Львів долучився до глобальних конференцій на підтримку жінок у ІТ

02 Mar, 2016

Хоча чоловіки і досі становлять більшість в ІТ, все більше жінок долучаються до цієї сфери. Аби зацікавити їх роботою в IT, «Anita Borg Celebration Event” відбулася 25 лютого. Наші друзі з GDG Lviv та Women Techmakers Lviv ініціювали конференцію за підтримки учасника Кластеру, SoftServe і Google. Подія, яка відзначається у всьому світі, відбулася в офісі компанії SoftServe.

“Women Techmakers – це бренд і глобальна програма від Google, щоб стимулювати інновації та участь у галузі серед жінок,”- говорить Софія Гуц, організатор і координатор WTM та GDG Lviv. “У місті кількість дівчат-програмістів складає приблизно 10% від загальної кількості ІТ-фахівців, – додає вона. – Але насправді, багато дівчат мають навики до технічних наук, лише потрібно показати, що таке програмування, і яким цікавим воно може бути.”

Привітальним словом розпочала конференцію Ксенія Шумельчик, SoftServe – переможниця Google-стипендії Anita Borg Scholarship та координатор Women Techmakers Ukraine. Ксенія розповіла про можливості для студентів, аспірантів та випускників у здобутті стипендій від провідних світових компаній як-от Google, Facebook та поділилась власним успішним досвідом. «Головне завдання Women Techmakers Ukraine — розповідати про можливості роботи в ІТ, кар’єрні перспективи та можливості розвитку жіночій аудиторії», – зазначила Ксенія.

Наталя ВасиленкоПродовженням конференції став виступ Наталі Василенко, Software Engineer, SoftServe. Наталя провела технічну презентацію по принципу CQRS, розповівши про причини, переваги та недоліки використання даного принципу у побудові архітектури аплікації.

Доповідь Мері Коляденко, українки, що вже другий рік працює у Лондонському офісі компанії Google, стала чи не найбільш очікуваною подією вечора. Мері поділилась власним досвідом працевлаштування у одній з найпрестижніших компаній, розповіла про масштабність Google та зусилля, які докладає компанія, щоб отримати наступний мільярд користувачів. «Кожен інженер у Google працює так, щоб один інженер не зламав увесь світ», – жартома поділилась Мері особливістю роботи в компанії.

Марія ДжалаЗавершальною частиною конференції став виступ наймолодшого доповідача Марії Джали, Software Engineer, SoftServe. Марічка є активним учасником та організатором спільнот, які мають на меті допомогти дівчатам розпочати кар’єру в ІТ. «Метою подібних воркшопів є заохочення дівчат працювати далі, продовжувати заглиблюватись у світ і ІТ і головне – не боятись!», – надихнула присутніх Марічка.

Загалом у конференції взяли участь понад 70 учасників. Найактивніші отримали подарунки та можливість поспілкуватись із доповідачами конференції, поділитись власним досвідом роботи, зокрема у часто «чоловічому» світі ІТ.

Варто додати, Аніта Борг – це американська дослідниця в області комп’ютерних технологій та обчислень. Вона заснувала Institute for Women and Technology (зараз The Anita Borg Institute for Women and Technology), який допоміг мільйонам жінок в комп’ютерних науках та інформаційних технологій в усьому світі. На честь її дня народження у всьому світі організовують події Anita Borg Birthday Celebration, які спрямовані на популяризацію ІТ-сфери серед жінок.