Львівський ІТ Кластер: перемоги та досягнення 2016

26 Dec, 2016

2016 рік добігає кінця, тож саме час підбивати підсумки. І треба сказати, що цей рік Львівський ІТ Кластер закінчує з непоганими результатами.

Протягом року до спільноти Львівського ІТ Кластеру доєдналися 25 компаній, тож тепер вона налічує 63 компанії. Загалом же Львівський ІТ Кластер об’єднує 8 тисяч львівських ІТ-спеціалістів, що складає майже 50% всіх ІТ-ішників Львова. Це та багато іншого забезпечило йому звання ІТ-спільноти року.

Показово, що цього року до Кластеру доєдналося чимало невеликих ІТ-компаній. Це означає, що майбутнє львівської ІТ-індустрії хвилює не тільки компанії-гіганти.
untitled-8
Важливим показником успішності організації є проекти. У Львівському ІТ Кластері вони ще й забезпечують його впізнаваність. Наприклад, чимало людей знають про Кластер завдяки конференції Lviv IT Arena. У 2016 році вона вийшла на Східно-Європейський рівень: 80% спікерів приїхали з-за кордону (чимало з США) та вперше всі панелі були англійською мовою. Всього Lviv IT Arena зібрала понад 1800 учасників. Окрім того, на Tech Expo було 25 учасників, а найкращий стартап у Startup Competition обирали серед 100 заявників. Та найприємнішим фактом стало те що уже другий рік поспіль Lviv IT Arena визначають найкращою ІТ-подією року за версією DOU.
lviv-it-arena
За цей рік Львівський ІТ Кластер реалізовував 9 проектів, з яких – 5 абсолютно нових. Це конференція IT Jazz, IT Jet, Futureland Festival, Innovation District IT Park та бакалаврська програма «Internet of Things». У 2016 році відбувся старт цих проектів, та у наступному році вони продовжаться.

Innovation District IT Park – це найсміливіший інвестиційний проект у Львові. Це комплекс інноваційних будівель, створення якого має забезпечити львівську ІТ-галузь якісною інфраструктурою. Запуск цього проекту надзвичайно важливий для львівської ІТ-індустрії, адже тепер вона вийшла на рівень, коли може створювати інфраструктуру, а не лише користуватися тою, що є.

IT Jet – це проект, спрямований на розширення авіасполучення зі Львовом. Зараз добратися до найважливіших ІТ-міст (Нью-Йорк, Лондон) вкрай важко. Тому Львівський ІТ Кластер прагне виправити цю ситуацію. Перший крок вже зроблено – проведено дослідження авіаперельотів представників львівського ІТ. Воно показало, що ІТ-спеціалісти активно користуються літаками для бізнес-подорожей, та головне те, що кількість авіаперельотів постійно зростає. Результати дослідження стануть базою для переговорів з авіакомпаніями.

Futureland Festival – це фестиваль електронної музики та технологій. Цього року він був частиною конференції Lviv IT Arena – заключною вечіркою, та тепер він став самостійним проектом. На фестивалі виступили ді-джеї зі списку ТОП 100 ді-джеїв світу – Netsky і Omnia. Цього року у ньому взяли участь 4400 відвідувачів та наступного ми збираємося подвоїти цю цифру.futureland-2IT Jazz – це інвестиційна конференція, що об’єднала ІТ-спеціалістів, бізнесменів та представників влади. Протягом події учасники могли не тільки послухати захопливі дискусії, а й насолодитись джазовою музикою.

Бакалаврська програма «Internet of Things» Львівської Політехніки – це єдина програма цього напрямку в Україні. Її було відкрито у 2016 році спільними зусиллями компаній-учасниць Львівського ІТ Кластеру. Зараз на ній навчається 50 студентів, троє з яких отримують стипендії від Кластеру. Наразі це одна з провідних освітніх програм в Україні.

img_8615

Високі результати продемонстрували й інші освітні проекти. Львівський ІТ Кластер подарував 3D-лабораторію для програми Computer Science УКУ. Окрім того, гімназія «Євшан» отримала комп’ютерний клас та мультимедійну дошку, оскільки її учень посів перше місце в Олімпіаді з ІТ. За це він також отримав стипендію у розмірі 10 тисяч гривень.
1-11-1920

Окрім того, ми продовжили реалізацію проекту IT Expert. Всього в університетах було проведено 30 воркшопів із залученням 20 спеціалістів з найкращих ІТ-компаній Львова. Загалом було покращено викладання на 20-ти спеціальностях. У проекті ж IT Future взяли участь понад 1000 учнів шкіл та понад 25 експертів.

Динамічний розвиток зафіксований і в інших проектах. Наприклад, кількість закладів-партнерів програми лояльності IT Club сягла 280, а кількість учасників, які користуються картками, зросла до понад 3 тисячі. Тепер їх налічується 8 175. Закінчується цей рік для проекту запуском мобільного додатку для Android та iOS. Тепер учасникам не потрібно надавати пластикову карту, аби отримати знижку у закладі, достатньо мати додаток у телефоні.

Також у 2016 році ми провели презентацію результатів дослідження львівського ІТ-ринку IT Research. Вона відбулася у лабораторії Львівської Політехніки, а після завершення відбулося засідання Кластеру. До слова, кожне з них за традицією проводилось у незвичній локації: окрім лабораторії, будмайданчик IT House, трамвайне депо та центр Audi.

1 / 4

Дуже вдалим цей рік виявився для проекту IT House. По-перше, ми продали всі квартири та перебуваємо на завершальному етапі будівництва. По-друге, заплановано будівництво нових будинків. Зокрема, мова йде про проекти IT House 2.0, IT House Premium та IT Village. До речі, вже відкрита попередня резервація, тож всі охочі можуть зарезервувати ІТ-квартиру або ІТ-будинок.
DCIM100GOPRO
За словами СЕО Львівського ІТ Кластеру Степана Веселовського, показником того, наскільки успішним був 2016 рік, є запуск нових проектів: «Цього року ми не лише працювали над постійними нашими проектами, але й створювали нові. Те, що ми почали працювати над проектами Innovation District Park, IT Jet та новими IT House – це чудовий результат за рік. Та, що важливо, – у цей час ми також планували проекти на наступний рік. Зокрема, ми збираємося відновити проект Infobus, у рамках якого будемо їздити українськими містами та налагоджувати співпрацю з місцевими ІТ-спільнотами. Окрім того, ми плануємо продовжити проект IT Research. Тепер дослідження стосуватиметься того, як ІТ впливає на суміжні львівські галузі – банкінг, рітейл, сервіс. Наприклад, скільки одне робоче місце в ІТ створює робочих місць в інших галузях» – каже Степан Веселовський.

Тож Львівський ІТ Кластер не припиняє планувати та працювати над проектами, аби наступного року показати ще кращі результати.

Читайте також:

Обери житло у наступних будинках IT House

Lviv IT Cluster працюватиме над розширенням авіасполучення зі Львовом

Cпробуй IT Club App!