Lviv IT Cluster Долучається до Флешмобу #SaveRyanairForUkraine

12 Jul, 2017

Lviv IT Cluster долучається до флешмобу Креативного Міста Львів #SaveRyanairForLviv і закликає усю ІТ спільноту Львова також не бути байдужими. У четвер, 13 липня о 18 год, львівські активісти зберуться на Арені Львів, де викладуть автомобілями логотип компанії Ryanair, аби привернути увагу ЗМІ та громадськості до ситуації, що склалася.

З 29 жовтня ірландська компанія Ryanair планувала запускати 7 рейсів зі Львова – до Кракова, Вроцлава, Берліна, Будапешту, Ейндховена, Лондона та Меммінгема (Мюнхен), а також 4 рейси з Києва – до Ейндховена, Стокгольму, Лондона та Манчестера. Ціни на квитки стартували від 19,99 євро і їх вже можна було придбати на сайті компанії. Проте, після тривалих невдалих переговорів з київським аеропортом «Бориспіль», на офіційному сайті компанії 10 липня з’явилась інформація про скасування усіх рейсів та припинення виходу на український ринок. Не заважаючи на те, що компанія вже встигла домовитись з аеропортом у Львові.

Згідно з результатами дослідження IT Research, проведеного Lviv IT Cluster у 2015 році, 90% замовників з якими працюють львівські ІТ компанії – закордоном. Інше дослідження в рамках проекту IT Jet показало, що найбільше бізнес-подорожей львівські ІТ-шники здійснюють у такі міста: Нью-Йорк, Лондон, Сан-Франциско, Берлін, Тель-Авів, Краків, Софія, Москва, Стокгольм, Копенгаген та Мумбаі. Під час дослідження, були проаналізовані усі 6021 перельоти, здійснені зі Львова у 2015 році.

Як бачимо, серед запропонованих Ryanair напрямків були й ті, які користуються популярністю серед львівського ІТ бізнесу, зокрема, Лондон, Берлін та Краків.

Доступні авіаперельоти та кращий авіа-зв’язок з європейськими містами є важливим для розвитку ІТ та будь-якого іншого бізнесу. Саме тому, два роки тому Lviv IT Cluster розпочав проект IT Jet, аби покращити інфраструктуру міста, збільшивши кількість прямих авіасполучень зі Львовом.

«На разі маршрутна мережа аеропорту «Львів» складається з 30-ти міжнародних напрямків. Це декілька міст у Європі та курортних країнах, таких як Туреччина і Єгипет. Рейсів у США взагалі немає, з чималою кількістю європейських міст також відсутнє авіасполучення. Нові напрямки Ryanair були справді можливістю для розвитку міста та партнерства у сфері ІТ між ключовими європейськими містами та Львовом. Скасування рейсів найбільшого лоукостера – це велика втрата можливостей, над якими ми працювали і великий мінус для нашої країни вцілому. Lviv IT Cluster зробить все можливе, щоб змінити ситуацію з авіаперевезеннями у Львові» – розповідає Степан Веселовський, СЕО Lviv IT Cluster.

Усі потужності, заплановані для України, компанія Ryanair перекине на свої інші стратегічні напрямки – Німеччину, Ізраїль та Польщу. Проте, так само, не залишає можливості продовжити співпрацю з Україною в майбутньому. «Ryanair планує збільшити кількість пасажирів зі 130 мільйонів цього року до 200 мільйонів пасажирів до 2024 року і зберігає надію, що Україна може брати участь у цьому зростанні в якийсь момент у майбутньому» – завершує свій коментар стосовно ситуації комерційний директор авіаліній Ryanair Девід О’браян.