Львівський ІТ Кластер Відкриває Лабораторію у Львівській Політехніці

27 Feb, 2018 1

У Львівській Політехніці з’явилася сучасна лабораторія Інтернету речей. Лабораторія діятиме при однойменній бакалаврській програмі, яку Кластер спільно з ІТ компаніями Львова запустив ще у 2016 році. У понеділок, 5 березня, лабораторію вже офіційно відкриють.

Лабораторія програми Інтернет речей/Internet of things стане унікальною платформою для конструювання студентами розумних приладів, експериментів з хардварною частиною власних проектів та винаходів. В лабораторії облаштують 14 робочих місць з усім необхідним для роботи найсучаснішим обладнанням. Тут студенти вивчатимуть такі предмети як «Мікроконтролери», «Сенсори і виконавчі механізми», «Електроніка і цифрова схемотехніка».

«Відкриття першої лабораторії Інтернету речей – це наступний крок в найграндіознішому проекті Кластеру, що повязаний з освітою. Він пройшов  довгий шлях до реалізації – від ідеї, пошуків приміщення та його ремонту, збору коштів на обладнання та його закупівлі. Позаду неймовірна кількість зустрічей з керівниками компаній,вивірених та підписаних документів. Це – неабиякий виклик для освітньої команди, але результат точно цього вартий. Студенти отримають можливість практично застосовувати свої теоретичні знання як під час лабораторних занять, так і в процесі роботи над власними проектами, а це справді те, чого так не вистачає студентам усіх спеціальностей». – Розповідає Зеновій Верес, директор освітнього напрямку Львівського ІТ Кластеру, Solution Architect, викладач Львівської Політехніки.

iot2small
У перспективі на програмі ІоТ планують також облаштувати другу лабораторію, призначену для виробництва розумних пристроїв, починаючи з їхнього проектування і завершуючи готовими прототипами, наприклад, деталями надрукованими з допомогою 3D-принтера, чи розробленої власної плати.

«Студенти однієї з перших наших унікальних програм відтепер матимуть можливість не лише вивчати нові і прогресивні предмети і технології, а й на практиці вивчати основи Інтернету речей. Сучасна лабораторія – одне з важливих досягнень Кластеру, адже таких практично немає в державних університетах. Місцевим ІТ компаніям також важлива якісна зміна освіти і інвестиції в майбутнє покоління ІТ професіоналів, тому це точно не єдина наша лабораторія, яка з’явилась спільними зусиллями». – Розповідає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру.

iot3small
Лабораторія ІоТ з’явилася завдяки ІТ компаніям, які є учасниками Львівського ІТ Кластеру. 16 компаній профінансували купівлю техніки, приладів, обладнання та ремонт приміщення для лабораторії. Серед них: PlVision, SoftServe, Ciklum, Cypress, N-iX, Eleks, Sombra, KindGeek, Vakoms, V.I.Tech, Lohika, GlobalLogic, Intellias, Conscensia, Perfectial, Vector Software.

Лабораторія розташована у 5-тому корпусі Політехніки, ауд. 605а (вул. С. Бандери, 28а). Офіційне відкриття лабораторії відбудеться у понеділок 5 березня, о 14:00.

Більше новин:

Кластер Запрошує на Дні Відкритих Дверей Навчальних Програм

Кластер Запускає Три Нові Навчальні Програми

Українські ІТ Компанії у Cвітовому ТОПі