Львівський ІТ Кластер Зустрівся з Президентом України

18 Sep, 2020

Вчора представники Львівської ІТ-індустрії зустрілись із президентом Володимиром Зеленським у Львові, аби обговорити перспективи ІТ-індустрії в країні та налагодити співпрацю між бізнесом та владою.

Під час робочої поїздки до Львова та регіону, президент Володимир Зеленський зустрівся із представниками ІТ-спільноти Львова, серед яких СЕО Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський, учасники Наглядової Ради Кластеру, керівники компаній – SoftServe, N-iX, GlobalLogic, Vector Software, EduNav, ELEKS, Avenga, Edpro, PLVision, Intellias та ін.

Зустріч розпочалась з презентації Тараса Кицмея, Президента IT Ukraine та співзасновника і члена ради директорів SoftServe, про потенціал росту української ІТ галузі. Тарас також зазначив основні чинники, що сприяли розвитку ІТ індустрії в останні 20 років, серед яких розвинута вища технологічна освіта та гнучкі умови співпраці компаній з фахівцями. 

Олексій Скрипник, співзасновник компанії Eleks, підтримав доповідь Тараса Кицмея та наголосив на важливості для ІТ індустрії підтримки фахівців ІТ-галузі під час карантину через збереження існуючих норм оподаткування.

У відповідь на доповідь пана Тараса, Президент заявив, що підтримує ІТ-індустрію країни та виступає за збереження податкової ставки для працівників ІТ-сфери на рівні 5%.
“Ця індустрія в країні розвинена не завдяки державі, а завдяки інтелекту українців. Один з кроків, які держава може зробити, – не збільшувати податкове навантаження на цю галузь. Держава завжди підтримуватиме ІТ-індустрію, і податки вище 5% не будуть, тому що ми хочемо, щоб у Європі Україна була таким ІТ-хабом», – заявив Володимир Зеленський.

Далі Львівський ІТ Кластер мав нагоду ознайомити президента та делегацію із актуальними цифрами львівської ІТ-індустрії. 461 компанія, 25000 ІТ-спеціалістів, створення 3х робочих місць одним ІТ-спеціалістом в суміжних індустріях – такі дані останнього масштабного дослідження IT Research 4.0. “Вчора я та мої колеги, представники ІТ компаній Кластеру, мали змогу особисто розповісти президенту про стан справ із ІТ-індустрією у Львові та Україні загалом. Я вважаю, що таких face-tо-face зустрічей має бути більше, вони є ефективним способом обміну думок та висловлення позицій обох сторін без жодних посередників, а бізнесу – дуже важливо, щоб влада його добре розуміла. Сподіваюсь на обіцяну плідну підтримку владою ІТ-індустрії в майбутньому” – розповів Степан Веселовський, СЕО, Львівський ІТ Кластер.

Також учасники Наглядової Ради Кластеру, а саме, Андрій Павлів, CEO та співзасновник компанії N-iX підняв тему, що стосується несанкціонованих перевірок контролюючими органами ІТ компаній та вилучення обладнання під час проведення таких дій. Це ще один ризик, який стоїть на порядку денному ІТ індустрії.

Кластер також обговорив із президентом зміни в освіті, які впроваджуються спільно з ІТ компаніями міста. Середній бал вступників на модернізовані Кластером програми навчання – одні з найвищих в країні. Також учасники зустрічі з ініціативи Андрія Табачина, співзасновника та CEО компанії EdPro звернулись до президента щодо важливості реформування питання захисту інтелектуальної власності в ІТ-індустрії.

Фото: прес-служба президента України