Lviv IT Tour: Пригода завдовжки 3 000 кілометрів тривалістю 7 днів!


Львівський ІТ Кластер вирішив на власні очі побачити як живуть та працюють ІТ-спеціалісти в інших містах України. Заплановані зустрічі в 6-тьох найбільших містах перетворилися на авантюрну подорож, повну знайомств, обміну думками та досвідом, і, звісно ж, пригод. Цілий тиждень львівський ІТ Кластер з представниками ІТ компаній подорожував на великому брендовому автобусі, відкриваючи для себе нові міста, цікавих людей, партнерів у Вінниці, Одесі, Миколаєві, Маріуполі, Дніпрі та Харкові.

bus-mykЗ собою в подорож Львівський ІТ Кластер запросив цікавих спікерів, аби розповісти в інших куточках України про те, що відбувається у Львові, над чим працюють місцеві розробники і які проекти реалізовує Львівський ІТ Кластер.

Дизайнер найвідомішого українського стартапу зі Львова SENSTONE Віталій Кирилів під час зустрічей розповів про ідею присторою, його заснування та дизайн. Стартап відомий тим, що нещодавно зібрав на Kickstarter рекордні для України 300 тисяч доларів. Програміст з компанії Softserve Іван Кутузов розповідав про новітню мову програмування Golang, чим вона відрізняється від інших і про попит на ринку праці на знавців Golang. А Максим Шестовицький проджект менеджер компанії GlobalLogic розповідав детально про Agile-менеджмент та мотивацію професіоналів у команді.

Керівник Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський ділився досвідом перетворення Львова на місто сучасних технологій, презентував масштабні проекти Кластеру, серед яких будівництво інноваційного району IT Park та будинків IT House, запуск модернізованих навчальних програм «Штучний інтелект» та «Інтернет речей» у Львівській Політехніці, проекти популяризації ІТ серед школярів – IT Expert та IT Future.

1 / 4

Розпочався ІТ Тур з Вінниці. Це місто з 373 тисячами населення, яке розвивається швидкими темпами, стає сучаснішим. ІТ-індустрія у місті представлена 10 компаніями середнього розміру, а також багатьма меншими. Нещодавно у Вінниці почали працювати над створенням ІТ Кластеру, який має всі шанси стати ключовим організатором цікавих ІТ проектів та подій у місті. Розвиток ІТ-сфери дуже добре впишеться в загальну стратегію розвитку міста. Учасникам ІТ Туру було особливо приємно побачити переповнений зал креативного простору Артинов.

1 / 5

Другим містом ІТ Туру була Одеса. Зазвичай в Одесі не хочеться працювати, але Львівський ІТ Кластер приїхав познайомитися з людьми, яким море в місті не заважає робити важливі речі і розвивати сферу ІТ. В мільйонному місті вже розвивають кілька ІТ-середовищ IT-Cluster Odessa, Терминал 42, IQSpace, в яких відбуваються цікаві події, дискусії, доповіді, які збирають довкола себе прогресивних людей. Одеса має всі шанси стати ІТ-центром, якщо створить причини приїжджати сюди не лише на море.

1 / 4

Наступним був півмільйонний Миколаїв. Миколаївська ІТ-індустрія налічує більше 45 ІТ компаній та більше 2000 професіоналів. Це єдине місто України, мер якого сам працював в ІТ. Олександр Сенкевич долучився до події Кластеру та також виступив перед присутніми. Тому Миколаїв має великі плани розвивати ІТ середовище в найближчому майбутньому. В Миколаєві вже роблять перші кроки в цьому напрямку, нещодавно розпочали створення місцевого ІТ Кластеру.

1 / 5

Маріуполь був четвертим містом подорожі. Місто із 470 тисячами населення є прифронтовим, що справило на учасників ІТ Туру найбільше враження, адже не зважаючи на близькість війни, місто живе і розвивається. В Маріуполі створили перший креативний простір Вежа. Це проект ревіталізації старої водонапірної вежі в центрі міста. В місті невелика ІТ індустрія: всього 10 компаній, декілька великих заводів, на яких також працюють програмісти, а також фрілансери. За різними оцінками у місті працює від 600 до 1500 ІТ працівників.

В Маріуполі зустріч пройшла в Приазовському технічному університеті, а також Львівський ІТ Кластер відвідав школу №53, якій подарував мультимедійне обладнання. Кластеру було дуже важливо зустрітися зі школярами та студентами, аби дати їм розуміння того, що ця сфера є однією з найперспективніших, заохотити та надихнути.

