Кластер Відкрив Сучасну Лабораторію Інтернету Речей

06 Mar, 2018

У понеділок, 5 березня, за ініціативи Львівського ІТ Кластеру у Львівській політехніці відкрили лабораторію Інтернету речей. Лабораторія діятиме для студентів однойменної інноваційної програми ІоТ, яку Львівський ІТ Кластер запустив спільно з ІТ компаніями у 2016 році.

Львівський ІТ Кластер протягом цілого року працював над створенням лабораторії ІоТ- від початку самої ідеї, до пошуку приміщення, його ремонту та закупівлі і встановлення обладнання. В лабораторії займатимуться студенти програми ІоТ, в ній облаштували 14 робочих місць, обладнаних комп’ютерами та приладами, необхідними для створення та конструювання «розумних пристроїв».

Сучасна лабораторія ІоТ розташована у 5-тому корпусі Політехніки, ауд. 605а. ЇЇ офіційно відкрили: проректор з науково-педагогічної роботи, доктор технічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка» – Федасюк Дмитро, заступник міського голови Львова – Андрій Москаленко, директор Інститут комп’ютерних технологій, автоматики та метрології (ІКТА), доктор технічних наук, професор – Микийчук Микола, завідувач кафедри комп’ютеризованих систем автоматики Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології, доктор технічних наук, професор – Наконечний Адріан та директор освітнього напрямку Львівського ІТ Кластеру, керівник програми ІоТ, викладач Львівської Політехніки Зеновій Верес. На відкритті були присутніми також представники ІТ компаній та студенти програми ІоТ.

1 / 4

«Програма Інтернет речей створила великий ажіотаж в університеті і все більше охочих навчатися за цією спеціальністю. Загалом, минулого року на ІТ спеціальності до нас вступила майже тисяча студентів. Я сподіваюся, ІТ бізнес отримають велику кількість хороших фахівців. Щиро дякую представникам ІТ компаній та ІТ Кластеру за допомогу у створенні лабораторії. Вірю, що ми матимемо хороші результати», – розповів на відкритті Дмитро Федасюк, проректор з наукової роботи НУ «Львівська політехніка», під час відкриття Лабораторія програми Інтернет речей.

Відтепер в лабораторії відбуватимуться лабораторні заняття з предметів «Мікроконтролери», «Сенсори і виконавчі механізми», «Електроніка і цифрова схемотехніка». Під час занять студенти працюватимуть як над спільними завданнями так і над розробкою власних проектів. У планах Львівського ІТ Кластеру – створення також другої лабораторії для програми ІоТ.

1 / 4

«Співпраця усіх сторін – Кластеру, ІТ компаній, міської влади та університету дала свої очікувані результати. Це не єдина лабораторія, яку ми плануємо створити, невдовзі розпочнемо роботу над другою лабораторією ІоТ. Загалом, у Львівській Політехніці вже діють дві інноваційнй навчальні програми, створені Кластером, ще три нові програми ми плануємо запустити з вересня цього року – Робототехніка, BA&DS та Кібербезпека.» – Коментує Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру.

Найбільше фінансово до створення лабораторії та закупівлю обладнання долучилися компанії PLVisionSoftServeCiklum та Cypress. Серед інших спонсорів також EleksSombraKindGeekVakomsV.I.TechLohikaGlobalLogicIntellias,
N-iXConscensiaPerfectialVector Software.

Більше новин:

Кластер Запрошує на Дні Відкритих Дверей Навчальних Програм

Кластер Запускає Три Нові Навчальні Програми

Місто Виділить 15 млн грн на Будівництво Дороги до IT House