Lviv IT Jazz Conference: у Львові побудують Innovation District IT Park

04 Jul, 2016

Львівський ІТ-бізнес будує інфраструктуру нового покоління – Innovation District IT Park. Пілотний для України проект презентували на Lviv IT Jazz Conference, що об’єднала ІТ-підприємців, урядовців та інвесторів. Конференція, організована Lviv IT Cluster у партнерстві з Українською асоціацією венчурного та приватного капіталу (UVCA), відбулася 27 червня у рамках Alfa Jazz Fest.

Innovation District вперше презентували на конференції; його розробкою займуться місцеві ІТ компанії, на яких він і розрахований. У підготовку проекту залучили 35 ІТ-компаній Львова, які працевлаштували близько 40% ІТ-фахівців міста. Окрім обговорення проекту, учасники конференції також обговорили інші інфраструктурні та освіті проекти, інвестиції та перспективи Львова як потенційно одного з головних ІТ-хабів Східної Європи.1

Побудова IT Park дозволить вирішити інфраструктурні виклики у Львові, із якими стикаються компанії. У місті, де працює 15 тисяч ІТ-спеціалістів, більшість офісів ІТ-компаній – це колишні радянські приміщення або ж невеликі офісні центри. Натомість Innovation District дасть ІТ-бізнесу можливість створити інфраструктуру нового покоління яка міститиме: офісні будівлі, кампус університету, сучасний дитячий садочок, бізнес-готель, гастрономічну та спортивну зони та інші елементи які потрібні екосистемі міського ІТ.

«ІТ Park  – це не тільки офіс, це щось більше: це утворення і сучасна інфраструктура в одному. Це наш наступний крок після підготовки талантів – зробити так, щоб вони тут залишилися », – каже Андрій Павлів, CEO компанії N-iX та Голова наглядової ради Lviv IT Cluster. Innovation District IT Park дозволить створити комфортніші умови для ІТ-спеціалістів міста аби вони залишалися у ньому працювати, а ще сприятиме іміджу Львова як найпривабливішому ІТ-місту України. Проект дозволить вмістити майже 10 тисяч ІТ-спеціалістів, тим самим об’єднавши більше половини місцевих фахівців.2Компанія DTZ Ukraine на потреби Lviv IT Cluster, проаналізувала перспективність проекту перед його запуском. Дослідження компанії показало, що 91% компаній готові змінити локацію офісу в місті. 83% компаній планують збільшувати кількість власних працівників у Львові, тому потребуватимуть більших офісів. DTZ також дізналася головні очікування ІТ-спеціалістів Львова від IT Park та включила їх у завдання проекту. Серед них – згадувані уже фітнес-центри, а також готель та торгівельні площадки, садочок, новітні офіси та конференц-холи. Innovation District IT Park планують побудувати за 10 років, і він зможе умістити близько 30 середніх за розміром компаній міста.3Innovation District IT Park – наймасштабніший інфраструктурний проект для ІТ у місті. «У Львові постійно зростає кількість ІТ-спеціалістів, а сфера стає все популярнішою. Вже зараз ми маємо найбільшу кількість працівників ІТ галузі на душу населення в Україні. Ми бачимо, що компанії ростуть та потребують інфраструктури нового покоління, яка би відповідала очікуванням сучасного бізнесу, і хочемо дати ІТ-фахівцям та компаніям те, що дозволить їм комфортно працювати та розвиватися у місті,» – говорить Степан Веселовський, CEO у Lviv IT Cluster, що займається розробкою проекту.4Презентація розробки – частина інфраструктурних обговорень на IT Jazz Conference; на конференції також дискутували про вплив уряду на бізнес та залучення інвестицій в ІТ. “Якщо раніше усі хотіли просто продавати, то зараз усі хочуть працювати, створювати та продавати саме в ІТ,» – говорить Алекс Фрідлянд, виконавчий директор Soros Fund Management. За його словами, український ринок ІТ привабливий для інвесторів завдяки великій кількості кваліфікованих фахівців та потенціалу. «Розвиток середнього класу в Україні сприятиме демократизації та покаже, що Заходу потрібна Україна і навпаки,» – додає він. Із ним погоджується Андрій Колодюк, засновник AVentures Capital та член правління UVCA. На його думку, в Україні є багато цікавих проектів та ефективних команд, які найбільше цікавлять інвесторів.5Інвестиційна панель показала, що інфраструктура в Україні доволі розвинена; проблема в тому, що за межами ІТ, економіка країни у дуже складному становищі. Тому ІТ-бізнес залежить від внутрішньої ситуації в країні. На конференції також обговорили вплив локальної освіти на бізнес-перспективи.

«Ми розуміємо важливість ІТ освіти, тому збільшили кількість студентів на 1200 у цьому напрямку,» – говорить Міністр освіти і науки Лілія Гриневич. За її словами, важливо аби бізнес сприяв розвиткові освіти у місті та країні та поліпшував якість навчання. «Не так складно створити нову систему для школи, як постійно її підтримувати,» – говорить Олег Денис, виконавчий віце-президент компанії SoftServe. На його думку, бізнес і уряд мають співпрацювати у шкільних та університетських реформах аби освіта відповідала запитам ринку.6Уряд, натомість, повинен сприяти прозорості ринку та чесним правилам гри. «Якщо ми створимо відкриту регуляцію, то й створимо можливості для відкриття нових робочих місць та залучення нових інвестицій,» – говорить Макс Нефьодов, заступник міністра з економічного розвитку та торгівлі. За його словами, уряд може бути дуже ефективним у розподілі інвестицій та має сприяти розвиткові інфраструктури для ІТ.

У конференції також взяли участь посол США в Україні Джеффрі Пайетт та мер Львова Андрій Садовий. Останній наголосив на цінностях, які поширюють ІТ-спеціалісти у Львові. «Ключова роль уряду у розвитку бізнесу – це творення ефективного середовища,»  – поділився Пайетт своїм баченням співпраці між ІТ та представниками влади.

7Lviv IT Jazz Conference який цьогоріч відбувся вперше і відбуватиметься щорічно, показала позитивну тенденцію ІТ-розвитку Львова. У місті, де згідно з ІТ Research, понад 90% директорів планують і надалі інвестувати та розширювати свій бізнес, уже тривають потужні інфраструктурні проекти як IT House та відкриваються нові навчальні ІТ-програми як Комп’ютерні науки в УКУ чи Бакалаврська програму «Інтернет речей» у Львівській Політехніці. Innovation District IT Park – це найбільший проект, який протягом наступних 10 років буде реалізовуватись у Львові; однак від міста варто очікувати нових проектів для розвитку ІТ.

Нагадаємо, Lviv IT Cluster вже має досвід реалізації інфраструктурних проектів для ІТ, зокрема зараз втілюється проект будівництва будинку для ІТ-фахівців, вже збудовано 8 поверхів і триває будівництво. Спостерігати за процесом будівництва можна online. Окрім Lviv IT Jazz Conference, Lviv IT Cluster є організатором однієї з найбільших конференцій у Східній Європі – Lviv IT Arena, що відбудеться 30 вересня – 2 жовтня цього року.

Стаття написана за метеріалами AIN.