Львівський IT-сектор: Вперед і вгору!

29 Feb, 2016

Місто очікує більше міжнародних партнерів та підвищує конкурентноспроможність

“2016 обіцяє бути хорошим роком для українського ІТ-сектора,”  – говорить Дмитро Коба, старший консультант інвестиційної компанії Dragon Capital. За його словами, підвищення конкурентоспроможності залишатиметься основним викликом для більшості ІТ-компаній. Це стосується львівського IT, де значно зросте конкуренція.

Дмитро стверджує, що львівський регіон  є одним із пріоритетних напрямів інвестування. Він додає: “Близькість до ЄС та відносно низька вартість виробництва роблять Львів привабливим містом для фінансових і стратегічних інвесторів”. Саме тому багато зарубіжних партнерів вважають Львів вигідною локацією для інвестицій та аутсорсингу. Розмір та рівень розвитку львівських компаній також роблять їх привабливими для іноземних інвестиційних фондів.

Dmytro Koba_photoУтім, це не означає, що вони їх потребують. Яніка Меріло, директор з інновацій Львова, говорить: «Львівським стартапам зараз не треба ганятися за ІТ-інвесторами”. Навпаки, у місті працюють великі IT-компанії, які забезпечують фахівцям хороші умови роботи. “Завдяки поточному комфорту, нема інвестиційного голоду,» – підсумовує Яніка.

Вона переконана: хоча у місті є великі компанії, інвесторів цікавлять саме стартапи. Тому важливо їх підтримувати, чим і повинно займатися місто. Великим компаніям Яніка радить працювати над історіями успіху і розробкою аплікацій і сервісів, які би заговорили про Україну на міжнародному рівні.

IMG_6865Вольфганг Фабіш, генеральний директор компанії B-Next, погоджується. “Варто зосередитися на глибшому розумінні галузі аби клієнти не могли просто так взяти і переключитися на іншу локацію,» – говорить він. Замість того аби просто пропонувати партнерам людей, які можуть швидко кодити, Вольфганг пропонує зосередитися на унікальних сервісах, завдяки яким люди хотітимуть працювати саме із львівськими компаніями.

Вольфганг додає – хоча це завдання складно втілити на першому етапі, адже міжнародні партнери можуть вибрати інше розташування, в майбутньому, переорієнтація гарантуватиме вищий рівень безпеки для ІТ-індустрії у Львові та Україні в цілому. “Це нормально, коли сервісні компанії відправляють працівників по всьому світі аби отримати прибутки, однак така робота може зникнути вже завтра» – говорить він.

DSC_9104Львівським компаніям потрібно стати більш конкурентоспроможними на міжнародному ринку, вважає Дмитро Коба. Він додає: “Більше ясності щодо податкової реформи залишається важливим питанням для ІТ-сектора». Дмитро зазначає, що наразі доволі багато міжнародних компаній, які вже працюють у Львові, а поява нових гравців на ринку лише сприятиме його розвитку.

«Місцеві компанії теж виграють, якщо міжнародні гравці вкладатимуть тут гроші чи відкриватимуть філії,» – говорить Яніка Меріло. Хоча зросте конкуренція за кадри, це сприятиме посиленню позитивного іміджу країни у сфері аутсорсингу. А також зростанню продуктових компаній, стартапів та історій успіху.

IMG_7279Крім залучення іноземних клієнтів, місцеві компанії теж аутсорсять за кордоном, говорить Віктор Доктур, генеральний директор Pro Progressio. Він продовжує: “IT-компанії Центральної та Східної Європи ростуть і шукають нові локації для подальшого розвитку». Віктор вважає, що для більшого успіху місцевих компаній, їм треба працювати разом і спільно популяризувати регіон. Зокрема, львівські та українські компанії повинні зосередитися на розвитку міжнародного ІТ-хабу і тісніше співпрацювати з компаніями із сусідньої Польщі.