіади команди складають та програмують роботів для виконання конкретних конкурсних завдань.

Завдяки фінансовій підтримці Львівського ІТ Кластеру, талановитий учень зміг поїхати на найбільше змагання роботів у світі і показати чудові результати. «Ще в грудні всім учасникам дали попереднє завдання – зробити робота, який очищує від вуглецю навколишнє середовище, висаджує дерева і виставляє сонячні панелі в певних зонах. Запрограмувати і скласти робота можна було вдома. Але на відбірковий етап в Україні і потім на змагання в Коста-Ріку треба було приїхати з розібраним роботом. Вже на місці його скласти і відкоригувати програму», – розповідає Святослав Жданюк, учасник Олімпіади.

costa3
Участь в змаганні брали кілька українських команд у різних категоріях. Загалом, українські команди молодшої ліги посіли на Олімпіаді 27 та 37 місце, команди середньої ліги – 19 та 33, старшої – 29 місце.

Для Львівського ІТ Кластеру дуже важливим є підтримувати талановитих учнів та студентів, давати можливість для саморозвитку, надихати займатися сучасними технологіями та популяризувати ІТ. «Після змагання, тепер мені щодня хочеться щось робити.  – Розповідає Святослав Жданюк. – Зараз я зробив нового робота, який розпізнає кольори і сортує деталі за кольорами. Найближчі мої плани  – це участь в змаганні роботів у Львівській політехніці. Треба сконструювати робот-автомобіль, який має проїхати певну ділянку на швидкість. В лютому також з’явиться завдання для відбіркового туру на наступну Всесвітню Олімпіаду з Робототехніки, також буду його виконувати і брати участь ще раз, бо це дуже цікаво».

Наступна країна проведення Всесвітньої Олімпіади з Робототехніки 2018  – Таїланд.