Львівський ІТ Кластер Запускає Три Нові Бакалаврські Програми

09 Jul, 2021

Львівський IT Кластер це не лише про вдосконалення IT-сфери, а й про постійний брейнстормінг, вибір проектів та їх втілення. Асоціація приділяє велику частку уваги освітньому напрямку, завдяки чому 14 навчальних реформованих або ж створених навчальних програм можуть успішно функціонувати, і дають можливість отримати знання з IT, які відповідають потребам ринку.

Компанії-учасники Львівського IT Кластеру активно долучаються до освітніх проектів, адже це дає змогу зміцнити та підняти на новий рівень власний бренд, контактувати зі студентами та учнями, які у майбутньому можуть стати хорошими працівниками, а також розвивати нові навички у своїх працівників завдяки менторству чи викладанню під час проектів. Завдяки такій активній підтримці учасників та партнерів, Львівський IT Кластер запускає ще 3 освітні програми у закладах вищої освіти, навчання на яких розпочнеться вже цієї осені. Дві з представлених програм створені в Національному університеті “Львівська Політехніка”, ще одна програма створена в ЛНУ ім. Івана Франка.

  • Бакалаврська програма IT Sales Management

Перша програма створена в Інституті комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська Політехніка”. Професія IT Sales Manager, або ж менеджер з продажів, є однією з найбільш затребуваних на сучасному ринку. Після закінчення навчання кожен випускник, вміючи правильно розуміти потреби клієнтів та їх бізнесів, зможе застосовувати власні знання про продукцію, щоб задовольнити всі потреби замовника. Навчання на спеціальності IT Sales Manager дає можливість обирати серед трьох варіантів професій, які чекають кожного після закінчення навчання: серед них pre-sales, sales та post-sales (забезпечення підтримки апаратного та програмного забезпечення). До розробки навчальної програми долучались викладачі кафедри та профільні спеціалісти ІТ-компаній Кластеру.

Ігор Лужанський, засновник Chatbots.Studio, прокоментував створення програми: “У нас в країні сильна інженерна школа, яка дозволяє робити класні проекти, але продажу та відносин з клієнтами, на жаль, доводиться вчитися в процесі. Саме з цієї причини у мене, як у власника ІТ-компанії, виникла ідея ініціювати створення курсу, який дозволив би готувати висококласних фахівців з продажу ІТ-послуг. Під час розробки навчальної програми мені, як стороні замовника, дуже важливо було, щоб студенти отримали не лише знання, а й практичні вміння, і я радий, що з чудовою командою нам вдалося зробити саме таку програму.”

Деталі про освітню програму:
Спеціальність: 124 Системний аналіз
Форма навчання: Денна
Освітній рівень: Бакалавр

Освітньо-професійна програма в НУЛП: Управління ІТ-продуктами (ІТ Sales Management)

Детальніше про навчальну програму, карту курсів та умови вступу можна дізнатись на сайті: https://itsalesman.lviv.ua/

  • Бакалаврська програма DevOps & Project Management

Кафедра інформаційних систем та мереж ІКНІ Національного університету «Львівська політехніка» проводить підготовку студентів за спеціальністю 126 «Інформаційні системи та технології». В рамках цієї спеціальності у співпраці з Львівським ІТ Кластером розроблено освітню програму підготовки бакалаврів: «DevOps & Project Management», яка має два вибіркові блоки «Управління ІТ-проектами/Project Management» та «Інтеграція інформаційних систем/DevOps». Освітня програма вирізняється поєднанням підготовки з фундаментальних математичних дисциплін, освоєння сучасних інформаційних систем та технологій, яку здійснює висококваліфікований професорсько-викладацький склад та представники ІТ-бізнесу безпосередньо в провідних компаніях.

Оксана Том’як, Business Analyst y Perfectial: “Управління ІТ-проектами має багато нюансів і особливостей та потребує специфічних знань. Все ж, більшість ІТ-менеджерів самоучки. Саме тому, ми зробили комплексну програму, що поєднує глибокі теоретичні знання та освоєння практичних навичок. Програма цікава тим, що в її основі лежить досвід фахових менеджерів та їхні знання. Програма підійде тим, хто планує в майбутньому не просто писати код, а й виходити на нові горизонти та керувати ІТ-проектами.”

Деталі про освітню програму:
Спеціальність: 126 Інформаційні системи та технології
Форма навчання: Денна
Освітній рівень: Бакалавр

Освітньо-професійна програма в НУЛП: DevOps & Project Management

Детальніше про навчальну програму, карту курсів та умови вступу можна дізнатись на сайті: https://devpm.lviv.ua/

  • Бакалаврська програма Electronics and Computer Systems 

Навчальна програма створена в рамках спеціальності Електроніка та комп’ютерні системи на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій ЛНУ ім. Івана Франка. Навчання за освітньо-професійною програмою «Електроніка та комп’ютерні системи» забезпечить майбутнім фахівцям в галузі електроніки навички та вміння розв’язувати складні спеціалізовані теоретичні та практичні завдання з розробки, проектування, виробництва та експлуатації пристроїв електроніки та комп’ютерних систем; працювати з комплексними рішеннями, що включають інтеграцію програмного забезпечення з апаратними засобами. В організації навчального процесу беруть участь представники провідних ІТ-компаній: GlobalLogic, Infineon Technologies, Dialog Semiconductor. Фахівці цих компаній розробляють рекомендації, наповнюють курси, займаються менторством та організацією студентських проектів.

“У всьому світі електронна індустрія йде в ногу з індустрією програмного забезпечення. В Україні, через нижчі інвестиційні вимоги, індустрія програмного забезпечення розвивалась значно швидше. Тим не менше, у нас, як у цілому світі, є дефіцит інженерів, які розробляють та проектують електронні пристрої і системи. На Заході таку спеціальність традиційно називають electrical engineering, в локальній традиції – електроніка. Нашою метою було створити навчальний план та наповнення для програми, яка стане на одному рівні з програмами в MIT та Stanford.” – прокоментував Володимир Бігдай, Principal Engineer компанії Infineon Technologies.

Деталі про освітню програму:
Спеціальність: 171 – Електроніка
Форма навчання: Денна
Освітній рівень: Бакалавр
Освітньо-професійна програма: Електроніка та комп’ютерні системи

Факультет електроніки та комп’ютерних технологій ЛНУ ім. Івана Франка

Детальніше про навчальну програму, карту курсів та умови вступу можна дізнатись на сайті: https://ecs.lnu.edu.ua/

Дізнайся більше:
Обирай навчальні програми, створені за підтримки Львівського IT Кластеру. Детальніше ознайомитися з усіма програмами та можливостями можна за посиланням.