1 / 6

Дніпро – передостаннє місто в ІТ-подорожі львів’ян. У Дніпрі діє ІТ Кластер, ІТ-сфера представлена 13 компаніями. В місті відбувається одна з кращих технологічних конференцій ІТЕМ, два роки поспіль вона займає 1 місце в Україні серед конференцій до 800 учасників. В Дніпрі подія Кластеру також зібрала повний зал слухачів, а після доповідей наших спікерів, відбулися ще довгі цікаві дискусії та розмови. Дніпро – активне місто прогресивних людей, зі сформованим брендом, яке залишило у всіх учасників Туру приємні враження та бажання повернутися сюди найближчим часом.

1 / 5

Харків – останнє місто ІТ туру, найбільший ІТ-центр України. У місті вже працює один з найпотужніших ІТ Кластерів України, зараз він об’єднує 33 компанії. Харківський ІТ Кластер став долучився до спів-організації нашої події. Харківська індустрія налічує більше 300 компаній, в якій працюють 25 тисяч людей. За сприяння Харківського Кластеру до нас приєднався ще один спікер – Сергій Терзіян з компанії Program-Ace, який розповідав присутнім про управління розробкою додатків AR / VR / Mixed Reality.

1 / 5

Дуже приємно, що Харківський ІТ Кластер рухається з нами в одному напрямку, ми робимо спільну важливу роботу з розвитку ІТ у Харкові та Львові. Ми дуже вдячні Харківському ІТ Кластеру за співпрацю і сподіваємося, що спільно реалізуємо ще не один проект у майбутньому.

ІТ Тур був чудовою нагодою відвідати інші міста України, поспілкуватися з людьми, зрозуміти чим вони живуть і чим цікавляться. Зрештою, розповісти про Львів та запросити в гості. Наша подорож виконала свою місію – ми потоваришували з місцевими ІТ Кластерами, познайомилися з місцевими активістами, людьми, які змінюють обличчя своїх міст. Зрештою, ми відкрили для себе Центральну та Східну Україну і зрозуміли що всім ми маємо спільну мету та бачення майбутнього.

«Мені було дуже цікаво взяти участь в ІТ Турі, адже ми ділимось інформацією охоче, вважаю, що в Україні є великий потенціал і пора вже робити побільше своїх власних проектів та продуктів. ІТ Тур це була можливість розповісти про мою власну роботу і можливо цим надихнути інших людей розпочати власну справу. Дуже сподобалось Дніпро, це місто яке грає на контрастах. Так само запам’ятався Маріуполь, місто з блокпостами і з таким трохи радянським мисленням людей. Хочеться це змінити, тому треба робити побільше таких зустрічей, щоб діти, адже ми були в школах і студенти почали мислити і самі створювати своє майбутнє» – поділився враженнями спікер ІТ туру, дизайнер стартапу Senstone та засновник дизайнерського бюро Hochu Rayu Віталій Кирилів.

«Погоджуюсь і підтримую що нам необхідно більше спілкуватись. Ми звикли вважати, що умови та виклики життя однакові в країні, але нам ще потрібно працювати над цим. Під час виступів, спілкуючись з аудиторією переусвідомлював мету свого виступу, змінював зміст, адаптовував, відкривав для себе нові точки зору. Очікував більше спікерів, але сам формат не дозволяв цього зробити, зустрічі починались о 18:30 і на виступи було максимум 1.5 години. Тож задача підбору стає складнішою. Круто що ми доповнювали один одного, розповідали про різні галузі в IT. І кожен по своєму впливав на аудиторію. Lviv IT Tour це нагода поділитись зі спільнотою досвідом та дізнатись більше про рідну країну. Також вдосконалив свої навички публічного виступу, підготовки в різних умовах, отримував та працював з відгуками» – розповідає спікер ІТ Туру, програміст у компанії SoftServe Іван Кутузов.

bez-imeni-2
Учасники Львівського ІТ Туру дякують усім містам – Вінниці, Одесі, Миколаєву, Маріуполю, Дніпру та Харкову за теплий прийом, а також тисячі відвідувачам наших подій, які ставили цікаві запитання, давали свої фідбеки і з якими було цікаво поспілкуватися.

Сподіваємося, досвід Львова стане в нагоді іншим містам. Ми обов’язково приїдемо ще!
До нових зустрічей!