Кластер Запускає 5 Інноваційних Програм в ЛНУ

18 Jun, 2019
Львівський ІТ Кластер разом з найбільшими університетами Львова та львівськими ІТ компаніями продовжує модернізувати освіту в технологічному напрямі. На сьогодні, вже 9 сучасних бакалаврських програм діють в НУ “Львівська Політехніка”, ЛНУ ім. І.Франка та Університеті БЖД. У вересні цього року в ЛНУ ім. І.Франка запускають ще 5 нових програм для майбутніх ІТ-спеціалістів.

Серед нових інноваційних програм, які стартують у вересні – Кібербезпека, Програмна Інженерія, Статистичний аналіз даних, Сенсорні та діагностичні електронні системи, Управління персоналом в публічній сфері та бізнес-структурах. Над розробкою програм працювали викладачі університету спільно з експертами 10ти ІТ-компаній Львова, серед яких EPAM, SoftServe, N-iX, Conscensia, GlobalLogic, Cypress, Vector Software та ін.dsc_1246

 «Раніше компанії намагались довчати випускників університетів на власних курсах, тривалістю 3 чи 6 місяців, а це таки менше ніж 4 роки навчання в університеті. Для того щоб ці 4 роки навчання були максимально корисними як для студента, так і для університету, почали залучати представників ІТ-компаній. Завдяки змінам до законодавста у 2014 році, університети отримали право формувати програми навчання під потреби місцевого ринку праці. До цього програми навчання були однаковими по всій країні. А це не зовсім коректно». – Розповідає Зеновій Верес, директор освітнього напряму Львівського ІТ Кластеру, Solutions Architect у компанії Softserve, асистент кафедри комп’ютеризованих систем автоматики НУ «Львівська політехніка».

Кожна з цих програм – унікальна, розроблена за високими міжнародними стандартами, згідно з вимогами бізнесу та потребою ринку праці. Програми включають не типові для університетів сучасні дисципліни, онлайн курси з лекціями провідних світових лекторів, а також орієнтовані на розвиток самоорганізації студентів, створення ними власних проектів та стартапів. Віталій Кухарський, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ ім.І.Франка: «На перших етапах ІТ-компанії допомагали нам з облаштуванням лабораторій, але з якогось моменту всі зрозуміли, що цього зовсім не достатньо. Тому зараз представники компаній присутні і на рівні розробки програм, що дуже важливо. Програми стають відразу орієнтовані практично і допомагають нашим вступникам працевлаштуватись. Крім того, компанії допомагають у введенні проектно-орієнтованих курсів в процес навчання. Велика кількість працівників індустрії бере участь в оцінці робіт студентів, вони працюють і в екзаменаційних комісіях. Тобто робота ведеться на всіх рівнях, і це точно дасть свої результати».

До створення програм долучаються справжні інноватори змін, практикуючі ІТ-професіонали, які частину свого часу присвячують роботі над розробкою програм, менторству та викладанню. Деякі з них беруться і за керівництво над програмами. «15 років тому я закінчив бакалаврат ЛНУ, механіко-математичний факультет і коли я вийшов за стіни університету я зловив себе на думці що я просто не знаю і не вмію застосовувати свої знання. Я отримав справді ґрунтовну хорошу освіту, але я не знав, що робити далі.  Виявилось, що на тодішньому ринку праці я не потрібен роботодавцям. Три роки тому, потрапивши в університет я помітив, що абсолютно нічого з того часу не змінилося і саме це мотивувало мене приєднатися до освітніх змін на запит Львівського ІТ Кластеру» – розповідає Максим Нечепуренко, керівник програми “Статистичний аналіз даних”, Data Scientist в компанії N-іX.

dsc_1250

Нові програми в ЛНУ ім.І.Франка запускаються у тих напрямках, які є одними з найактуальніших на ринку праці сьогодні. «Якщо згадати останні кібератаки в Україні, коли цілі електростанції зупиняли свою роботу, значно зросла увага до теми кібербезпеки та захисту інформаційного простору. Фахівці з кібербезпеки, відтак, є дуже затребуваними на сьогодні у всьому світі. Саме тому ми почали співпрацю з університетами і це вже третя програма з Кібербезпеки, які ми запускаємо у Львові. Студенти детально опрацьовують практичні завдання, розглядають реальні випадки хакерських та кібератак і захищають свої проекти не в стінах університету а перед знавцями своєї справи, інженерами компаній, що також дуже добре впливає на самих студентів». – Розповідає Михайло Кропива, InfoSec Director у компанії SoftServe, керівник програми «Кібербезпека». «Дві програми з нових, запускаються на Факультеті електроніки, це Системний аналіз даних та Сенсорні та діагностичні електронні системи. Обидва напрямки також є дуже актуальними для підготовки фахівців, адже випускатимуть інженерів з роботи з Великими даними та їх систематизацією та структуризацією».  – Коментує Юрій Фургала, декан Факультету електроніки та комп’ютерних технологій ЛНУ ім. Івана Франка.
 
Нові модернізовані програми Львівського ІТ Кластеру в ЛНУ ім.І.Франка доступні для кожного абітурієнта, а відтак кожен охочий має вже сьогодні можливість отримати хорошу та якісну освіту та попрацювати з ІТ-спеціалістами вже під час свого навчання.
Загалом, на сьогодні, на інноваційних бакалаврських програмах Кластеру навчаються більше 700 студентів. А програма Інтернет Речей в НУЛП минулого року увійшла в топ-програм України з найвищими прохідними балами ЗНО.