Кращі практики управління міжнародною структурою від «Делойт» в Україні

17 Sep, 2018

В четвер, 13-го вересня, відбувся майстер-клас спільно організований Львівським ІТ Кластером та компанією «Делойт» в Україні. Тема події: “Створення та Управління Міжнародною Структурою – Кращі Практики”. Компанія «Делойт» в Україні є частиною міжнародної компанії Deloitte — однієї з провідних організацій в сфері аудиторських та консалтингових послуг, яка задає високі світові стандарти.

1 / 9

Учасники події, здебільшого керівники ІТ компаній, фінансові директори, бухгалтери, юристи – всі, хто бере участь в управлінні ІТ компаніями, мали змогу дізнатись про те, як створити міжнародну структуру компанії, про особливості співпраці з іноземними інвесторами, нюанси ціноутворення українських ІТ-послуг для міжнародних ринків та інші аспекти операційної та стратегічної діяльності на міжнародних ринках. Програма заходу була поділена на три блоки, кожен з яких висвітлював одну з найактуальніших тем для ІТ компаній.

У першій частині заходу експерти «Делойт» в Україні Володимир Юмашев, партнер податково-юридичного департаменту, лідер індустріальної групи Технології, медіа і телекомунікації та Андрій Серветник, партнер податково-юридичного департаменту розповідали про створення міжнародної структури  компанії, взаємовідносини між власниками та інвесторами в міжнародній структурі та особливості популярних юрисдикцій на основі кейсів успішних міжнародних компаній, з якими працює «Делойт» в Україні.

Друга частина події була присвячена проблемам, що стосуються роботи з іноземними банками. Спікер, Віра Савва, менеджер податково-юридичного департаменту, група комплексної трансформації бізнесу «Делойт» в Україні, розказала про можливості  для відкриття рахунку в іноземних банках, особливості діяльності ІТ компаній, на які звертає увагу банк при відкритті рахунку та перевірені варіанти іноземних банків з досвіду «Делойт» в Україні. Менеджер також розповіла про процедуру комлайєнс у банках.

У фінальній частині майстер-класу було розкрито особливості трансфертного ціноутворення в Україні для ІТ компаній. Своїми знаннями та досвідом ділилися Ігор Лютий, старший консультант податково-юридичного департаменту «Делойт» в Україні та Андрій Поліщук, старший менеджер податково-юридичного департаменту, група корпоративного оподаткування «Делойт» в Україні.

7

За словами Володимира Юмашева “Львів — це місто з величезною кількістю ІТ компаній, які працюють з іноземними клієнтами та інвесторами, тому тема майстер-класу особливо актуальна для місцевої аудиторії. З досвіду роботи з клієнтами, очевидно, що українські ІТ-компанії часто стикаються з непорозуміннями в роботі з інвесторами, які незнайомі з особливостями українського ринку, тому місія «Делойт» в Україні зробити український бізнес більш прозорим та відкритим для міжнародної спільноти”.

Майстер-клас проводився в інтерактивному форматі: учасники мали змогу задати свої запитання спікерам в додатку події та отримати відповіді на найцікавіші з них. Учасники події дали позитивні відгуки щодо змісту виступів експертів: “Найбільш цінною була інформація стосовно роботи з міжнародними банками і відкриттям банківських рахунків, адже це одне з центральних питань, яке турбує український бізнес, який планує відкриття закордонних компаній. У спілкуванні з банками існує безліч нюансів, які можуть впливати на відкриття рахунку, тому було корисно дізнатись всі деталі. Крім того, було цікаво почути свіжу інформацію про деофшоризацію. При тому, що це давно відома тенденція, в реальності український бізнес виявився неготовим до швидкого ефекту боротьби з “низькоподатковими” країнамипрокоментував учасник події Дмитро Гураль, Legal Council в Intellias.

3

Загалом Львів, як місто з величезною кількістю ІТ-компаній та клієнтів «Делойт» в Україні, виявився вдалою платформою для проведення заходу, тому тема викликала зацікавлення серед місцевої аудиторії. Міжнародне структурування є актуальним для ІТ галузі, так як більшість ІТ компаній співпрацюють з компаніями-нерезидентами України. Очікування організаторів виправдались: на подію зареєструвалось понад 200 людей, з яких на майстер-клас прийшло більше 70 осіб. Це хороший показник, який демонструє нагальність питання міжнародної структуризації компаній для українського бізнесу.