Lviv IT Jazz 2018: “Сьогодні – найкращий час в історії людства”

04 Jul, 2018

28 червня-1 липня в рамках фестивалю Leopolis Jazz Fest відбулась щорічна конференція Lviv IT Jazz. Представники української IT-cпільноти, високопосадовці та інвестори обговорили взаємодію зі структурами державного управління та інвестиції в IT. Кіноут-спікером конференції став один з найвидатніших економістів сучасності, футуролог та директор McKinsey Global Institute Джонатан Ветцель, а ключовою подією – закладення каменю будівництва Innovation District IT Park, одного із наймасштабніших інфраструктурних проектів України.

Джонатан Ветцель досліджує глобальні економічні тренди, питання урбанізації та сталого економічного розвитку, виступає радником державних і місцевих органів влади, урядів у 40 географічних локаціях по всьому світу. На додаток, Ветцель є засновником McKinsey Сhina та з 1985 року працює з китайськими компаніями над реалізацією стратегії глобального лідерства регіону.

1 / 4

У своїй доповіді Джонатан Ветцель виділив такі ключові тези:

  • Сотні років наш приріст ВВП складав всього 1%, але за останні 40 чи 50 років ми подвоїли цю цифру.
  • Світовий економічний центр гравітації повертається назад до Азії. До 2025 року майже половина світових мультимільярдних компаній матимуть основні офіси на ринках, що розвиваються – 40% нових компаній в Азії.
  • Середній вік великих компаній за останні 50 років знизився на 80%. Причина цьому технології, а саме: hardware, software, та дані. Технології змінюють компанії, змінюють роботу, та змінюють економіки країн.
  • Швидкість технологічних змін у світі пришвидшується. Це зумовлено 3 факторами: обчислювальна потужність (iPhone 7 у 120 разів швидший, ніж перший iPhone випущений 9 років тому); кількість мережевих пристроїв потроїться до 2020 року; за останні 2 роки було створено більше даних, ніж за всю історію людства до цього.
  • Ті сектори та компанії, які найбільш активно використовують технології та цифрові рішення – продуктивніші та інноваційніші. Технологічний прогрес сприяє підвищенню продуктивності при менших витратах праці.
  • Для 60% існуючих професій, можна автоматизувати як мінімум 30% діяльності.
  • Професії майбутнього залишаться у секторах охорони здоров’я, освіти, менеджменту, тоді як професії, які передбачають спілкування з клієнтами чи тех-підтримку потроху вимиратимуть.
  • До 2020 року 35% навиків необхідних працівникам різних галузей повністю зміняться.
  • До 2030 року від 75 до 375 мільйонам людей можливо доведеться змінити професії.

Загалом, Джонатан Ветцель оптимістично оцінює сучасний розвиток світової економіки: “Сьогодні – найкращий час в історії людства. Світ став розумнішим місцем, багатшим місцем, безпечнішим місцем. Кожного дня ми продовжуємо робити його кращим”.

1 / 4

Окрім доповіді Джонатана Ветцеля, у перший день конференції відбулось 2 панельні дискусії. У першій панельній дискусії представники влади та IT-компаній обговорили важливість створення в Україні глобальних компаній. Наталія Микольська, торговий представник України та заступник міністра економічного розвитку та торгівлі коментує: “Найбільший висновок, який я винесла для себе з цієї панельної дискусії, це те, що українські компанії вже є глобальними. Чимало з них – гравці на міжнародних ринках. Більше того, наші компанії швидко зростають, чимало з них зараз трансформуються у продуктові компанії та відкривають представництва закордоном. Уряд повинен докладати більше зусиль для промоції України на глобальному рівні, і потрібно робити акцент не на тому, що ми молода країна, у якій тривають реформи, а те, що ми осередок розвитку багатьох креативних індустрій, однією з яких і є IT”. Панельну дискусію модерував перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов, він підсумовує: “Є речі які приватний сектор не може зробити сам, одна з них це освіта. Світ стає більш спеціалізованим, і тому потрібно інвестувати в нові спеціальності. Друга проблема це те, що потрібно більше вкладати в бізнес-освіту. І тут держава точно має відігравати більшу роль”.

Друга панельна дискусія зосередилась на потребі інвестицій в IT, зокрема спікери детально обговорили створення грандіозного інфраструктурного проекту Innovation District IT Park. Джордж Михал, представник канадської інвестиційної компанії Brookfield Asset Management, CEO Windermere Investments, Brookfield & Partners Consortium Lead про рішення його компанії інвестувати в IT Park: “В сучасному світі люди більше не говорять про будівництво будинків, а про створення місць. Для нас у Brookfield це означає створення місць, куди люди хотітимуть приходити, працювати чи жити. Ми розуміємо, що IT-індустрія повністю революціонизує світ. Ми бачимо надзвичайно швидкі темпи розвитку цієї галузі тут, і ми щасливі долучитися до цього. Brookfield має досвід у реалізації проектів в країнах, що розвиваються, і ми можемо з упевненістю сказати, що Україна на правильному шляху”.

1 / 4

Innovation District IT Park, загальну вартість якого оцінюють у 160 млн доларів, офіційно стартував будівництво 30 червня під час другого дня конференції. Церемонію закладення каменю будівництва провів консорціум партнерів, серед яких: ініціатори проекту Львівський ІТ Кластер та Galereja Centre, а також інвестиційні компанії Brookfield & Partners та Horizon Capital. Більше про подію тут.

1 / 2

1 липня, у третій день конференції відбулася зустріч із представником Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР). Джеррі Кахілл, експерт з консультування малого бізнесу ЄБРР розповів про тренди індустрії інформаційних технологій та консультативну допомогу для українського бізнесу.