Майбутнє львівського ІТ на IT Research Lab


Понад сто директорів львівських ІТ-компаній зібралися на ІТ Research Lab, презентації наймасштабнішого дослідження ІТ-ринку Львова. Подія, яка відбулася у Лабораторії машин Львівської політехніки, об’єднала ІТ-керівників для обговорення перспектив індустрії та вироблення плану дій для розвитку сфери у місті.

IT Research Lab дав змогу ознайомитися із результати головного дослідження ІТ-ринку Львова – проекту IT Research. Майже двісті компаній Львова взяло участь у дослідженні аби підготувати вичерпні результати галузі. Львівське ІТ  – це 14,4% від ВВП Львова та 7,2% від обласного ВРП. IT Research показав профіль львівського ІТ-фахівця – 26-річного чоловіка із ІТ-освітою та чотирирічним досвідом галузі. Майже четвертина ІТ-експертів працює над власним стартапом, і більшість ІТ-спеціалістів – інженери програмного забезпечення. IT Research також містить цифри про перспективи та масштаби галузі у місті. Наприклад, 90% ІТ-директорів вважають ІТ-середовище Львова добрим для роботи. Завдяки понад 4000 ІТ-випускників щорічно, місцевий ІТ-ринок прогнозовано зростатиме принаймні на 20% щорічно із уже наявними 15 тисячами ІТ-спеціалістів.

1 / 5

«Ми опитали експертів, керівників компаній, ІТ-спеціалістів, та створили репрезентативну вибірку,» – говорить Мар’яна Малачівська-Данчак, директор соціологічної агенції «Фама». IT Research також аналізує статистичні дані аби дати повне уявлення про ІТ-ринок міста. “IT Research має на меті показати наскільки ефективним є середовище та екосистема у місті. Ми раді, що майже 84% директорів готові інвестувати у це місто далі,» – говорить Степан Веселовський, CEO у Lviv IT Cluster та організатор IT Research Lab. Окрім цього, 85% директорів ІТ-компаній вважають, що умови для ІТ у місті поліпшуватимуться.

Окрім презентації дослідження, на IT Research Lab відбулася панельна дискусія, де ІТ-керівники створили власну візію Львова. Яким буде ІТ-місто через десять років та що для цього робити  – вони вирішували під час спільного обговорення. Головні аспекти ІТ-хабу, які визначали директори – це розвинена ІТ-освіта та інфраструктура, а також наявність великої кількості іноземних фахівців, які приїхали у місто працювати.

1 / 6

«Наша головна задача – зробити ринок людських ресурсів більшим та якіснішим,» – поділився своїм баченням ІТ-Львова Тарас Кицмей, співзасновник SoftServe. Він вважає, що Львову потрібно більше, ніж 4000 ІТ-випускників на рік аби щорічно зростати більше, ніж на чверть. «Нам треба створювати середовище для розвитку стартапів та підприємців,» – продовжує Тарас.

«Аби збільшити вагу ІТ та кількість ІТ-фахівців, повинні бути рольові моделі. Треба, щоби люди не приховували, що працюють у цій сфері та зароблять у ній гроші,» – говорить Давід Браун, СЕО компанії Template Monster. «Нам треба працювати над цим повідомленням аби був імідж ІТ-спеціаліста, на якого би хотілося рівнятися,» – говорить він.

1 / 4

IT Research Lab наголосив і на залученні іноземців до розбудови ІТ-ринку міста.  «Нам треба аби сюди приїжджали працювати ІТ-експерти з-за кордону, а Львів перетворився на місто-мільйонник,» – переконаний Андрій Павлів, CEO компанії N-іХ та голова Наглядової ради Lviv IT Cluster. На його думку, Львів через десять років має мати більше фахівців із інших країн, які би хотіли долучитися до місцевого ІТ завдяки його перспективам та комфорт роботи.

ІT Research Lab об’єднав керівників ІТ-ринку Львова та створив майданчик для співпраці у цій динамічній сфері. Панельна дискусія дала можливість кожному директорові висловитися з приводу промоції ІТ в місті, потрібних проектів та перспектив галузі, а також знайти партнерів під час нетворкінгу. ІТ-керівники також дізналися ключові цифри галузі, що дозволяють робити прогнози та розвивати подальші проекти для поступу сфери.

«Ми мали на меті створити середовище для нетворкінгу та співпраці на IT Research Lab, а також залучити більше компаній для спільних проектів,» – говорить Степан Веселовський.