Львівський ІТ Кластер Підтримав Запуск Кластера у Рівному

15 Feb, 2018

У вівторок, 13 лютого, представники ІТ-спільноти Рівного провели зустріч, на якій обговорювали створення місцевого ІТ кластеру. Львівський ІТ Кластер також взяв участь у події, аби підтримати рівненcьких однодумців.

У Рівному – більше 10 ІТ компаній, серед яких також і регіональні відділення відомих львівських компаній. Більше 50 представників місцевих компаній та працівників ІТ-сфери зібралися обговорити створення Рівненського ІТ Кластеру, перейнявши досвід у Львівського.

rivne17
Ця зустріч показала найголовніше – рівненська ІТ-спільнота готова до створення ІТ кластеру. Рівне має сильне ІТ-ком’юніті: компанії знайомі між собою, співпрацюють, обмінюються досвідом, підтримують різні соціальні та освітні проекти у місті. Фактично, ми вже давно рухалися до об’єднання наших зусиль. Львівський офіс моєї компанії є членом Львівського ІТ Кластеру і ми вже змогли оцінити усі переваги цього на собі. Тому, я щиро радію тому, що саме колеги з Львівського ІТ Кластеру допоможуть рівненським компаніям перетворитися на одне потужне об’єднання“. – Розповідає один зі спікерів зустрічі в Рівному, Юрій Мамончук, СЕО компанії Selecto.

Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру розповів рівненським колегам про особливості діяльності такого типу організації, створення та впровадження проектів, місію та співпрацю не лише з бізнесом, але й з міською владою.

rivne3
Об’єднавши більшість ІТ компаній Львова, Львівський ІТ Кластер запровадив вже безліч успішних проектів: ми заснували і щороку проводимо найбільшу тех конференцію України IT Arena, цього року починаємо будівництво інноваційного району Innovation District IT Park, створюємо інноваційні навчальні програми у львівських університетах тощо. Рівне має усі шанси також завдяки об’єднанню однодумців розвиватися та покращуватися“. – Розповідає Степан Веселовський, СЕО, Львівський ІТ Кластер.

Під час зустрічі була створена ініціативна група, яка безпосередньо візьметься за реалізацію задуму – створення ІТ Кластеру. Група збереться вже наступного тижня для того, аби підготувати усю необхідну документацію.

rivne15
На сьогоднішній день зібралися 7 ІТ компаній Рівного, які будуть співзасновниками Кластеру. Думаю, протягом наступних 10 днів ми вже матимемо офіційно зареєстровану організацію. Зараз Рівне формує стратегію розвитку міста на 2020-2030 роки. Інтелектуальний людський потенціал є якраз основним для міста і економічного розвитку регіону, тому створення ІТ Кластеру і синергія ІТ компаній посилить цю стратегію. Першим завданням для нас буде промоція ІТ-індустрії та професій інтелектуального складу”. – Розповів радник міського голови м.Рівне з питань інновацій та розвитку міста Сергій Ґемберг.

Загалом, більшість великих українських міст мають свої ІТ кластери. Окрім Львівського, який є одним із перши таких об’єднань, діють також кластери у Києві, Харкові, Дніпрі, Вінниці, Одесі, Миколаєві, Івано-франківську.