Львівський ІТ Кластер Підписав Освітній Меморандум з Партнерами

20 May, 2021

Професійна освіта балансує між переходом від старих методів навчання до більш сучасних і якісних. Про це можна дізнатися із масштабних досліджень, проведених МОН у 2020 році. Львівський ІТ Кластер не стоїть осторонь від сучасних тенденцій вдосконалення освіти, саме тому 14 травня 2021 року компанія підписала меморандум про співпрацю в рамках проекту Lviv IT Cluster Academy з департаментом освіти та науки ЛОДА, департаментом гуманітарної політики ЛМР, ВПУ № 29 та креативним простором KIVSH про вдосконалення навчального процесу в ВПУ №29.

Ідея проекту з’явилася ще у 2020 році і цього року ми активно взялись за реформування профтехосвіти. Деталі тутВ рамках проекту партнери обговорили та домовились про співпрацю у таких аспектах:

  • оновлення навчальних планів та наповнення 
  • створення сучасних лабораторій для навчання учнів 
  • підготовка педагогічних працівників до викладання оновлених предметів навчання 
  • залучення експертів з IT індустрії до викладання
  • залучення учнів до практики в ІТ компаніях Кластеру 
  • організація фахових подій для учнів Lviv IT Cluster Academy 

Перелічені пункти є складниками дуальної форми освіти, яка передбачає поєднання виробничої та освітньої сфер для підготовки профільних кадрів. Основними змінами, які вже відбулися, є впровадження співвідношення навчального часу між практикою (70%) та теоретичним навчанням (30%), блочно-модульна побудова навчального процесу та оцінювання результатів навчання (здійснюється на базі показників професійної підготовки, підтвердженої на виробництві).

1 / 5


Над реформуванням навчальної програми та освітнього процесу у ВПУ №29 працює команда експертів Львівського IT Кластеру, IT компаній та самого училища, для того, щоб врахувати всі особливості та виклики, які можуть виникнути у процесі створення курсу. Думками, щодо проекту Lviv IT Cluster Academy поділився один з його активних учасників та розробників Святослав Кавецький, Director of Industry Affairs at N-iX: “Проект IT Cluster Academy зараз дуже на часі. Я маю доволі тривалий досвід життя за кордоном, де бачив, що навчальні заклади рівня коледжів випускають готових до роботи людей в різних сферах. Вони дають практичне навчання і випускають осіб не лише з академічною базою, але з робочими навичками. Відповідно, щоб бути бухгалтером не потрібно здобувати університетську освіту і отримувати магістра чи повного бакалавра. Тому цей проект є цікавим та було б круто, якби на базі цього училища вдалося досягти такого рівня випускників, які зможуть успішно працювати на позиціях в IT індустрії. При цьому ніхто не забороняє їм далі вчитися. Тобто, вони можуть продовжити навчання в ЗВО. Це дає нам усвідомлення того, що ми робимо світ довкола нас кращим.”

Нагадаємо, що це перший досвід Львівського ІТ Кластеру спільно з партнерами проекту в реформуванні профтехосвіти. Перша навчальна програма відкривається у ВПУ №29 на професії “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення”. Цей проект допоможе вирішити одну з найголовніших проблем: покращить статус випускника профтеху, збільшить кількість справді якісних спеціалістів та надасть практичні знання, які дають можливість випускникам працювати одразу після закінчення програми.

Зацікавив проект? Доєднуйтесь та дізнавайтеся про всі деталі навчання та умови вступу за посиланням.

Про наших партнерів:
  • KIVSH cучасний креативний простір, розташований на місці колишнього заводу автонавантажувачів у Львові (вул. Шевченка, 120). Проект знаходиться на етапі ревіталізації. Промислову територію перетворюють в мультифункціональний простір, де можна працювати, навчатися, відпочивати, творити, займатися спортом, смакувати та просто насолоджуватися життям. KIVSH об’єднуватиме п’ять векторів: локації для роботи та партнерства, знань та подій, мистецтва, локацію спорту, краси та здоров’я, та локацію смаку.
  • ВПУ № 29 училище, на базі якого оновлюється перша навчальна програма професії “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення” активно працює над удосконаленням навчального процесу для практичної підготовки спеціалістів, а також над створенням нових, науково-практичних, центрів у своєму закладі. 
  • Департамент освіти та науки ЛОДА та Департамент гуманітарної політики ЛМР, беруть активну участь у реалізації проекту і вже декілька років працюють над впровадження реформ у ланці профтехосвіти.